1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

“Türkiye’de İşsizlik ve İflas Dalgası Başlayabilir”

“Türkiye’de İşsizlik ve İflas Dalgası Başlayabilir”
0

Kategori Mağazacıları Derneği’nin (KMD) etkinliğinde söz alan Media Markt Türkiye CEO’su Yenal Gökyıldırım, Türkiye’de son dönemde yaşanan konkordato sürecinin birçok kırılmayı tetikleyebileceğini belirtti.

Kategori Mağazacıları Derneği (KMD), son dönemdeki ithalat vergilerinden ve döviz krizinden en çok etkilenen sektörlerdeki en önemli şirketleri barındırıyor. Derneğin etkinliğinde söz alan Media Markt Türkiye CEO’su Yenal Gökyıldırım, 4’ncü çeyrekte daralma beklediklerini ifade ederek, yüksek enflasyon nedeniyle girdi maliyetlerinin ciddi oranda arttığını söyledi.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

DARALMA BEKLENİYOR

Tüketim daralması beklediklerini dile getiren Gökyıldırım, “Geçen birkaç ayda perakendeciler bu süreci iyi bir şekilde yürüttü. Şoku bir kerede değil adım adım yansıttılar ama girdi maliyetleri fiyatları belli bir yere getirdi. Gelirler de aynı oranda artmayacağına göre bir tüketim daralması olacak. Biz özellikle 4. çeyrekte bir küçülme bekliyoruz. Pazar eksi 5’lere doğru gitmeye başladı. Daha da gerilere gidebilir” ifadelerini kullandı.

İFLASLAR BAŞLAYABİLİR

Son dönemde Türkiye’de onlarca farklı sektörde binlerce şirketin konkordato ilan ettiğini belirten Gökyıldırım, “Eğer konkordatoya giden şirket sayısı artarsa, bunu ciddi bir iflas ve işsizlik dalgasının izleyeceğini öngörüyoruz” dedi.

MEDIAMARKT HAKKINDA

1979 yılında Almanya Münih’te yolculuğuna başlayan Mediamarkt, bilgisayar, cep telefonu, teknolojik ekipmanlar, beyaz eşya gibi kategorilerde hizmet sağlıyor. Günümüzde 14 ülkede 70 bine yakın çalışanı ile 900’ü aşkın mağazada hizmet sağlayan Mediamartk, Avrupa’nın 1 numaralı elektronik perakendecisi konumunda bulunuyor.

Mediamartk Türkiye’ye 2007 yılında giriş yaptı. Marka kısa dönemde Türkiye’de 25 şehirde 70 mağaza sayısına ulaşmayı başardı. Türkiye’de 2 bin personeli bulunan teknoloji mağaza zincirinin 2 bini aşkın personeli bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Özel Okul Teşvik Başvuruları 2018 - 2019 Sezonu
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap