1. Anasayfa
  2. Ekonomi

UniCredit: Türkiye Ekonomisine Pozitif Bakıyoruz

UniCredit: Türkiye Ekonomisine Pozitif Bakıyoruz
0

İtalya’nın en büyük bankası UniCredit, Türkiye’deki ana ortağı olduğu Yapı Kredi Bankası için değerlendirmelerde bulunarak, Türkiye’de uzun vadede kalmak istediklerini açıkladı.

UniCredit Başkanı Fabrizio Saccomanni’nin ülkesinde katıldığı bir konferansta yaptığı değerlendirmede, Türkiye’de bankacılık sisteminin karlı olduğunu ifade ederek, “Uzun süre Türkiye’de kalmak istiyoruz” dedi.

2018 yılının ikinci çeyreğinde karlılığını yüzde 13 kaybettiklerini dile getiren Saccomanni, Türkiye’de ise bankacılık sektörünün karlı olduğunu belirtti. Türkiye’de son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılara yönelik de konuşan Saccomanni, “Türkiye’nin temel ekonomik görünümlerine halen pozitif bakış açımızı değiştirmedik” dedi.

UniCredit

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Yapı Kredi, sürdürülebilir ve kârlı büyümeyi destekleyen güçlü bir ortaklık yapısına sahiptir. Banka’nın %81,9 oranındaki hissesi Koç Finansal Hizmetler’e (KFS) aittir. KFS, UniCredit ve Koç Grubu’nun eşit oranlı (%50-%50) bir ortaklığıdır. Kalan %18,1 oranındaki pay ise halka açıktır. Banka’nın halka açık olan hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmekte olup, bu hisseleri temsil eden Global Depo Sertifikaları (Global Depositary Receipts) Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda kotedir.

Koç Grubu
Kökleri 1926 yılına dayanan Koç Grubu, cirosu, ihracatı ve 94 bin’i aşkın çalışanı ile Türkiye’nin en büyük şirketler grubudur. Koç Grubu’nun cirosu Türkiye’nin millî gelirinin %7,2’sine, ihracatı ise Türkiye’nin ihracatının %9,8’ini oluşturmaktadır.

Temel Göstergeler (2017)
Aktif Toplamı: 23.0 milyar Euro
Gelirler: 24.018 milyon Euro
Net Kar: 1.192 milyon Euro

UniCredit Grubu
Kökleri 1473 yılına dayanan UniCredit Grubu, Avrupa bankacılık sisteminde önemli bir yere sahip İtalya merkezli finansal bir kurumdur. Grup, 14 ülkede güçlü konuma sahip olan bankaları ve 18 ülkede yer alan hizmet ağı aracılığıyla faaliyet göstermektedir.

Temel Göstergeler (2017)
Aktif Toplamı: 837 milyar Euro
Gelirler: 19.619 milyon Euro
Net Kar: 5.473 milyon Euro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Yatırım Teşvik Bölgeleri 2022
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir