1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Sanayiye 1.2 Milyar Lira Destek

Sanayiye 1.2 Milyar Lira Destek
0

Türkiye’de son dönemde yaşanan kur baskısı ile iş hacminde düşüş yaşanan sanayi sektörüne can suyu sağlanması için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yeni destek programı başlatıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından kamuoyu ile paylaşılan bilgilere göre, sanayicilere 1.2 milyar liralık destek sağlanması için çalışmalar başlatıldı. Varank, 10 ayrı destek programının sadeleştirildiğini ve “TEYDEB 2.0” adıyla yeni bir destek programı hazırlandığını belirtti.

Bakan Varank, TEYDEB 2.0 desteğine başvuruların başladığını ve 31 Aralık 2018’e kadar başvuruların alınmaya devam edeceğini belirterek, kamu-üniversite-sanayi iş birliğini oluşturmaya ve özellikle teknoloji tabanlı girişimci ve KOBİ’lere iş geliştirme ve yenilik alanlarında mentorlük sağlamaya yönelik kolaylaştırıcı destekleri de hayata geçireceklerini söyledi.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

TEYDEB 2.0 NEDİR?

Cari açığı azaltacak veya katma değeri yüksek ürün, süreç ve teknoloji geliştirme projelerine kaynak sağlanması amacıyla oluşturulan destek programına TEYDEB 2.0 adı veriliyor. Proje kapsamında, özellikle yenilikçi teknolojik çözümlerin üretilmesi ve pazarda pay alabilmesinin önü açılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Konut / Daire Fiyatları En Çok Artan İller
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir