1. Anasayfa
 2. Sermayesiz İş Fikirleri

Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum

Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum
13

Sermayesiz iş kurmak isteyenler içi Türkiye fırsatlarla dolu bir ülke. Birçok potansiyeli yakalayabilme fırsatını bulunduğu Türkiye’de ne yaptığını bilen bir girişimci için sermaye ciddi bir sıkıntı değildir.

Sermayesiz iş kurmak için özellikle devletin hibe ve teşvik programları kullanılabiliyor. Bu programlar aracılığıyla sadece 2017 yılında 100 binden fazla girişimci iş sahibi oldu. Hiç teşvik veya hibe alamayacağına inanan girişimciler bile kısa sürede bu programlar aracılığıyla patron olma fırsatına sahip oldu.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Türkiye’de girişimcilerin desteklendiği birçok kurum bulunuyor. Bu kurumların başında KOSGEB yer alırken, ayrıca İŞKUR ve Bakanlıklar da ciddi potansiyel taşıyor. Son olarak her il ve ilçede bulunan belediyeler de girişimci ve iş sahibi olmak isteyenler için kurumlara sahip.

SERMAYESİZ İŞ KURMAK İSTİYORUM – TÜM BİLGİLER

 • Sermayesiz iş kurmak istiyorsanız ilk uğramanız gereken kurum İŞKUR’dur. İŞKUR’un Uygulamalı Girişimcilik Belgesine başvurmanız, sermayesiz iş sahibi olmanızın ilk adımıdır.
 • İŞKUR’dan Uygulamalı Girişimcilik Belgesi aldıysanız eğer şimdi hibe ve teşvik programları için KOSGEB’e gitmeniz gerekiyor. KOSGEB’e gittiğiniz zaman birçok danışman ile karşılaşacaksınız. Bu danışmanlardan hangi işi yaparak, hangi teşviklerden faydalanabileceğinize ilişkin tüm bilgileri alabiliyorsunuz.
 • KOSGEB’te hiç paranız olmadan iş fırsatlarına sahip oluyorsunuz. KOSGEB iş yeri açılışları için de destekler sunuyor, bu nedenle hiç paranız olmadan da iş yeri açma şansınız var. Ayrıca işinizi büyütmek için de birçok faizsiz kredi KOSGEB tarafından aktif olarak sunulmaktadır.
 • Sermayesiz iş kurmanın bir diğer önemli yolu ise bakanlıklardır. Birçok bakanlık hiç paranız olmadan hibe programları düzenlemektedir. Bakanlıkların resmi duyurularını takip ederek yeni teşvik programlarından haberdar olabilirsiniz. Son 3 ayda verilen teşvik programları ise Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan gelen lisanslı depoculuk teşviki, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan gelen Genç Çiftçi projesi ise ciddi anlamda dikkat çekiyor. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da son zamanlarda birçok teşvik programı var.
 • Sermayesiz iş kurmanın son olarak önerdiğimiz yolu ise belediyelerdir. Hemen hemen her belediye bu konuda girişimler başlatıyor. Bulunduğunuz il veya ilçenin belediye başkanlığına giderek bu konuda bilgi alabilirsiniz. Örneğin son olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları tarafından çok ciddi çalışmaların yapıldığı bilgisini aldık. Birçok belediyede bu tür meslek ve sanat eğitimleri için atölye ve kurslar var, mutlaka bunlar hakkında bilgi almak için belediyenize başvurun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  KOSGEB İş Planı Örnekleri 2019

Ayrıca internet sitemizdeki sermayesiz iş fikirlerine göz atmak için SERMAYESİZ İŞ FİKİRLERİ kategorimize göz atmayı mutlaka ihmal etmeyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (13)

 1. Merhaba
  Balıkesir/Bandırma da 20.000 tl sermaye ile iş kurmayı düşünüyorum.Nasıl hangi alanda bir iş kurabilirim?

 2. 3 Şubat 2018

  İş kurmak için öncelikle çalışanlarınızı takip etmeli ve onlarla iyi bir iletişim oluşturmalısınız. Bunu a en ucuz ve en etkili iş takip programları sayesinde yapabilirsiniz. Bu sayede sanal ofisler oluşturabilir ve online bir şekilde işlerinizi yönetebilirsiniz.

 3. İYİ GÜNLER MARDİNDE KOSGEB YARDIMI İLE NASIL BİR İŞ KURABİLİRİM KOSGEB YARDIMI İLE

 4. Gaziantep’te yaşıyorum askerden yeni geldim lütfen yardımcı olun ne iş yapabilirim

 5. İzmirin menderes ilçesinde yaşıyorum kosgepten brşgemi aldım ama sermaye yok nasıl bi iş yapabilirim sizin öneriniz ne olur.

 6. Adana ceyhanda ufak sermayeli bir is

 7. 17 Kasım 2017

  Sermayesiz iş kurma fikirlerinden biride organık gübre solucan gübre uretımı.Tarıma ve doğaya katkısı şüphesiz. İlgilenenler bu numaradan arayabilir..

 8. elinize sağlık

 9. teşekkürler

 10. teşekkürler

 11. teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir