Türk Lirası Eriyor

Türk Lirası Eriyor hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Türk Lirası Eriyor ile benzer konular hakkında bilgi almak için Ekonomi kategorimize göz atabilirsiniz.

Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasında çıkan Rahip Andrew Brunson krizi sonrasında 4.60’lı seviyelerden 5.34’lü seviyelere çıkan dolar kuru önceki gün sorunların çözümü için ABD’ye giden heyet haberleri ile 5.20’li seviyelere gerilemişti. Bu sabah ise heyet ile ABD’li yetkiler arasında çözümün sağlanamadığı iddiaları üzerine dolar kuru yeniden yükselişe geçerek tarihi seviyelere ulaştı. Üstelik Türk Lirası’nın karşısında değer kaybettiği tek para birimi dolar değil, Euro, Sterlin, Yen ve birçok para birimi karşısında Türk Lirası tarihin en düşük seviyelerine geriledi.

Uzmanlar, bugün ve yarın yurt içerisinde önemli bir veri akışı olmadığını, yurt dışında ise ABD’de ÜFE verisinin takip edildiğini belirtti. Türkiye ile ABD arasındaki sorunlar için ise iki taraftan resmi açıklamaların gelmesi bekleniyor. Uzmanlar, iki taraftan olası olumlu açıklamaların piyasaya rahatlatıcı bir etkisi olacağını belirtiyor.

SON DURUM

KUR SON VERİ DEĞİŞİM
Dolar 5,3815 +1,92%
Euro 6,2532 +1,87%
Sterlin 6,9453 +2,18%

Türk Lirası Eriyor hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın