1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Turizm 2019: Oda Fiyatlarında Artış Bekleniyor.

Turizm 2019: Oda Fiyatlarında Artış Bekleniyor.
0

Türk Lirası’nın yabancı para birimlerine göre önemli ölçüde düşüş yaşaması nedeniyle, yurtdışında en uygun konaklama rotası Türkiye oldu. 2019 yılında Turizm sektörün rekorlar beklenirken, yerli turiste ise kötü haber var.

Reuters’e konuşan Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, daha yeni yıla girmeden 2019 yılı için rezervasyonlara önemli ölçüde talep olduğunu belirtti. 2019’un turizm yılı olacağını belirten Vardar, fiyatlarda ise önemli ölçüde yükseliş beklendiğini açıkladı.

2019 yılına ilişkin Turizm değerlendirmesi yapan Vardar, fiyatların yüzde 60 artabileceğini belirterek, “Yurt dışı talep çok fazla olduğu için 2019’da fiyatlar çok artacak, bunun yansımalarını iç pazarda göreceğiz; fiyatlarda şu anda erken rezervasyonlarda Ege’de yüzde 35, Akdeniz’de yüzde 45 artış var, fiyat artışları yüzde 60’ları bulabilir” ifadelerini kullandı.

Özellikle Avrupa’da Almanya, İngiltere ve Hollanda’dan büyük turist artışı beklediklerin dile getiren Vardar, Tatil için Türkiye’yi en çok tercih eden Rus Turistlerin sayısında ise düşüş veya yükseliş beklenmediğini belirtti.

YERLİ TURİST İÇİN KAPASİTE AZALTILDI

“Yabancı turistlere verilen önceliğin bu sene daha fazla olacak” diyen Vardar, oteller tarafından yerli turiste ayrılan kapasitenin yüzde 20’den yüzde 15’e düşürüleceğini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir