Sanayiye 1.2 Milyar Lira Destek
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Sanayiye 1.2 Milyar Lira Destek

0

Türkiye’de son dönemde yaşanan kur baskısı ile iş hacminde düşüş yaşanan sanayi sektörüne can suyu sağlanması için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yeni destek programı başlatıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından kamuoyu ile paylaşılan bilgilere göre, sanayicilere 1.2 milyar liralık destek sağlanması için çalışmalar başlatıldı. Varank, 10 ayrı destek programının sadeleştirildiğini ve “TEYDEB 2.0” adıyla yeni bir destek programı hazırlandığını belirtti.

Bakan Varank, TEYDEB 2.0 desteğine başvuruların başladığını ve 31 Aralık 2018’e kadar başvuruların alınmaya devam edeceğini belirterek, kamu-üniversite-sanayi iş birliğini oluşturmaya ve özellikle teknoloji tabanlı girişimci ve KOBİ’lere iş geliştirme ve yenilik alanlarında mentorlük sağlamaya yönelik kolaylaştırıcı destekleri de hayata geçireceklerini söyledi.

TEYDEB 2.0 NEDİR?

Cari açığı azaltacak veya katma değeri yüksek ürün, süreç ve teknoloji geliştirme projelerine kaynak sağlanması amacıyla oluşturulan destek programına TEYDEB 2.0 adı veriliyor. Proje kapsamında, özellikle yenilikçi teknolojik çözümlerin üretilmesi ve pazarda pay alabilmesinin önü açılıyor.

İlginizi Çekebilir