1. Ana Sayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2023 - Franchise

Turkcell Mavi Nokta – Tim Bayilik Şartları

Turkcell Mavi Nokta – Tim Bayilik Şartları
0

Türkiye’nin en büyük GSM operatörü Turkcell, yeni yatırımcılara bayilik vermeye devam ediyor. Mavi Nokta ve TİM (Türkcell İletişim Merkezi) adı ile verilen Turkcell bayiliği aracılığıyla, yatırım yapmak isteyenlere eşsiz bir kar fırsatı sağlanıyor.

Türkiye’de 37 milyona yakın abone sayısı ile en çok abone sahibi olan telekomünikasyon operatörü olan Turkcell’den bayilik alabilmek ise pek kolay değil. Zira, firmanın yatırımcılar karşısına çıkardığı önemli düzeyde bazı şartları bulunuyor.

TURKCELL HAKKINDA

Geçtiğimiz yıl yüzde 23 büyüme elde ederek bu konuda bir rekor kıran Turkcell, yıllık net karını da yüzde 52 artırmayı başardı. 2017’de 17 milyar lira gelir elde eden operatör devi son dönemde mobil uygulama konusunda da önemli servisleri ile birçok konuda adından söz ettirdi.

BiP, Fizy, TV+, Dergilik, Lifebox, Yaani ve diğer tüm mobil uygulamaları 130 milyon indirme elde eden Turkcell’in önümüzdeki 3 yıl içerisinde BiP Başta olmak üzere toplam 1 milyar indire hedefi bulunuyor. Firma bu doğrultuda dünyanın birçok ülkesinde reklam kampanyaları başlattı.

Kısaca Türkiye’nin en büyük operatör devi olan Turkcell’in önümüzdeki yıllar için de önemli çalışmaları bulunuyor. Bu kapsamda Türkiye’de de sektörün üzerinde bir büyüme elde eden Turkcell, yerelde önemli yatırımcılara bayilik vermeyi sürdürüyor.

TURKCELL BAYİLİK

 

turkcell şube

Türkiye’nin en büyük operatör ağı olması nedeniyle firmanın bayilik şartları Vodafone ve Türk Telekom’a göre biraz daha ağır. Ancak hitap ettiği müşteri kitlesinin büyüklüğü ve düzenli artışı nedeniyle kesinlikle en iyi tercih olmayı sürdürüyor. Turkcell’in sağladığı 2 farklı bayilik türü bulunuyor, ilki Mavi Nokta, diğeri ise TİM.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Mavi Nokta bayiliğinden başlayarak bir TİM sahibi olunabiliyor. Ancak Turkcell, şartları karşılayan tüm yatırımcılara elbette Mavi Nokta bayiliği de vermiyor. Mavi Nokta bayiliği için sermaye tutarı çok fazla değil, talep ettiğiniz lokasyonda başka bir Mavi Nokta yoksa eğer 50-60 bin liralık bir sermaye ile bile Turkcell Mavi Nokta bayiliği kurabiliyorsunuz. Eğer burada özellikle yeni hat satışınız bulunduğunuz bölgeye göre daha yüksek seviyede ise, 2-3 yıl içerisinde size bir TİM açma fırsatı sağlanıyor. Fırsattan faydalanarak dükkanınızı büyütmeyi planlarsanız, yaklaşık 200 bin dolarlık bir teminat göstererek TİM bayiliği almaya hak kazanıyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Çaycıbaşı Bayilik

Turkcell’den bayilik alabilmenin en önemli bir diğer yanı ise sektör tecrübesidir. Örneğin daha önce başka bir operatör için çalıştıysanız ve olumlu referanslara sahipseniz bayilik alabilmek daha kolay olacak.

BAYİLİK SÜRECİ

Turkcell’den bayilik aldıktan sonra firma bayiliğin kurulma sürecini bizzat yürütüyor. Yani kendi başınıza dükkana bir çivi bile çakmıyorsunuz. Bölge merkezinden yetkililer de size bayilik sürecinde yardımcı oluyor ve eğitim sağlıyor. Eğitim sürecine Turkcell çok değer veriyor, düzenli olarak eğitimlere davet edileceksiniz.

KAR MARJI – NE KADAR KAZANDIRIYOR?

Türkiye’de en yüksek kar marjı sunan operatör Turkcell’dir. Bayilerde yeni hat satışı, hat taşıma, kontör satışı, fatura ödemelerde genellikle alacağınız kar düzeyi yüzde 10’un altında oluyor. Asıl kar marjları ise aksesuar ve cihaz satışlarında yaşanıyor. Bu nedenle bayilerde çalışacak personelin direkt olarak bayinin kar düzeyine etkisi bulunuyor. Maharetli ve sektör tecrübesi olan birkaç personel çalıştırmak kesinlikle işinize yarayacaktır.

Ortalama bir Mavi Nokta bayisi aylık 10 – 15 bin lira gelir elde ederken, önemli bir noktada bulunan TİM’lerde aylık gelir 60-70 bin lirayı aşmaktadır.

İLETİŞİM

Turkcell’in bayilik sistemi hakkında şartlar ve koşullar için bulunduğunuz bölgeye bakan müdürlüğe ulaşmanız yeterli olacak.

Turkcell Küçükyalı Plaza (Genel Müdürlük)
Aydınevler Mahallesi İnönü Caddesi No:20 Küçükyalı Ofispark B Blok – Maltepe / İSTANBUL
Tel: (0212) 313 10 00

Turkcell Maltepe Plaza
Yeni Mahalle Pamukkale Sok. No: 3 34880 Soğanlık – Kartal / İSTANBUL
Tel: (0212) 313 10 00

Turkcell Kartal Plaza
Topselvi Mah. Dipçik Sk. No: 31 Kartal / İSTANBUL
Tel: (0212) 313 10 00

Turkcell İzmir Plaza
Kazım Dirik Mah. 367/7 Sok. No:12 Bornova / İZMİR
Tel: (0212) 313 10 00

Turkcell Ankara Plaza
Eskişehir Yolu 9.Km. No:264 06510 Söğütözü / ANKARA
Tel: (0212) 313 10 00

Turkcell Adana Plaza
Turhan Cemal Beriker Bulvarı No:212 01130 Seyhan / ADANA
Tel: (0212) 313 10 00

Turkcell Antalya Plaza
Kızıltoprak Mah. 915 Sk. No:3 07300 Muratpaşa / ANTALYA
Tel: (0212) 313 10 00

Turkcell Diyarbakır Plaza
Urfa Bulvarı Bağcılar Mah. No:184 21100 Merkez / Diyarbakır
Tel: (0212) 313 10 00

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap