Troy Kart Nedir? Nasıl Alınır
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Troy Kart Nedir? Nasıl Alınır

3

Bankalararası Kart Merkezi tarafından hazırlanan Troy Kart, muadilleri Visa – Mastercard ile aynı işlevi gören bir ödeme aracılık sistemidir. Kredi ve bankamatik kartlarında kullanılan Troy Kart, Türkiye’de aktif hemen hemen tüm pos cihazları, banka ve ATM’lerde kullanılabilmektedir.

Yeni bir ödeme sistemi olması nedeniyle henüz tam anlamıyla ciddi kampanyalar ve avantajlar sağlanmamış olsa da ileride bankaların bu konuda ciddi bir çalışma içerine girmesi bekleniyor.

Nasıl Troy logolu bir kart sahibi olabilirim?

Şu anda Troy Kart desteği sağlayan 16 banka bulunuyor. Bunlar, Akbank, Aktif Bank, Albaraka, ABank, Anadolubank, DenizBank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Halkbank, HSBC, ICBC Turkey, ING Bank, Kuvey Türk, Odeabank, Şekerbank, TEB, Turkland Bank, Türkiye Finans, Türkiye İş Bankası, VakıfBank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, ve Ziraat Katılım.

Bu bankalardan birine başvurarak Troy Kart logolu banka ve kredi kartınızı alabilirsiniz.

Mevcut kartlarımı Troy ile değiştirebilir miyim?

Evet, kredi kartınızın bağlı olduğu banka ile iletişime geçerek Troy Kart logolu bir kart talep edebilirsiniz.

Troy kartımı nasıl kullanabilirim?
Troy kartınızı yurtiçindeki tüm bankalara ait ATM ve POS cihazlarında kullanabilirsiniz.

Troy kartımı e-ticaret işlemlerinde kullanabilir miyim?
Evet, Troy kartınızla e-ticaret işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. GO – Güvenli Ödeme ile; e-ticaret sitelerinin ödeme sayfasında kart numarasını girerek “satın al” butonuna bastıktan sonra cep telefonuna gelen SMS ile güvenli işlem yapabilirsiniz.

Troy kartlar ücretli midir?
Troy kartlar, bankalar aracılığıyla kart kullanıcılarına sunulmaktadır. Bu nedenle, kart ücreti olup olmayacağı yönündeki inisiyatif bankalara aittir. Bankanız ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Birçok banka ek ödeme talep etmemektedir.

Troy kartımla sorun yaşarsam kimi aramalıyım?
Kartınızın ait olduğu banka ya da elektronik para kuruluşunu arayarak sorunun çözümü konusunda destek isteyebilirsiniz.

Kartımı kaybedersem veya çaldırırsam ne yapmalıyım?
Kartınızın ait olduğu banka ya da elektronik para kuruluşunu arayarak kayıp/çalıntı bildiriminde bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar (3)

  1. 2 Ocak 2019

    fason kupa bardak işi almak istiyorum ve ekipmanlarım var elimde
    05383751859

  2. 18 Ekim 2018

    Zamanında başkasından kupa bardakları basıp (komisyon karşılığında) müşterilerime satış yapmaktaydım işleri büyüttüm şuan ise kendi ürünlerimi kendim basıyorum ve hediye konusunda ise geniş kategoriye sahibim. Şuan ki hedefin Türkiye’nin en büyük hediye alışveriş sitesi olabilmek. Ayrıca makaleniz çok başarılı teşekkürler. Fiyatlara gelince şahsen sitemde kapıda ödemlerde sihirli kupa satışı toplamda kargo dahil 45₺ kaliteli çalışıyorum daha az müşteri daha çok kazanç ve daha hızlı büyüme (:

Bir yanıt yazın