1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Traktör Kredisi Veren Bankalar ile Çiftçilik Daha Kolay

Traktör Kredisi Veren Bankalar ile Çiftçilik Daha Kolay
0

Türkiye’de çiftçilerin en öncelikli sorunlarından biri elbette yeni ve gelişmiş düzeyde traktör satın almaktır. Bu ihtiyaç ise son yıllarda traktör kredisi veren bankalar ile çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Özellikle çiftçilik belgesi olan traktör kredisine başvurarak daha düşük faiz koşulları ve uzun vadeler ile traktör satın alabiliyor.

Türkiye’de geçen yıla oranla traktör satışlarının yüzde 34 gibi çok yüksek bir seviyede düşüş göstermesiyle, şirketler satış yapabilmek için çiftçilere daha fazla destek sağlıyor. Bu nedenle birkaç yıl öncesine oranla traktör kredisi almak daha kolay ve traktör firmaları daha cazip teklifler sağlıyor. Böylelikle traktör kredisi almak için aslında doğru zaman.

Türkiye’de traktör kredisi veren birkaç banka ve traktör işletmelerinin finans işletmeleri bulunuyor. Şartları ise birbirine çok yakın;

ŞEKERBANK

Ülkemizde çiftçiler için önemli destekler sağlayan bankalar arasında yer alan Şekerbank, tarımsal faaliyetleri geliştirmek amacıyla traktör kredisi veriyor. Çiftçilere ve tüzel kişilere hem sıfır hem de ikinci el traktör kredisi sağlanıyor. Traktörün sıfır olması durumunda fiyatının yüzde 75’ine, ikinci el olması durumunda da fiyatının yüzde 60’ına kadar kredi verilebiliyor. Kredi için maksimum vade 60 ay olarak belirtilirken, çiftçiler yılda 1 ödemeli vadeyi de tercih edebiliyor. Başvurular yalnızca şubelerden alınıyor.

TEB

Türkiye Ekonomi Bankası, 48 aya kadar vadeli, 1/3/6/12 ayda bir eşit ve esnek ödeme imkanı ile traktör kredisi veriyor. Birçok bankaya göre uygun faiz koşulları sunan TEB’in kampanyalarından faydalanmak için Harman Kart’a sahip olmanız gerekiyor. Nüfus Cüzdan fotokopisi, İkametgah senedi, Tapu fotokopileri, Proforma ve kesin fatura ile bankaların şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz.

DENİZBANK

Traktör ve Tarımsal Ekipman Kredisi sağlayan Denizbank, 60 ay vadeli ve uygun faiz koşulları ile sıfır ve ikinci el traktör alımları için kredi veriyor. Sıfır araçlar için fatura bedelinin yüzde 75’ine, ikinci el traktörler için kasko değerinin yüzde 75’ine kadar kredi alınabiliyor. Başvurular şubelerden alınmakta.

ZİRAAT BANKASI

Ziraat Bankasının hayvancılık kredisi için başlatmış olduğu “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim var” projesiyle de bir çok tarımsal ve çiftçilik faaliyetlerine kredi desteği bulabilirsiniz.

Türkiye’de tarımsal faaliyetler için en fazla kredi desteği sağlayan banka olan Ziraat Bankası, sıfır, ikinci el traktörler ve ayrıca tarımda kullanılacak diğer makineler için kredi vermektedir. Ziraat Bankası tarafından “Tarımsal Mekanizasyon Kredileri” adı altında verilen traktör kredisi yüksek vadeli ayrıca sübvansiyonlu yani düşük faizli olarak çiftçilere ve işletmelere sağlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Küçük Ölçekli En Karlı 15 İmalat ve Üretim Fikirleri

Ziraat Bankası’nın traktör kredisine başvurmak için şubeye gitmeniz gerekiyor. Online başvuru kanalı yok.

VAKIFBANK

Vakıfank, O Km ve 2. El traktör alımları için 1/3/6/12 ayda bir eşit ve esnek ödeme imkanı ile kredi sağlıyor. Fatura bedelinin yüzde 75’ine kadar kredi veren bankada vade ise maksimum 60 ay. Başvurular yalnızca şubelerden alınıyor.

YAPI KREDİ

Sıfır ve ikinci el traktör alımları için kredi veren bir diğer banka ise Yapı Kredi. NEW HOLLAND ve CASE markalı traktörler için banka 84 aya kadar vadeli kredi sağlayabiliyor. Diğer markalar için ise maksimum vade 60 ay.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Susam Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi’den aldığınız krediyi 1, 3, 6, 12 ayda bir eşit ödemeli olarak ödeme imkanı da sağlanıyor.

QNB FİNANSBANK

QNB Finansbank tarafından hem traktör hem de pikap alımlarına kredi veriliyor. Fatura bedelinin yüzde 75’ine kadar kredi sağlanabiliyor. Bankanın ikinci el traktör ve pikaplar için sağlayabildiği kredi oranı ise yüzde 60. Çiftçilik belgesine sahip herkes bu kredi için başvuruda bulunabiliyor. Ödemeler ise Aylık veya 3, 6, 12 ayda bir şeklinde seçilebiliyor.

AKBANK

Traktör kredisi sağlayan bankalar arasında yer alan Akbank, anlaşmalı traktör firmalarından yapılacak satınalmalar için daha esnek koşullar sağlıyor. 0 traktörler için yüzde 80’e kadar kredi verebilen Akbank’ta geri ödemeler mahsul takvimine göre de taksitlendirilebiliyor. Akbank traktör kredisine başvurmak için en yakın şubeye gitmeniz gerekiyor.

İŞ BANKASI

Tarım kredileri konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahip olan İş Bankası, traktör ihtiyaçları için de 48 ay vadeli kredi sağlıyor. Üstelik bankanın sağladığı kredi hasat başına ödeme şeklinde de taksitlendirilebiliyor.

FİBABANKA

Traktör kredisi sağlayan bankalar arasında yer alan Fibabanka, traktör fatura bedelinin yüzde 75’ine kadar kredi sağlayabiliyor. Bankanın azami vade oranı ise 60 ay. Fibabanka’da diğer birçok banka gibi hasat başına ödeme şeklinde seçenekler sağlıyor. Başvurular yine şubelerden alınıyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir