Türkiye’nin En Başarılı 40 Yaş Altı 10 Yöneticisi

Başarılı Yöneticiler

Türkiye’de önemli holdinglerde ve şirketlerde çalışan genç 10 yöneticiye göz atmak ister misiniz? İşte her biri kendi içerisinde birer başarı hikayesi barındıran 40 yaş altındaki o isimler…

İpek Ilıcak Kayaalp (39)

2000 yılında ODTÜ Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra pek çok uluslararası firmada deneyim kazandı. Günümüzde ise Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak oldukça başarılı işlere imza atmayı sürdürüyor.

Mehmet Tara (34)

ENKA Holding’de İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak çalışıyor. Aile şirketini devralmadan önce yurt dışında üniversite eğitimini tamamlıyor ve Moskova’da mühendis olarak çalışıyor. Ardından tecrübelerini kullanarak yıllık 12 milyon ciroya sahip olan Enka Holding’in başına geçti.

Eren Günhan Ulusoy (37)

Eren Günhan Ulusoy Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra aile şirketleri olan Ulusoy Un’da çalışmaya başladı. Başarılı bir şekilde çalışma hayatına giriş yaptıktan sonra Ulusoy Un’un Yönetim Kurulu Başkanı ve Ceo ‘su olarak şirkette çalışmayı sürdürüyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Ömer Taviloğlu (37)

Ömer Taviloğlu, ABD – John Hopkins Üniversitesi’nde eğitim aldıktan sonra 2005 yılından itibaren aile şirketleri olan Mudo’da çalışmaya başladı. 2014 yılında ise Mudo’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi ve halen pozisyonunda başarılı işlere imza atıyor.

Dilara Altınkılıç (33)

Altınmarka Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Detay Gıda Ceo’su olan Dilara Altınkılıç, Harvard Üniversitesi’nden mezun. Dilara Altınkılıç, bünyesinde Kahve Dünyası da dahil olmak üzere pek çok farklı marka barındıran şirketi kısa zamanda başarıya taşımayı başardı.

Selim Akın (34)

İngiltere Survey Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Selim Akın, iş hayatına en alt kademeden başladı.Sonraki yıllarda ise Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak çalışıyor ve başkan vekili olarak şirketin başarılı yükselişini devam ettiriyor.

Harika Güral (38)

Harika Güral, Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak çalışıyor. Güral Porselen’in G Plus markasını ön plana çıkarmayı başaran ve yenilikçi yaklaşım ile internet satışlarını hızlandıran Harika Güral sayesinde şirket cirosu hızla artırmayı sürdürüyor.

Mehmet Özkaya (39)

Mehmet Özkaya, Gürteks Tekstil Ceo’su ve Özkaya Holding kurucusu olarak çalışıyor. Şirketi başarılı bir şekilde yöneten Özkaya, pek çok farklı ülkeye ihracat yaparak şirketin uluslararası bir marka olması için çaba gösteriyor.

Pınar Abay (39)

2011 yılından bu yana ING Bank Genel Müdürü olarak görevinin başında yer alan Pınar Abay bankacılık sektöründe kadınları başarıyla temsil eden önemli isimler arasında yer alıyor. Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra Harvard Business School’da işletme yüksek lisansını tamamlayan Abay ING Bank’a pek çok yenilik kazandırmayı da sürdürüyor.

Onur Şekerlisoy (31)

Şekerlisoy Holding’de Ceo olarak görev yapan Onur Şekerlisoy, aile işini büyütüp geliştirerek Türkiye’nin önemli iş adamları arasında yerini alıyor. Babası doktor, annesi eczacı olan Onur Şekerlisoy, yurt dışına ilaç ihraç ederek şirketi büyütmeyi de başardı.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık