1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Sizi Zengin Edebilecek 5 Basit Finansal Alışkanlık

Sizi Zengin Edebilecek 5 Basit Finansal Alışkanlık
0

Daha fazla para sahibi olarak zenginler arasına mı girmek istiyorsunuz? Elbette cevabınız evettir. Ancak bu durum bildiğiniz üzere çok kolay değil. Tüm hayatınız boyunca bazı alışkanlıklar edinmek, sizi bu konuda daha iyi seviyelere ulaştırabilir.

Genç yaşlardan itibaren edinmeniz gereken bu 5 basit finansal alışkanlık aracılığıyla, bir gün zengin birine dönüşebilirsiniz.

Peki zengin insanların uzun yıllar boyunca yaptığı finansal alışkanlıklar neler;

1. KAZANDIĞINIZDAN DAHA AZ HARCAYIN

Zengin biri olmak için mutlaka gelire ihtiyacınız olacak. Ancak bu gelir dışında, en iyi finansal alışkanlıklardan biri; kazandığınızdan daha az harcamaktır. Hatta bu tutar ne kadar azalırsa; bir gün zengin birine dönüşme ihtimaliniz o kadar artacak.

2. GENÇ YAŞTA YATIRIMA BAŞLAYIN

Yatırım bir zengine dönüşmek için en kritik konular arasında yer almaktadır. Genç yaşta pek paranız olmadığını biliyoruz; ancak 18 yaşından sonra her ay köşeye sadece 100 lira bile atıp bunu yatırım araçları ile değerlendirseniz, 30 yaşınızda bile çok farklı bir yerde olabilirsiniz.

Yatırım araçları hakkında detaylı bilgileri almak ve size en uygun olanını seçmek için Yatırım Araçları rehberine göz atabilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

3. BORÇTAN KAÇININ

Çok mükemmel bir fikir bulmadığınız sürece asla borç almayın. Özellikle kişisel ihtiyaçlarınıza yönelik aldığınız her kredi, bir sonraki krediyi size daha mantıklı gösterecek. Borçlardan kaçınmadan gerçekten zengin bir birey olmaya doğru yol alamazsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Zengin Olmak İstiyorum

4. KARLI İŞ FİKİRLERİNE ODAKLANIN

Bir gün zengin olmanın yollarından en önemlisi ise karlı bir iş bulabilmek ve ona odaklanmaktır. Karlı ve potansiyeli yüksek bir iş fikrine yatırım yaparak veya doğrudan o iş fikrini hayata geçirerek önemli düzeyde gelir fırsatınız olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Özel Plaka Alma Fiyatı

Ne kadar tasarruf yaparsanız yapın, geliriniz artmadığı sürece gerçek bir zengine dönüşemezsiniz. Bu nedenle karlı ve potansiyeli yüksek iş fikirlerini her daim incelemelisiniz.

5. SEVDİĞİNİZ İŞİ YAPIN

Karlı ve potansiyeli yüksek iş fikirlerini incelerken, hangi iş fikrinin size daha uygun olduğunu da belirlemeye çalışın. Sevdiğiniz işi yapmadan gerçekten bir zengine dönüşme ihtimaliniz düşüktür. Bu nedenle en yüksek karlı işi seçmek yerine, biraz daha karlı ama sevdiğiniz bir işi seçmek mantıklı olabilir.

Her sabah sizi saat 7’de kaldırabilecek bir iş fikri, kısa sürede sizi zengin birine dönüştürebilir!

İNCELEYİNİyi Bir Lider Olmak İçin Okunması Gereken 8 Kitap

İNCELEYİN: İşinizi Büyütmenin 8 Süper Yolu

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir