Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum

Sermayesiz İş Fikirleri, Yeni İş Kurmak > Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum

Sermayesiz iş kurmak isteyenler içi Türkiye fırsatlarla dolu bir ülke. Birçok potansiyeli yakalayabilme fırsatını bulunduğu Türkiye’de ne yaptığını bilen bir girişimci için sermaye ciddi bir sıkıntı değildir.

Sermayesiz iş kurmak için özellikle devletin hibe ve teşvik programları kullanılabiliyor. Bu programlar aracılığıyla sadece 2017 yılında 100 binden fazla girişimci iş sahibi oldu. Hiç teşvik veya hibe alamayacağına inanan girişimciler bile kısa sürede bu programlar aracılığıyla patron olma fırsatına sahip oldu.

Türkiye’de girişimcilerin desteklendiği birçok kurum bulunuyor. Bu kurumların başında KOSGEB yer alırken, ayrıca İŞKUR ve Bakanlıklar da ciddi potansiyel taşıyor. Son olarak her il ve ilçede bulunan belediyeler de girişimci ve iş sahibi olmak isteyenler için kurumlara sahip.

SERMAYESİZ İŞ KURMAK İSTİYORUM – TÜM BİLGİLER

 • Sermayesiz iş kurmak istiyorsanız ilk uğramanız gereken kurum İŞKUR’dur. İŞKUR’un Uygulamalı Girişimcilik Belgesine başvurmanız, sermayesiz iş sahibi olmanızın ilk adımıdır.
 • İŞKUR’dan Uygulamalı Girişimcilik Belgesi aldıysanız eğer şimdi hibe ve teşvik programları için KOSGEB’e gitmeniz gerekiyor. KOSGEB’e gittiğiniz zaman birçok danışman ile karşılaşacaksınız. Bu danışmanlardan hangi işi yaparak, hangi teşviklerden faydalanabileceğinize ilişkin tüm bilgileri alabiliyorsunuz.
 • KOSGEB’te hiç paranız olmadan iş fırsatlarına sahip oluyorsunuz. KOSGEB iş yeri açılışları için de destekler sunuyor, bu nedenle hiç paranız olmadan da iş yeri açma şansınız var. Ayrıca işinizi büyütmek için de birçok faizsiz kredi KOSGEB tarafından aktif olarak sunulmaktadır.
 • Sermayesiz iş kurmanın bir diğer önemli yolu ise bakanlıklardır. Birçok bakanlık hiç paranız olmadan hibe programları düzenlemektedir. Bakanlıkların resmi duyurularını takip ederek yeni teşvik programlarından haberdar olabilirsiniz. Son 3 ayda verilen teşvik programları ise Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan gelen lisanslı depoculuk teşviki, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan gelen Genç Çiftçi projesi ise ciddi anlamda dikkat çekiyor. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da son zamanlarda birçok teşvik programı var.
 • Sermayesiz iş kurmanın son olarak önerdiğimiz yolu ise belediyelerdir. Hemen hemen her belediye bu konuda girişimler başlatıyor. Bulunduğunuz il veya ilçenin belediye başkanlığına giderek bu konuda bilgi alabilirsiniz. Örneğin son olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları tarafından çok ciddi çalışmaların yapıldığı bilgisini aldık. Birçok belediyede bu tür meslek ve sanat eğitimleri için atölye ve kurslar var, mutlaka bunlar hakkında bilgi almak için belediyenize başvurun.

Ayrıca internet sitemizdeki sermayesiz iş fikirlerine göz atmak için SERMAYESİZ İŞ FİKİRLERİ kategorimize göz atmayı mutlaka ihmal etmeyin.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum” üzerine 13 yorum

 1. Merhaba
  Balıkesir/Bandırma da 20.000 tl sermaye ile iş kurmayı düşünüyorum.Nasıl hangi alanda bir iş kurabilirim?

  Cevapla
 2. İş kurmak için öncelikle çalışanlarınızı takip etmeli ve onlarla iyi bir iletişim oluşturmalısınız. Bunu a en ucuz ve en etkili iş takip programları sayesinde yapabilirsiniz. Bu sayede sanal ofisler oluşturabilir ve online bir şekilde işlerinizi yönetebilirsiniz.

  Cevapla
 3. İzmirin menderes ilçesinde yaşıyorum kosgepten brşgemi aldım ama sermaye yok nasıl bi iş yapabilirim sizin öneriniz ne olur.

  Cevapla
 4. Sermayesiz iş kurma fikirlerinden biride organık gübre solucan gübre uretımı.Tarıma ve doğaya katkısı şüphesiz. İlgilenenler bu numaradan arayabilir..

  Cevapla

Yorum yapın