1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Türk Markalar 500 Yeni Yurtdışı Mağaza Açacak

Türk Markalar 500 Yeni Yurtdışı Mağaza Açacak
0

Türkiye’de faaliyet gösteren birçok önemli firma, yurt dışında da önemli düzeyde çalışmalar gösteriyor. Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) bünyesinde bulunan mağaza zincirleri, yurt dışında bulunan mağaza sayısını 2019 yılında 4000’den 4500’e çıkarmayı planlıyor.

Anadolu Ajansı’na konuşan Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, bazı sektörlerde pazarın en önemli liderleri pozisyonunda bulunan Türk firmalarının, yurt dışında 2019 yılında 500 yeni mağaza açacağını belirtti.

BMD bünyesi altında bulunan 407 önemli markanın yurt dışında da önemli bir mağazalaşma çalışması yürüttüğünü ifade eden Öncel, 2018 yılının sonuna kadar yurt dışında 4 bin mağazası bulunan Türk firmalarının 2019’da bu mağazalara 500 daha ekleyeceğini ve böylelikle BMD bünyesi altında bulunan 407 markanın, yurt dışında 4 bin 500 mağazaya ulaşacağını söyledi.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bilişim – Teknoloji Mağazası Açmak

2018 yılında özellikle cirolarda da önemli bir artış gözlemlediklerini belirten BMD Başkanı Sinan Öncel, “2018’de önceki yıllara göre Reel büyüme ise yüzde 5-10 civarında oldu. İç pazarda belli bir noktaya ulaşan doygunluk var ve bu nedenle 2019’da da yurt dışı ağırlıklı büyüme stratejisine odaklanacağız. Markalarımız bünyelerindeki yetişmiş insan gücünün bir bölümünü yurt dışı operasyonlarda değerlendirmek istiyor. Şu anda BMD üyesi 106 markanın 117 ülkede mağazaları ve satış noktaları faaliyet gösteriyor. Bazı ülkelerde pazar lideri konumunda bulunan markalarımızın var ve bu mağaza sayıları yurt 2018 sonu itibarıyla 4 bine ulaşacak. 2019’da en az 500 yeni mağaza açmayı planlıyor ve sayıyı 4 bin 500’ün üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

AA
Burhan Sansarlıoğlu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Dünyanın En Büyük Gayrimenkul Şirketleri 2022

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap