1. Anasayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Subway Bayilik

Subway Bayilik
2

ABD merkezli bir fast-food firması olan Subway, eşsiz bir marka ve müşteri portföyünü bayileri ile buluşturmak üzere franchise sistemini aktif tutuyor. Dünya genelinde 45 binden fazla restoranı bulunan Subway’ın Türkiye’de ise 110 restoranı bulunuyor.

Benzer ve rekabet halinde bulunduğu markalara göre çok daha uygun bayilik bedeli talep eden Subway’ın kısa dönemde Türkiye’de ciddi bir büyüme elde etmesi bekleniyor. Ortalama olarak bayilik giriş bedeli olarak 10 ila 15 bin dolar talep eden firma, yatırım sermayesi olarak ise girişimcilerin 92 bin dolara ihtiyacı olacağını ifade ediyor.

[infobox color=”#dd3333″]Arby’s, Burger King, Carl’s Jr., Ci Gusta, Domino’s Pizza, Mc Donald’s ve Popeyes gibi firmalarda bayilik giriş bedeli 30 ila 50 bin dolar arasındadır.[/infobox]

Subway, kısa sürede Türkiye’nin tüm bölgelerde aktif olarak müşterilerine ulaşabilmek için franchise sistemini aktif tutuyor ve girişimci – yatırımcılara esnek çözümler sunmaya çalışıyor.

Neden SUBWAY® ekibine katılmam gerekir?
SUBWAY® ekibine katıldığınızda kendi işinizin sahibi olma fırsatına erişirsiniz. Bu sıradan bir iş değildir. Başarılı olduğu kanıtlanmış işletme, düşük yatırım, basit operasyonlar, esnek zemin planları, ulusal ve yerel ölçekte destek, ulusal ve bölgesel reklam fırsatları, iki haftalık eğitim programı, mal sahipleri ve personeli için sürekli eğitim, işletme geliştirme yardımı, tasarım desteği, kira pazarlığı, kuruluş rehberliği ve çok daha fazlasına sahip olursunuz.

Franchise bedeli nedir?
İlk franchise ücreti yaşadığınız ülkeye göre 10.000 $ – 15.000 $ (ABD doları) arasında değişir.

Telif ve reklam ücreti bedeli nedir?
SUBWAY® Franchise Sahipleri her hafta gelirinin %12,5’ini (brüt satış eksi satış vergisi) öderler; bu bedelin %8’i franchise lisans ücreti ve %4,5’i reklam ücretidir.

subway franchise

SUBWAY® restoranı açmanın toplam maliyeti nedir?
Her mağaza farklı olduğundan, ilk franchise ücretine ek olarak ilk yatırım miktarı restoran büyüklüğüne, kuruluş masraflarına, lokasyona vb. göre farklılık gösterir. Sermaye gereksinimi ortalama 90 bin dolardır.

Ne kadar para kazanırım?
Çalışanlarımızın, satış personelimizin ve Bölge Yöneticilerimizin mevcut veya potansiyel satışlar hakkında herhangi bir sözlü veya yazılı bilgi vermeleri yasaktır. Mevcut sonuçlar restorandan restorana farklılık gösterir, bu nedenle belli bir franchise işletmesine ait sonuçları tahmin edememekteyiz. Çok sayıda SUBWAY® Restoran şubesine sahip kişileri arayarak diğer franchise’ları satın almaya neden karar verdiklerini öğrenebilirsiniz.

Bölge Yöneticisi (Development Agent) nedir?
Bölge Yöneticisi ( Development Agent), SUBWAY® konseptinin yerel ve şirket içi temsilcisidir. Bulunduğunuz yere bağlı olarak sizinle iletişime geçecek ilk kişi Bölge Yönetisidir ve sadece başvuru sürecinde değil, restoranınızı işlettiğiniz süre boyunca size sürekli destek olacaktır.

Eğitim alacak mıyım?
Elbette! Eğitim sınıfları yıl boyunca düzenlenir. Dünyanın farklı yerlerinde eğitim merkezlerimiz bulunmaktadır. Ana eğitim merkezimiz ise Milford, Connecticut’ta yer alır. Bulunduğunuz yer ve dil tercihlerinize göre bir eğitim merkezine atanırsınız.

Temel Yetenek testi diye bir şey duydum. Bu, tam olarak nedir?
Bulunduğunuz yerdeki Bölge Yöneticisi sizi İngilizce ve Matematik konularını içeren iki bölümlü bir teste tabi tutar. Bu testlerin tamamlanması yaklaşık bir saat sürer. SUBWAY® sistemine yeni katılan tüm kişilerin bu testi tamamlaması gerekir.

Restoranımı kim inşa edecek?
Size İşletme Tasarım ekibimiz aracılığıyla ayrıntılı planlar sunacağız ve ayrıca bulunduğunuz yerdeki diğer franchise sahiplerinin kullandığı, önerilen müteahhit hakkında bilgi vereceğiz. Bununla birlikte, işletmenizi inşa etmek için bir mimar görevlendirmeniz gerekecektir.

Malzemelerimi neden sizin tedarikçinizden sipariş vermem gerekir?
Tüm franchise sahiplerinin yiyecekleri bizim onayladığımız gıda distribütöründen sipariş vermeleri gerekmektedir. Böylece tüm SUBWAY® restoranlarının en kaliteli menüleri sunarken, maksimum tasarruf elde etmesi sağlanır. ABD’de SUBWAY®’e bağlı Bağımsız Satın Alma Kooperatifi (Independent Purchasing Cooperative, IPC) vardır. IPC, franchisee’lerin sahip olduğu ve işlettiği bir satın alma kooperatifidir. Bu kooperatif mal ve hizmetler için en düşük maliyet için pazarlık yaparken SUBWAY® franchise sahipleri için en iyi değeri temin eder.

Geleneksel Olmayan Lokasyon nedir?
Geleneksel Olmayan Lokasyon mevcut bir şirket veya tesisin mülkiyetine bağlı, bu mülk içinde veya üzerinde yer alan bir yerdir. Çoğu, hatta bazen tüm müşteriler ana binanın mevcut müşterilerinden oluşur. Bu yerler tamamen veya kısmen kapalıdır. Bu yerlere örnek olarak havaalanları, marketler, hastaneler ve üniversiteler verilebilir.

SUBWAY BAYİLİK İLETİŞİM

Adres: Ağaoğlu My Office 212, Taşocağı Yolu Cad. B Blok, No:3/340 Güneşli / İstanbul
Telefon: +# 90 (212) 803 14 25/26

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. SUBWAY DÜKKANI ACMAK DEMEK IFLAS ETMEK DEMEKTIR. NORMALDE CIRODAN ELDE EDECEGINIZ VERGI SONRASI KAZANCINIZI SUBWAYA VERMEK ZORUNDA KALIYORSUNUZ. % 12,%. REKLAM, LOJISTIK VE OPERATION KALEMLERI HIKAYE. ( YILLARDIR PROBLEM.) YATIRIMIN DÖNÜSÜ YOK. KENDI PARANIZLA YILLARCA KÖLE GIBI CALISIRSINIZ. PARA KOLAY KAZANILMIYOR DIKKATLI OLUN PARANIZI BIR HAYAL ICIN ATMAYIN. BIR DOST.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir