“Türkiye’ye Yatırım Yapacağız”

Ekonomi, Yatırım > “Türkiye’ye Yatırım Yapacağız”

Dünyanın en büyük endüstri şirketlerinden Danimarka merkezli Danfoss, Türkiye’de yatırımlarını artırmak istediklerini açıkladı.

2017 yılında 33 milyar lira ciro ve 2,8 milyar lira net kar elde eden Danimarka’nın en büyük endüstri şirketi Danfoss, 50 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Türkiye’de yatırımlarını güçlendirmek istediklerini dile getiren şirket, Türkiye pazarının ilgi çekici olduğunu ve geleceğinin parlak olduğu görüşünde.

Danfoss’un Yönetim Kurulu Başkanı Jörgen Mads Clausen’un Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de ısıtma ve soğutma alanlarında yatırım yapmak istediklerini belirterek, “Türkiye’de çok fazla seçeneğin olması, Türkiye’ye yatırım yapma isteğimizi artırıyor. Şu an için ne kadar yatırım yapacağımıza dair bir miktar belirlemedik ama gelecek süreç içinde Türkiye ve dünya ekonomisindeki gelişmelere göre yatırımlarımızı gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de 200’ü aşkın çalışanlarının olduğunu belirten Clausen, “Türkiye’nin yapması gereken çok basit… Türkiye, yer altı kaynaklarına odaklanmalı. Türkiye’nin yer altında çok büyük miktarda sıcak suyu bulunuyor. Borularla bu sular şehirlere taşınabilir. Böylece Türkiye’nin büyük bölümünün ısıtılması sağlanabilir. Jeotermal kaynaklar; Türkiye’nin kendi enerjisi ve yüzde 100 temiz, üstelik hep çalışıyor. Güneşe ya da rüzgara ihtiyacı yok. Türkiye’de şehirlerin ısıtılmasını sağlamak için ideal bir çözüm…” dedi.

DANFOSS

AA – Davut Çolak

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

“Türkiye’ye Yatırım Yapacağız” hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

““Türkiye’ye Yatırım Yapacağız”” üzerine bir yorum

Yorum yapın