1. Anasayfa
  2. Evde Ek İş

Sermayesiz Para Kazanmak İçin 9 Eşsiz Fikir!

Sermayesiz Para Kazanmak İçin 9 Eşsiz Fikir!
1

Sermayesiz para kazanmanızı sağlayacak birçok eşsiz fikir var!

Türkiye’de girişimci ve yatırımcıların karşılaştığı en önemli sorun elbette sermayedir. Birçok girişimci yeterli sermayesi olmadığı için “harika” olarak nitelendirdiği birçok iş fikrini hayata geçiremiyor. Eğer siz de onlardan biriyseniz, sermaye elde etmek için öncelikle sermaye istemeyen bazı iş fikirleri ile ek gelir elde etmeye odaklanmalısınız. Eğer para bulamıyorsanız, kendi paranızı kazanmak için çaba göstermeniz gerecek.

Sık sık sermayesiz iş fikirlerine yönelik de araştırmalar yapıyoruz. Hatta bunun için Sermayesiz İş Fikirleri adlı bir kategorimiz bile var. Burada mutlaka size uygun iş fikirlerini bulabilirsiniz, sık sık kontrol etmenizi öneriyoruz.

Bu rehberde de, sermayesiz olarak para kazanabileceğiniz harika 9 iş kurma fikrine yer vereceğiz. Son dönemde popüler olarak öne çıkanları incelemeye çalıştık ancak belirtmek gerekir ki, her iş fikri size uygun olmayabilir. Bu nedenle öncelikle hangi işi daha iyi yapabileceğinizi mutlaka incelemeniz olacak. Örneğin, internetten iyi anlıyorsanız, internet odaklı iş fikirlerine göz atmak daha mantıklı olacaktır.

1. İÇERİK SAĞLAMAK

Son yıllarda sermayesiz olarak hızla para kazanabileceğiniz platform elbette internet. Bu nedenle eğer internetten iyi anlıyorsanız ve özellikle haber siteleri, sosyal medya hesapları, forumlar için ilgi çekici içerikler oluşturabilirseniz, önemli düzeyde gelir sağlayabilirsiniz.

Fiverr, Bionluk, R10 gibi sitelerde hemen bugün bile iş arayışına girebilirsiniz. En önemli içerik ihtiyacı da elbette makale konusunda yaşanıyor. Ek bilgileri de Makale Yazarak Para Kazanmak adlı rehberimizde bulabilirsiniz.

2. EV HİZMETLERİ YAPMAK

Evlere yönelik hizmetler için çalışabilirsiniz. Örneğin bebek, çocuk bakıcılığı, ev tamir hizmetleri, ev temizliği konularda hiç sermayeye sahip olmadan çalışabilirsiniz. Son dönemde ev tamir ve tadilat işlerinde önemli boşluklar var.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

3. SATIŞ

Sermayesiz olarak satış yapamayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ancak Dropshipping ile hiç sermayeniz olmadan da satışlardan komisyon alarak para kazanabilirsiniz. Satış hizmetleri için genellikle kişisel becerilerinizi veya internet fırsatlarını kullanmanız gerekecek. Örneğin Instagram, satış için odaklanabilecek en iyi platformdur.

4. DANIŞMANLIK

Herhangi bir konuda kendinizi “uzman” olarak nitelendirebilecek seviyedeyseniz, danışmanlık; para kazanmanızı sağlayabilecek en iyi yollar arasında yer alıyor. Danışmanlık yaparak para kazanmanız ilk etapta zor olabilir çünkü insanlar muhtemelen sizi tanımıyor olacak. Kendinizi tanıtmak için ilk etapta yalnızca referans edinmek amacıyla danışmanlık yapmaya çalışın. Bu süreçte de sosyal medyada aktif olmayı ihmal etmeyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  20+ İnternetten Para Kazandıran Türkçe ve Yabancı Siteler

5. DERS VERMEK

Danışmanlık gibi bir konu ancak ek olarak özellikle çocuklara – öğrencilere ders vermek ile doğrudan ilgileneceksiniz. Ders vererek para kazanmak en kolay sermayesiz iş fikirleri arsında yer almaktadır. Halihazırda Türkiye’nin hemen hemen her noktasında ek iş için en çok önerdiğimiz iş fikridir.

6. TESLİMAT

Dünyada son dönemde çok hızlı yükselişe geçen bir sektör. Türkiye’de de teslimat amaçlı olarak kurulan birçok firma bulunuyor. Ancak bu firmalar şu anda sadece İstanbul’da bulunuyor. Bu kapsamda İstanbul’da bulunuyorsanız Getir, Banabi, Yemeksepeti, Trendyol, Uber, Careem, Olev, Yolo ve Scooty adlı teslimat servisleri aracılığıyla sermayesiz olarak para kazanabilirsiniz. Elbette ehliyetinizin olması gerekiyor.

7. MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Türkiye’de en çok kolay bulunabilen sermayesiz ek iş fikri elbette müşteri hizmetleridir. Hemen hemen tüm ilan sitelerinde müşteri hizmetlerine yönelik ilanlar bulabilir ve evinizden dahi çıkmadan bu iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Şirketlerin birçoğu ilan başvuruların çok büyük bir kısmına olumlu geri dönüş sağlamaktadır. Özellikle deneyime veya yabancı bir dile sahipseniz çok daha kolay bir şekilde ek iş elde edebilirsiniz.

8. MİDYE SATIŞI

Ülkemizde en çok tüketilen ayaküstü lezzetler arasında yer alan midye, son dönemde de en karlı iş fikirleri arasında yer almaya başladı. İster bir dükkan açarak satış yapın, isterseniz de seyyar olarak bir midyeci standı oluşturun; her şart altında karlı ve değerlendirilebilen bir iş fikridir. Üstelik midyeci standı açmak neredeyse sermayesiz iş fikirleri arasında yer almaktadır. Midyeci açmak istiyorsanız, bu işten de çok fazla anlamanıza gerek yok.

Detaylar: Midyeci Açmak

9. HEDİYE SEPETİ OLUŞTURMA

Son dönemde özellikle evde ek iş fikri arayan kadınlar tarafından yapılan ve ciddi oranda para kazandıran iş fikirleri arasında hediye sepeti oluşturma yer alıyor. Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte özellikle yılbaşı hediye paketlerinin de önümüzdeki 10 günlük süreçte önemli oranda satılması bekleniyor.

Detaylar: Hediye Sepeti Oluşturma

EK OLARAK İNCELEYİN

Ek iş fikirlerine yönelik araştırmalar yapıyorsanız, aşağıdaki rehberlerimiz de ilginizi çekebilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 27 Nisan 2019

    Evde ne is olursa yaparim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir