1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik

Şimdi Başlayabileceğiniz Karlı 10 İş Fikri

Şimdi Başlayabileceğiniz Karlı 10 İş Fikri
0

Birçok sektörde düzenli olarak değişimler yaşanıyor. Bu kapsamda yeni iş fikirlerini araştırırken, güncel bilgileri göz önünde bulundurmak gerekir.

Şimdi başlayabileceğiniz birçok karlı iş fikri bulunuyor. Sizler için yüksek potansiyel içeren küçük ve orta büyüklükte 10 işletme fikri.

1. LUNAPARK

Öneri Düzeyi: 7/10

Eğlence sektöründe değerlendirebileceğiniz birçok iş fikri var. Son zamanlarda popülerken, yakın dönemde gittikçe azalan lunaparklar, talebin yeniden artışı ile birlikte tekrar karlı iş fikirleri arasında yer almaya başladı.

2. BİLGİSAYAR TAMİRCİLİĞİ

Öneri Düzeyi: 6/10

Düşük sermaye ile başlayabileceğiniz bir işletme fikri. Birkaç yıl öncesine göre bilgisayar tamirciliği çok daha karlı bir iş fikri. Çünkü merdiven altı diye tabir edilen bilgisayar tamircileri gün geçtikçe kapandı ve bu nedenle profesyonel işlemelere yönelim artmış durumda.

3. FIRIN

Öneri Düzeyi: 8/10

Geleneksel bir iş fikri olmasının yanında, halen karlı bir iş fikri. Üstelik çok hızlı büyüme potansiyeli taşımasıyla birlikte tercih edilebilir. Ek bilgiler Fırın Açmak rehberinde.

4. BUNGEE JUMPING

Öneri Düzeyi: 9/10

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Son zamanlarda gençlerin eğlence için en çok tercih ettiği aktiviteler arasında Bungee Jumping yer alıyor. Ancak birçok yasal prosedür nedeniyle bu iş fikrine başlamak zahmetli ve yüksek maliyetlidir. Ancak yüksek potansiyel nedeniyle karlı ve değerlendirmenizi önerebileceğimiz bir iş fikridir.

5. SERTİFİKALI TOHUM ÜRETİMİ

Öneri Düzeyi: 9/10

Yüksek kaliteli olarak üretilen sertifikalı tohumlar, geleneksel tarım yerine son dönemde çiftçilerin gözdesi konumunda. Birçok sertifikalı tohumlar yurt dışından getiriliyor ve bu nedenle fiyatı çok yüksek. Yerli üretim yapılarak daha düşük maliyetler elde edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Lokmata Bayilik

6. KURUMSAL ETKİNLİK PLANLAMA

Öneri Düzeyi: 7/10

Kurumsal düzeyde birçok etkinlikler için işletmeler yeni istihdam oluşturmak konusunda maliyetler nedeniyle çekinceli. Bu nedenle birçok işletme, etkinlik konusundaki ihtiyaçları için 3’ncü işletmelerden hizmet alıyor. Kurumsal etkinlik planlama için bir organizasyon şirketi kurmak değerlendirilebilecek iş fikirleri arasında yer almaktadır.

7. YOGA ve PİLATES SALONU

Öneri Düzeyi: 9/10

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çeşitli spor salonlarına olan yönelim gün geçtikçe artıyor. Bu kapsamda Yoga ve Pilates salonları da gün geçtikçe artarken, iş hacminin de aynı düzeyde arttığını belirtmek mümkün. Özellikle Yoga ve Pilates salonlarının Anadolu’da ise neredeyse yok denilecek kadar az olduğunu belirtmek gerekiyor. Eğer karlı bir iş fikri arıyorsanız, ister birlikte ister ayrı ayrı olmak üzere Yoga veya Pilates salonu açabilirsiniz. Ayrıntılar Yoga ve Pilates Salonu açmak rehberinde.

8. İÇ TASARIM

Öneri Düzeyi: 6/10

Tasarım ve sanat kaygısı batının etkisiyle ülkemizde de gün geçtikçe artıyor. Özellikle yeni konutlara yönelik iç tasarım hizmetlerine yönelmek karlı ve yüksek potansiyel içeren bir iş fikridir. Elbette bu sektörde yer edinebilmek için başarılı bir İç Mimar olmak gerekiyor.

9. JET SKI KİRALAMA

Öneri Düzeyi: 6/10

Birkaç Jet Ski satın alarak özellikle yaz aylarında turistik deniz bölgelerinde jet ski kiralama yapabilirsiniz. 4 ay içerisinde jet skiler çoktan kendini amorti etmiş olacaktır. Bu işin tek kötü yanı elbette yaz ayları dışında iş hacminin neredeyse sıfırda düşmesidir.

10. HAŞERE İLAÇLAMA

Öneri Düzeyi: 6/10

İnsanların ve işletmelerin haşerelere yönelik sabrı neredeyse tükenmiş durumda. Bu kapsamda haşere ilaçlama hizmeti veren firmalar son 10 yıldır önemli düzeyde iş hacmi sağlıyor. Rekabetin bir nebze arttığı bu sektöre yönelik yeni bir işletme açmak değerlendirebileceğiniz bir iş fikridir. Ancak özellikle reklam için önemli bir bütçeye ihtiyacınız olacak.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap