Roman Avdeev’in Başarı Hikayesi

avdeev

Roman AVDEEV, 17 Temmuz 1967 Moskova’nın dış bölgesi Odintsovo’da dünyaya geldi. Rus İşadamı ve hayırseverdir. Moskova Kredi Bankası Yönetim Kurulu’nun sahibi ve başkanı ve Soglasie devlet dışı emeklilik fonu Yönetim Kurulu üyesidir. Adı gerçekten başarının, büyük iş ahlakının ve zenginliğin sembolü haline geldi. AVDEEV aynı zamanda Rusya’da tanınan büyük bir ailenin temsilcilerindendir.

Dünyanın en zenginleri listesinde yer alan Avdeev’in Forbes’e göre 1.8 milyar doları aşkın bir serveti bulunmaktadır.

Avdeev’in günümüzde başarı hikayesine dönen hayatı elbette bir günde ortaya çıkmadı. Tüm bunlar uzun ve sıkı çalışmasın, yüksek zekanın ve istisnai girişim becerileri ile ortaya çıktı.

Ortalama bir hayat sürdüren bir Sovyet ailesinde doğan ve sıradan bir öğrenci olan Avdeev, sadece orduda görev yapmak durumunda kalmadı aynı zamanda ailesine bakmak için çeşitli sektörlerde temizlikçi ve işçi olarak da uzun yıllar çalıştı. Avdeev’in hayat hikayesi sadece ilginç değil aynı zamanda ilham verici seviyede bulunuyor.

KISA HAYAT ÖZETİ

Doğum tarihi – 17 Temmuz 1967.
Doğum yeri, çocukluk ve okul yılları – Odintsovo (Moskova bölgesi).

1984 yılında Moskova Enerji Mühendisliği Enstitüsü’ne katıldı. Ancak sadece iki yıl okuyabildi. Sovyet Ordusu saflarında görevlendirilerek zorunlu askerlik hizmetine çağrıldı.

Askerliğini tamamladıktan sonra eğitimine devam etti. Bu sürede zaten evliydi ve bir çocuğu da vardı. Tam zamanlı eğitim alarak gündüz derslerini aldı ve geceleri ise temizlikçi olarak çalıştı.

1989’da televizyon parçaları satan bir kooperatif mağazası kurarak ilk Sovyet girişimcilerinden biri oldu.

1994, işadamı için en önemli yıllardan biri oldu. Finans kurumundaki kontrol hissesini satın alarak Moskova Kredi Bankası’nın tek sahibi oldu. 2012 yılına kadar MCB Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

2016 yılında Soglasie devlet dışı emeklilik fonunu kurdu ve bugüne kadar NPF’nin Yönetim Kurulu üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İlham Alınacak Başarılı Girişimcilik Örnekleri

MOSKOVA KREDİ BANKASI SERÜVENİ

Büyük, güvenilir ve yetkili finans kurumu Moscow Credit Bank, 25 yıl önce bugün olduğu kadar büyük ve güçlü değildi. Sadece 14 personeli vardı ve hemen hemen hiçbir ciddi faaliyeti yoktu.

AVDEEV’in 1994’ten 1996’ya kadar çeşitli iş projeleri vardı. Bu projelerden bazıları diğerlerinden daha başarılıydı. 1996’da onları sonsuza dek terk etmeye ve MCB’nin gelişimine para yatırmaya karar verdi.

2008 yılında Roman AVDEEV tüm finansal kaynaklarını bankanın gelişimine yönlendirmeye karar verdi. Ve böylece hayatı için tam anlamıyla kritik bir dönemece girdi.

Dört yıl sonra MCB, IFC ve EBRD’den fon topladıktan sonra, Rusya’da En İyi 20 Banka listesine girdi. MCB, 2016 yılında Rusya Federasyonu’ndaki en başarılı ve en büyük on bankadan biri oldu.

AVDEEV, çok cüzi bir miktar ile yönetimine geçtiği bankasını 25 yılda sadece kağıt üzerinde çalışan bir kurumdan en büyük başarılı finans organizasyonuna taşımayı başardı.

SIKI ÇALIŞMA VE GAYRET: HEDEFLERE ULAŞMANIN ÖN KOŞULU

Roman AVDEEV’in kurduğu devasa imparatorluğun yanı sıra sade, özgün ve düşündürücü yaşam ilkeleri de onu dikkate değer bir kişilik yapıyor. Nitekim birçok insan AVDEEV’in yaşam ilkelerini kendi hayatında da faydalı bulmuştur! Her iki durumda da AVDEEV’den öğrenecek çok şey var ve bu durum sadece girişimcilik açısından değil.

Avdeev hayatı boyunca tesadüf ve iyi şansın kendisine yardımcı olduğunu sıklıkla dile getirdi. Ancak tesadüflerin ve iyi şansın elde edilebilmesi için de çalışkanlık ve gayret konusunda kendinden emin ve daima istekli olduğunu belirtmişştir.

AVDEEV’in iş ve bankacılığa yaklaşımı sadece ekonomist ve üst düzey yöneticilik açısından değil, hayat duruşu açısından da ilgi çekici. MCB’nin sahibi olan Avdeev, genel olarak bankacılık işini sıkıcı buluyor ancak bu durum her sabah erkenden kalkıp görevlerini en titiz bir şekilde yaptığı gerçeğini değiştirmiyor. Avdeev ayrıca para kazanmanın hayatın anlamı ve amacı olmayacağına inanıyor.

Onun için para sadece çok iyi bir şeyler ortaya koymak için ana araçlar arasında yer alıyor. Parayı harcamak için değil iyi bir amaca yönlendirmek için kullandığını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İş Dünyasında Başarı İçin 4 Anahtar

BAŞARININ ANAHTARI AİLE

MCB’nin sahibinin başarı öyküsü, kişisel hayatı olmadan eksik kalacaktır. Roman AVDEEV, uzun yıllardır eşi Elena ile mutlu bir evliliği sürdürmektedir. Ve çiftin (dikkat!) 23 çocuğu var! Dördü kendi biyolojik çocukları, geri kalanını evlat edindiler.

AVDEEV, “kendi” ve “evlatlık” kız ve erkek çocukları arasında ayrım yapmadıklarını sıklıkla belirtmektedir. Roman AVDEEV, çeşitli yayın organlarına ve TV kanallarına verdiği röportajlarda birçok kez “Hepsi gerçekten bize ait” dedi.

İşadamı, annesi ve babasız büyüyen çocuklara yardım etme fikrinin çok daha rahat ve mutlu hissettirdiğini belirtiyor.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık