1. Ana Sayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Toksik Maddeleri Kullanmak İstemedi, Kendi Markasını Kurdu

Toksik Maddeleri Kullanmak İstemedi, Kendi Markasını Kurdu
0

Dünyanın en büyük kozmetik markalarının birçoğunun ürünlerinin içeriğinde yüzlerce toksik madde bulunuyor. Bu maddelerin birçoğu hakkında tüketicilerin hiçbir bilgisi yok.

ABD’de bu toksik maddeleri kullanmak istemeyen genç girişimci Rachel Budde, bu sorunu birçok kişinin yaşadığını fark edip kendi organik kozmetik markasını kurmak üzere yola çıktı. İlk olarak kendi evine üretimler yapan Budde, çevresinden ürünlerine çok fazla talep olduğunu fark ederek “Fat and the Moon” adlı bir işletme kurdu.

Yeni kurduğu marka ile ürettiği organik kozmetik ürünleri kısa sürede yerel bazda çok fazla ilgi görmeye başladı. Bunun üzerine internetten satış amaçlı olarak da internet sitesi kuran genç girişimci ürünlerini aynı zamanda Amazon, Etsy gibi platformlarda da satışa koydu. Şu anda ürünleri dünyanın en büyük pazarlarının da dahil olduğu 500 farklı satış kanalında tüketicilere ulaşan “Fat and the Moon” ürünleri yıllık milyonlarca liralık satış elde ediyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Kısa sürede elde ettiği başarıyı değerlendiren Rachel Budde, “Toksik veya ne olduğu hakkında hiçbir bilgimin olmadığı ürünleri kullanmak istemiyordum. Ayrıca Estee Lauder, L’Oreal ve Procter and Gamble gibi firmalar kadınların bedenlerinin kusurlu olduğu mesajını veriyordu. Bunun üzerine kendi organik markamı kurmaya karar verdim. Bu uğurda kurduğum “Fat and the Moon” markasıyla şu anda 8 personelimiz var. Geceleri daha iyi ürünleri nasıl oluşturabileceğimi düşünerek harcıyorum. Ayrıca ürünlerimizin paketleri tamamen geri dönüştürülebilir bir şekilde üretiliyor. Olabildiğince doğaya zarar vermek istemiyoruz. Ve ürünlerimizin fiyatları birçok büyük markaya göre çok daha düşük. Böylelikle insanların büyük bir israf etmesini de önlüyoruz” dedi.

Genç girişimci Rachel Budde, tüm kadınların girişimden ve girişimcilikten korkmaması gerektiğini de tavsiye ederek, “Uzun bir süre para ve ekonomiyi erkek egemenliğinde görüyordum. Ama günümüzde bunun ne kadar büyük bir hata olduğunu fark ettim. Umarım böyle düşünen diğer kadınlar da benim gibi bu yanılgıdan kurtulurlar. ” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Cafe Açmak İsteyenlere 11 Tavsiye | Nelere Dikkat Edilmeli?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap