Soru: Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim?

iş fikirleri

Karlı İş Fikirleri platformu olarak sık sık platformumuza gelen sorulara yanıtlar vermeye çalışıyoruz. Bu sorular arasında yer alan genel konular için ise rehber hazırlamaya özen gösteriyoruz. 

Soru: Kendi işimi kurmak istiyorum ne iş yapabilirim

Öncelikle Karlı İş Fikirleri platformu genel olarak Ne İş Yapabileceğinize yönelik fikirler vermesi için kurulmuştur. Platformumuzda yer alan onlarca kategoride binlerce iş fikri bulunuyor. Eğer bu işler arasında seçim yapmakta sıkıntılar yaşıyorsanız size en önemli önerimiz: Biraz akışına bırakın?

Hiçbir işi “sadece iş yapmak” için yapmayın. Yani “ben para kazanacağım hemen iş yapayım” diye bir işi kurmaya çalışırsanız muhtemelen istediğiniz sonuçları almayabilirsiniz. O nedenle bu işlerin sabır istediği konusunda hemfikir olmalıyız. Bazı iş fikirleri bir anda karşınıza çıkar ve “ben bunu neden daha önce düşünmedim” diye hayıflanırsınız. O nedenle bir işi sakın “iş yapmak” için yapmayın. Siz bu makaleyi okurken bile 2-3 işin battığını düşünün ve bu nedenle bir işi yapmaya çalışmadan önce iyice düşünün ve işinizi iyice planlayın.

Türkiye’de harika paralar kazanabileceğiniz binlerce iş fikri bulunuyor. Ayrıca bazı ilçeler, şehirler kendi içerisinde farklı iş potansiyelleri de barındırıyor. Örneğin Doğu Anadolu’nun yüksek tepelerinde Portakal işi yapmak para kazandırmaz ancak Mersin’de çok kazançlı bir iş olarak karşımıza çıkacaktır.

Hangi işi yapacağınızı bilmiyorsanız sizin biraz yönlendirilmeye ihtiyacınız da olabilir. O halde sizi biraz yönlendirelim…

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Evde ek iş yaparak para kazanmak mı istiyorsunuz? O halde sizin için harika fikirler barındıran bir kategorimiz var, hemen sizi > Evde Ek İş kategorimize alalım. Yoksa siz aslında evdeki bilgisayarınızı kullanarak mı para kazanmak istiyorsunuz? Durun o halde Evde Ek İş fikirleri yerine sizi > İnternetten Para Kazanmak adlı bölümümüze almamız gerekiyor, hah şimdi oldu 🙂

Ben dükkan açmak istiyorum, bir iş yerim olsun istiyorum diyorsanız spesifik bir iş aramıyorsanız eğer bunun için binlerce iş fikrinin bulunduğu ve her bir işin en ince detayları ile anlatıldığı > Dükkan Açmak adlı kategorimize göz atmaya davet ediyoruz. Kategoride umarsızca dolaşırken gözünüze güzel bir iş fikri hoş gelmedi mi? O halde size biraz daha yardımcı olmamız gerekiyor, sizi direkt olarak > Ne İş Yapabilirim veya Kurabilirim? adlı rehberimize almamız gerekiyor. Göz atın, yardımcı olacaktır.

Türkiye’de yaşıyorsanız eğer hangi il veya ilçede yaşadığınızdan bağımsız olarak çok harika bayilik fırsatlarını mutlaka değerlendirmelisiniz. Türkiye bayilik anlamında harika paraların kazanılabileceği bir ülke ve mutlaka > Bayilik Veren Firmalar bölümüne göz atın.

Son dönemde Karlı İş Fikirleri platformu olarak en çok önerdiğimiz 5 Sektör:

1. İÇ GİYİM

Yüksek kar marjı fırsatı sağlayan bir iş sektörü olarak dikkat çekiyor. Tüm giyim sektörleri arasında rekabetin en az olduğu sektördür. Ayrıca iç giyim sektöründe bir mağaza açmak isteyen girişimcilerin ciddi düzeyde deneyim ve sermaye ihtiyacı da bulunmamaktadır.

2. CEP TELEFONU AKSESUARLARI

Türkiye, dünyada en hızlı cep telefonu değiştiren ülkeler arasında yer alıyor. Ülkemiz vatandaşlarının bu talebine paralel olarak  cep telefonlarının aksesuarlarına yönelik satış için bir mağaza açmak yüksek potansiyel içermektedir. Doğrudan son tüketiciye yönelik olan bu iş fikri için 20 bin liralık sermaye bedeli bile yeterli.

3. DÖNER SALONU

Düşük sermaye bedeli bulunan ve gıda sektöründe bir iş kurmak isteyenler için en iyi fikirlerden biri döner salonu açmaktır. Döner salonu açacak olan girişimciler için 30 bin liralık sermaye yeterli düzeyde bulunurken, iş sürecinde başarıya ulaşamayan bir işletme çok az kayıp ile sonlandırılabilmektedir.

4. SERACILIK

Tam bir tarım ülkesi olan Türkiye’de ciddi hibe ve destekler ile birlikte seracılık için harekete geçilebilir. Ülkemizin 7 bölgesinde de rahatlıkla yapılabilen bir iş fikri olarak dikkat çeken seracılıkta ciddi potansiyel bulunmaktadır.

5. AVM’de STAND AÇMAK

Ülkemizde insanların en yoğun olarak ziyaret ettiği ortamlardan biri de AVM’lerdir. Bu AVM’lerde doğru bir lokasyonda stand için yer kiralayabilirseniz eğer; kısa süre içerisinde yüksek iş hacmine sahip bir işe sahip olabilirsiniz.

HALA ARADIĞINIZ İŞİ BULAMADINIZ MI?
O halde kolları sıvamanın vakti geldi, hemen bir kaç satır aşağıda YORUM bölümü var. Oradan bize yaşınızı, becerilerinizi, daha önce yaptığınız işleri ve nerede iş kurmak istediğinizi belirtin; size yardımcı olmak için hazırda bekleyen ekibimiz hemen harekete geçecek. Bu bilgiler arasında lütfen size hitap edebileceğimiz İsminiz dışında telefon, açık adres gibi Özel Bilgilerinizi yazmayın.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık