1. Anasayfa
  2. Ekonomi

“Türkiye’ye Yatırım Yapacağız”

“Türkiye’ye Yatırım Yapacağız”
1

Dünyanın en büyük endüstri şirketlerinden Danimarka merkezli Danfoss, Türkiye’de yatırımlarını artırmak istediklerini açıkladı.

2017 yılında 33 milyar lira ciro ve 2,8 milyar lira net kar elde eden Danimarka’nın en büyük endüstri şirketi Danfoss, 50 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Türkiye’de yatırımlarını güçlendirmek istediklerini dile getiren şirket, Türkiye pazarının ilgi çekici olduğunu ve geleceğinin parlak olduğu görüşünde.

Danfoss’un Yönetim Kurulu Başkanı Jörgen Mads Clausen’un Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de ısıtma ve soğutma alanlarında yatırım yapmak istediklerini belirterek, “Türkiye’de çok fazla seçeneğin olması, Türkiye’ye yatırım yapma isteğimizi artırıyor. Şu an için ne kadar yatırım yapacağımıza dair bir miktar belirlemedik ama gelecek süreç içinde Türkiye ve dünya ekonomisindeki gelişmelere göre yatırımlarımızı gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Türkiye’de 200’ü aşkın çalışanlarının olduğunu belirten Clausen, “Türkiye’nin yapması gereken çok basit… Türkiye, yer altı kaynaklarına odaklanmalı. Türkiye’nin yer altında çok büyük miktarda sıcak suyu bulunuyor. Borularla bu sular şehirlere taşınabilir. Böylece Türkiye’nin büyük bölümünün ısıtılması sağlanabilir. Jeotermal kaynaklar; Türkiye’nin kendi enerjisi ve yüzde 100 temiz, üstelik hep çalışıyor. Güneşe ya da rüzgara ihtiyacı yok. Türkiye’de şehirlerin ısıtılmasını sağlamak için ideal bir çözüm…” dedi.

DANFOSS

AA – Davut Çolak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Otomotiv Şirketlerinin Karı Artıyor
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 4 Kasım 2018

    Paylaştığınız Bilgiler İçin Teşekkür ederim Yararlı bir yazı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir