1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Tony Robbins’den 5 Başarı Önerisi

Tony Robbins’den 5 Başarı Önerisi
1

Dünyaca ünlü kişisel koç ve yazar Tony Robbins’in daha başarılı ve motive sahibi olmanızı sağlayacak 5 önerisi var.

Öncelikle daha önce duymadıysanız Tony Robbins, “İçindeki Devi Uyandır“, “Sınırsız Güç” gibi aralarında ABD’nin en çok okunan 5 kitabının da bulunduğu 45 kitabın yazarıdır. Aralarında Bill ClintonSerena Williams,  PitbullHugh Jackman gibi isimlerin bulunduğu birçok ünlü isme kişisel koçluk yapmıştır. Dünya genelinde bugüne kadar 2.5 milyon insana doğrudan konferansları ve kitapları aracılığıyla ulaşmıştır. 2014 ve 2015 yıllarında dünyanın en etkili 100 insanı arasına girmiştir. Robbins halen yıllık 45 milyon dolarlık satış elde eden birçok şirketin sahibidir.

Ünlü kişisel koçun günümüzde dünyanın birçok ülkesinde seminerleri düzenleniyor ve seminerlere girişin bedeli 7 bin dolara kadar yükselmiş durumda.

İLGİLİYoğurt Kralı Hamdi Ulukaya girişimcilik serüvenini anlatıyor

Girişimcilere ve başarıya ulaşmak isteyenlere sık sık önerilerde bulunan Tony Robbins’in son olarak önerdiği 5 önemli başarı önerisine göz atalım…

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

1. AKLINIZI BESLEYİN

Robbins’in seminerlerine katılanlara en çok önerdiği konuların başında “aklınızı besleyin” geliyor. Robbins, fikrinizi beslemenin tamamen perspektifle ilgili olduğunu söylüyor.

Aklınıza yeni bir şeyler sunmalısınız” diye söze başlayan Robbins, “Aksi takdirde, aynı eski inançlara, aynı eski düşüncelere sahip olacak ve sizi gitmek istediğiniz yere götürmeyen duygular ile baş etmeye devam edeceksiniz” diyor.

2. VÜCUDUNUZU GÜÇLENDİRİN

Robbins, zihinsel olarak gelişebilmek için vücut olarak da gelişmeniz gerektiği görüşüne sahip. “Fiziksel benliğinizi geliştirmek, zihinsel veya duygusal olarak görmek istediğiniz değişimin zeminini oluşturabilir” diyen ünlü koç, “Omuzlarını düşürürsen, kafan düşer, yavaş konuşursun ve gittikçe depresyona girersin. Ancak aktif olursan, kendinizi geliştirirseniz, spora önem verip güzel bir müzik dinlerseniz daha iyi hissedeceksiniz” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İşsizdi Şimdi 5 Kişiye İş Veriyor

3. HARİKA ROL MODELİNİZİ BULUN

Robbins, “Hayatınızın en iyi yıllarına ulaşmak için en iyi rol modelinizi bulmalısınız” diyor. Zaten başaran birini takip etmek sizi daha başarılı yapabilir görüşüne sahip olan ünlü yazar, gençliğinde de ABD’nin en ünlü yatırımcılarından Sir John Templeton‘u rol model olarak aldığını belirtiyor.

4. HAREKETE GEÇİN

En basit adım olarak bu adımı nitelendiren Robbins, harekete geçmenin ileriye doğru adım atmanızı sağlayacak en önemli yol olduğunu söylüyor.

Potansiyel yatırımcıların listesini oluşturmak, işletmenizin bir web sitesini açmak gibi birçok basit fikir ile hemen harekete geçerek hedeflerinize daha fazla yakınlaşabilirsiniz.

Robbins, harekete geçmek konusunda esnek davrananlar ile ilgili olarak genellikle aynı metaforu paylaşıyor, “Hedefiniz güneşin batışını görmek ise doğuya doğru harekete geçmeyin“.

5. KENDİ DIŞINIZA ÇIKIN

Sürekli olarak “ben, ben” diyenlerin zamanla birçok motivasyon sorunu yaşayacaklarını ifade eden Robbins, kendi dışınıza çıkmanız gerektiğini belirtiyor. Başkalarına yardım etmenin veya başkaları için de bir şeyler yapmanın size daha iyi hissettireceğini belirten ünlü kişisel koç, “Bu hem sorunların ile başa çıkmanıza yardımcı olacak hem de hayatınızın daha fazla anlam katacak” diyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Güzel bir motivasyon konuşması olmuş. Paylaşım için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir