1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Şaka Üzerine Ortaya Çıkan Dogecoin Yükselişte

Şaka Üzerine Ortaya Çıkan Dogecoin Yükselişte
0

Tamamen şaka üzerine ortaya atılan bir sanal para olan Dogecoin’in yükselişi uzmanları şaşırttı. 4 yıl önce ortaya çıkan Dogecoin amblem olarak kendine Hachiko filminde yer alan maskot köpeği seçmişti. 2017 yılında oldukça talep görmeye başlayan Dogecoin altcoin olarak işlem görmeye başladı. Diğer altcoinlere göre daha düşük bir fiyata sahip olan Dogecoin bir ay içerisinde yükselişe geçerek Bitcoinin yükseliş oranını da ardında bıraktı.

Degocoin ‘in İlginç Hikayesi
2010 yılında internet üzerinde dolaşan bir espriye karşılık olarak ortaya çıkan Dogecoin‘in değeri yüzde 400 oranında arttı. Bu artış sadece uzmanları değil aynı zamanda Dogecoin’in yaratıcısı olan Jackson Palmer’i de şaşırttı. Bu sanal paranın geliştiricisi olan Patrick Lodder ise durumu çılgınlık olarak nitelendirdi.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Doge kelimesi, köpek anlamına gelen Dog’dan gelmektedir. 2005 yılında ortaya çıkan Homestar Runner adlı çizgi gösteriden ilham alınarak ortaya atılan Dogecoin, Doge kelimesinin bu karakter üzerinden internette popülerite kazanması sonucu doğmuştur.

Kripto Paralara Olan İlginin Artması İçin Dogecoin
İlk etapta bir espri üzerine ortaya atıldığı düşünülen Dogecoin, aslında kripto paralara olan ilginin artması için üretilmiştir. Bu konuda da üreticiler gayet başarılı oldu. Köpek yüzünü simge edinen bu kripto para çıkış yaptıktan kısa süre sonra dikkatleri üzerine topladı. Dogecoin’in hikayesi özellikle gençlerin dikkatini çekiyor. İnternet ortamında bir fenomen haline dönüşen Doge, kripto para yüzü olarak şimdilerde sanal para borsalarında yer alıyor. Teknik olarak bu para birimine bakıldığında diğer coinlerden hiçbir farkı yok. Herhangi bir şekilde avantajı ya da dezavantajı olamayan Degocoin tamamen günümüz popülaritesi ile ortaya çıkmış ve artış göstermiş bir sanal para olma özelliği taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bitcoin Efsanesinin Sonuna Mı Geliniyor?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir