Kapat

Satış Ortaklığı Veren Türk Siteleri

PARAMI EN DOĞRU NASIL DEĞERLENDİRİRİM DİYE DÜŞÜNME!

KISA SÜREDE NE KADAR KAR EDEBİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ayrıntılı bilgi için hemen tıklayın!)


Yabancı çok fazla satış ortaklığı veren siteler mevcut ancak Türkiye’de henüz sektörün bu kadar geliştiğini söylemek çok zor. Birkaç satış ortaklığı veren Türk sitesi mevcut bunları hep birlikte inceleyelim…

Konuya giriş yapmadan önce satış ortaklığı sistemlerinin nasıl çalıştığı hakkında merak edenler için bir açıklama yapalım.

SATIŞ ORTAKLIĞI NEDİR?
Satış ortaklığı platformları genellikle web site sahipleri yada büyük sosyal medya hesaplarının sahibi olan kişilerin para kazanmak için kullandığı aracılardır. Satış ortaklığı platformlarında birçok ürün bulunur. Bu ürünleri satarak sizde bu platformlardan komisyon alırsınız. Örneğin bir ayakkabı şirketi, bu platforma kayıt olur ve ayakkabılarını satan her kişiye yüzde 30 komisyon vereceğini söyler. Sizde bir yayıncı olarak bu platforma giriş yaparak bu ayakkabıları satarsanız bu komisyonu almaya hak kazanırsınız.

Satış ortaklığı platformlarını son yıllarda genellikle büyük sosyal medya hesapları olanlar kullanmakta ve çok güzel kazançlar elde etmektedir. Örneğin on bin yada yüz bin takipçisi bulunan bir Instagram sayfası bu tür bir satış ortaklığı platformuna kayıt olarak ürün satışına başlayabilir ve eğer gerçekten ürünleri güzel bir şekilde tanıtabilirse çok para kazanabilir. Halihazırda büyük sosyal medya hesaplarının çoğu bu tür platformları aktif bir şekilde kullanmakta ve para kazanmaktadır.

Özellikle ABD ve Avrupa’da çok aktif olan bu satış ortaklığı platformlarının benzerleri Türkiye’de de bulunuyor. Ancak batı örneklerine göre Türkiye’deki platformların gerçekten yüksek bir gelir sağladığını söylemek zor. Örneğin Norveç’te bir ayakkabı şirketi satış başına yüzde 50’ye yakın komisyon öderken, bu oran bazı Türk şirketlerinde yüzde 20’ye kadar düşmektedir. Yani 200 liralık bir ayakkabı satışı gerçekleştirirseniz eğer Norveç’te 100 lira kazanabilecekken, Türkiye’de 40 lira kazanabilirsiniz. Tabii komisyon oranları örnek amaçlıdır, bir çok ürün gamında bu oranlar büyük değişiklikler gösterir.

SATIŞ ORTAKLIĞI PLATFORMLARI

ADMITAD
Öncelikle Admitad’ı anlatmak yerine kendi sistemleri bu konuda doyurucu bir bilgi vermiş durumda. Aynen ekliyoruz:

1.400’DEN FAZLA NETWORK PROGRAMI

Admitad size trafik kaynaklarınıza en uygun olanı bulabileceğiniz devasa bir kampanya havuzundan seçim yapma olanağı sunar. Bu kampanyaların pek çoğu bonus programlara da sahiptir. Bonus programlarla en başarılı yayıncılar ekstra ödemelerle ödüllendirilirler.

ÇOK SAYIDA ADMITAD’E ÖZEL PROGRAM

Network’ümüzde reklam ve promosyon çalışmaları için sadece admitad ile çalışmayı seçmiş 140 civarında reklamverenimiz bulunmaktadır. Bu reklamverenlerin partner programlarını admitad dışında hiçbir CPA-network’te bulamazsınız.

DEVASA ARAÇ

Autobanner, SubID, ReTag, kod optimizasyon araçları, promosyon kodları ve indirimler yayıncılarımıza sunduğumuz pek çok kullanışlı aracın sadece küçük bir parçasıdır. Bu araçlar yayıncılarımıza yeni iş modelleri önermek, çalışmalarının ve istatistiklerinin dönüşüm oranlarını arttırmak amacıyla tasarlanmıştır.

YAYINCI SORUMLUSU

Biz her zaman iyi niyetle büyüyen ortaklıklar ve güven temelinde gelişen dostluklar kurmak için çalıştık. Bu yüzden yayıncılarımıza tüm sorunları ve endişelerinde başvurabilecekleri bir temsilci temin ediyoruz.

Yayıncı sorumluları reklamverenler ile yayıncılar arasında doğabilecek her türden sorunun, anlaşmazlığın veya itirazın çözümünde yayıncıları temsil ederler. Bununla birlikte Sorumlular tecrübelerinin de yardımıyla yayıncılara tavsiyeler vermeye, somut çözüm önerilerinde bulunmaya ve bu iş modelinin karakteristik özelliklerini açıklamaya her zaman hazırdırlar.

REKLAMVERENLER İLE DOĞRUDAN İLETİŞİM

Düzenli olarak en iyi yayıncılar, reklamverenler ve admitad yöneticilerinin katıldığı üçlü toplantılar organize ediyoruz. Bu toplantılarda yayıncılar birlikte çalıştıkları reklamverenlerle şahsen tanışma özel çalışma şartları ve kampanyaları hakkında bizzat fikir alış verişinde bulunma olanağı elde ediyorlar.

Bu toplantılar Admitad Expert ve Admitad Lounge etkinliklerinin bir parçası olarak düzenleniyoruz Bu etkinlikler sayesinde yayıncılarımız reklamverenler ile daha samimi bir ortamda kişisel olarak görüşebiliyorlar.

DETAYLI VE ŞEFFAF RAPORLAMA

Yayıncılarımızın verimliliklerini derinlemesine incelemesine olanak tanımak için onlara oldukça detaylı raporlar sunuyoruz. Şeffaflığa verdiğimiz önemden dolayı bu raporlarda mümkün olduğu kadar çok değişkene yer veriyoruz.

Daha detaylı ve kişiselleştirilmiş veriler elde etmek isteyen yayıncılarımız takip linklerine SubID takip kodlarını ekleyerek ziyaretçilerinin gösterim, tıklama ve dönüşüm işlemlerini en ince detaylarına kadar analiz edebilirler. Tüm Admitad raporları XML ve XLS formatında dışarı aktarılabilir, MS Excel gibi harici uygulamalar yardımıyla kullanılabilirler. Ayrıca Admitad API ve Postback URL araçları sayesinde yayıncılar raporlarını kendi sistemlerine çekebilirler.

REKLAM ACTION
Performans Pazarlama bir internet işletmesinin, aracı bir reklam networkü kullanarak, kendisine yeni müşteriler kazandıran alt yayıncılarını ödüllendirdiği sistemdir.Reklam veren tarafından istenilen üyelik, satış, install, izleme gibi aksiyonlar gerçekleştikçe herkesin kazandığı bu model, sonuç odaklı olması ve riskin minimum olması nedeniyle her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir.

Üyelik Kampanyaları

Her yeni üye için ödeme yapılan kampanyalardır. Kampanyanın şartlarına göre Single Optin (tek onaylı) veya Double Optin (çift onaylı) onay mekanizması ile kurulabilir. Reklam modeli olarak CPL (Cost Per Lead) olarak adlandırılır.

Satış Kampanyaları

Gerçekleşen satış üzerinden komisyon ödemesi yapılan kampanyalardır. CPS (Cost Per Sales) olarak adlandırılır.

Install Kampanyaları

Yazılım ve uygulamaların indirilip kurulması başına ödeme yapılan kampanyalardır. CPI (Cost Per Install) olarak adlandırılır.

İzleme Kampanyaları

Belirli bir video içeriğin izlenmesi başına ödeme yapılan kampanyalardır. CPV (Cost Per View) olarak adlandırılır.

Avantajları
Sonuç Odaklı

Sadece belirlenen aksiyon üzerinden ödeme hak edişi sağlandığından yayıncılar sonuç elde etmek için tüm tecrübe ve yaratıcılıklarını kullanırlar.

Yüksek Performans

Ürün ve hizmetlere en uygun hedef kitle belirlenir, sonuçlar optimize edilir ve performans arttırılır.

Minimum Risk

Başarı yoksa ödeme de olmadığı için performans bazlı reklamcılıkta kaybeden taraf yoktur.

Yüksek Kazanç

Ürünü doğru kitleye doğru içerikle anlatabilen yayıncılar geleneksel reklam modellerine (CPC,CPM) kıyasla çok daha yüksek kazançlar elde ederler.

Nasıl Yapılır ?
Yayıncılar kampanyalardan sonuç elde edebilmek için Reklamverenlerin izinleri dahilinde aşağıdaki metodları kullanırlar.

Ürüne özel yeni tanıtım içeriği yaratılan siteler

Ürünün sosyal medya üzerinden tanıtımı

Adwords, Facebook ve banner reklamları

İzinli e-posta pazarlaması

Teşvik uygulamaları

“Satış Ortaklığı Veren Türk Siteleri” üzerine 2 yorum

  1. Efsun says:
  2. MAMMER GENÇ says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir