1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Şu Anda Yatırım Yapılabilecek En Mantıklı 6 Sektör

Şu Anda Yatırım Yapılabilecek En Mantıklı 6 Sektör
4

Dünyada bazı sektörler zaman zaman daha fazla ön plana çıkıyor ve doğru zamanda yapılan birçok iş fikri ve yatırım beklentiler üzerinde gelir sağlayabiliyor. ABD ve Avrupa’da öne çıkan bir çok yatırım ve araştırma şirketinin analizine göre önümüzdeki 5 yıl içerisinde yatırım yapılabilecek 6 mantıklı sektör şöyle;

AFET ve ACİL DURUM YÖNETİMİ

Doğal afetler ve insan kaynaklı birçok kriz anında insanlara ve işletmelere hizmet ve destek vermek amacıyla kurulan birçok şirket var. Sektörün önümüzdeki 3 yıl içerisinde yüzde 40’a varan bir büyüme sağlaması bekleniyor.

ALTERNATİF PROTEİNLİ GIDA ÜRÜNLERİ

Alternatif P-protein içeren gıda ürünlerine yönelik talep ve arz gittikçe artıyor. 2020 yılına kadar sektörün hacim bazında yüzde 6,8 oranında artış göstermesi bekleniyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

eSPOR

Tüm dünyada bir çılgınlık haline gelen e-spor sektörü şu anda dünyada 1,1 milyar dolarlık bir sektör oluşturmuş durumda. SuperData Research araştırma şirketine göre, sektör gelecek yıl 1,7 milyar dolarlık bir hacme ulaşacak.

GÜZELLİK TEKNOLOJİSİ

Artık güzellik doğal yöntemlerden çok teknoloji yardımı ile ilerleyen bir sektör. IBIS araştırmaya göre, 2020 yılına kadar güzellik teknolojisi sektörü 22,1 milyar dolardan 27,8 milyar dolara ulaşacak.

CİNSEL SAĞLIK HİZMETLERİ

Cinsel sağlık için her yıl daha fazla para harcanmaya başlandı. Sektör özellikle Batı eksenli olarak artmaya devam ediyor. Sadece ABD’de her yıl sektör yüzde 30 civarı büyüyor.

YAŞLI BAKIM HİZMETLERİ

Dünyada insanların yaş oranı gittikçe artıyor ve bu da inanılmaz bir sektörün her geçen gün daha fazla talep görmeye başlamasına neden oluyor. Yaşlı bakım sektörünün tüm dünyada 5 yıl içerisinde yüzde 42 oranında artması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Otomotiv - Araba Sektörü İçin En İyi 10 İş Fikri
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

  1. Ingilterede yasiyorum ticaret yapabilecegim dallar hangileri olabilir turkiyeden ingiltereye dubaiye katara veya ingiltereden turkiyeye (maddi konuda limit yok)
    Simdiden tesekkur ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir