1. Anasayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Türk Telekom Bayilik Şartları | Nasıl Alınır?

Türk Telekom Bayilik Şartları | Nasıl Alınır?
0

Türkiye’nin en önemli iletişim – telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Türk Telekom, ülkenin sabit – mobil konusundaki iletişim ihtiyaçları için 177 yıldır kesintisiz destek sağlıyor.

Yüzde 55’ine Suudi Arabistan merkezli Oger Telekom’un sahip olduğu Türk Telekom’un yüzde 25’i Hazine Müsteşarlığı, yüzde 5’i Türkiye Varlık Fonu ve geri kalan yüzde 15’i de halka açıktır.

2016 yılının başında bütün hizmetlerini Türk Telekom çatısı altında birleştiren Türk Telekom’un Türkiye’nin tüm şehirlerinde 35 bine yakın personeli bulunmaktadır. Türkiye’de toplam 41,7 milyon abonesi bulunan kuruluşun yüzlerce ofisi bulunmaktadır. Bu ofisler genel merkezden kurulurken, Türk Telekom’un birçok bayiliği de bulunuyor. Bayilik sistemi konusunda kapalı bir kuruluş olan Türk Telekom’dan bayilik alabilmek için ciddi bir teminat gücüne ihtiyacınız olmalı.

Türkiye’de 900’ü aşkın bayiliği bulunan Türk Telekom’dan bayilik alabilmek için şehrin en aktif caddelerinde veya AVM’lerinde bir lokasyona sahip bir dükkan bulmanız gerekiyor. Ayrıca 500 bin liraya yakın teminat mektubu ve sektör tecrübesine sahip franchise adayı olması da ek avantaj sağlamaktadır. Türk Telekom bayilik alma ücreti yada bayilik bedeli konusunda ise net bir rakam yok, bu konudaki rakam genel merkez tarafından lokasyona göre belirleniyor. Firmanın ayrıca bayilik şartları yine lokasyonlara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Türk Telekom bayilerinin ortalama kar marjı ise satılan ve verilen hizmetlere göre değişiklik göstermektedir. Örneğin bireysel bir telefon veya internet hattı için yüzde 5’lik bir kar marjı fırsatı sağlanırken, kurumsal bazdaki hizmetler için kar marjı yükselmektedir. Ortalama bir şubenin aylık net karı 30 bin lirayı rahatlıkla aşmaktadır.

Türk Telekom bayiliği konusunda bir diğer önemli konu da rekabet şartlarının korunması için lokasyon koruma desteğidir. Halihazırda bulunduğunuz il veya ilçede bir Türk Telekom bayisi bulunuyorsa, mevcut bayiye uzak bir lokasyon ile başvuru yapmak daha mantıklı olacaktır. Zira, Türk Telekom bayilerine bu konuda tam destek sağlamaktadır. Bir Türk Telekom bayisi olabilmek için 444 5 444 numaralı telefondan bilgi alabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir