1. Anasayfa
  2. Sponsor Yazılar

Reklam İzleyerek Nasıl Para Kazanılır?

Reklam İzleyerek Nasıl Para Kazanılır?
0

Reklamlar hayatımızın vazgeçilmezleri arasındadır. Billboardlardan tutunda internetin ulaştığı en ücra köşelere kadar hayatımızın her yerinde çeşitli reklamları görebiliriz. Çok sayıda firma yayınlamış olduğu reklamlarx ile ismini duyurmakta ve bu sayede satış rakamlarına arttırmaya çalışmaktadır.

Reklam çalışmalarının bu kadar önemli olduğu bir zamanda, sektörü kullanarak para kazanmaya çalışmak olağan bir iş haline gelmiştir.  Ancak sektör incelendiğinde kişilere cazip gelse de ilk kez duyan kişiler için sıra dışı bir kazanç yöntemi olarak düşünülebilir.

Reklam izleyerek para kazanmak geçmişten gelen ve ivmelenerek hızı artan bir kazanç yöntemidir. Çok sayıda kişi boş zamanlarını reklamlar ile değerlendirerek kazanç elde etmeye çalışmakta.

İnternetten para kazanma yöntemleri incelendiğinde para kazandıran oyunlar ve para kazandıran uygulamalar gibi reklam sektörü ile de gelir elde etmek sıkça tercih edilen bir online girişimdir. Bu hayali gerçekleştirebilmek için bulundurulması gereken gereksinimler asgari seviyededir. İhtiyacınız olan akıllı bir telefon, bilgisayar ve bu cihazlara bağlı bir internettir.

Dolayısıyla Reklam izle para kazan yöntemi ile sermayesiz para kazanma hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Akıllı telefonlarınıza yükleyeceğiniz doğru uygulamalar ile hediyeler kazanabilir, nakit para ödemesi yapan veya hediye çekleri ile, ilgili marketlerden alışveriş yapabileceğiniz çok sayıda ürünü alabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri iOS veya Android işletim sistemlerinde yer alan Reklam izle para kazan aplikasyonları ile gerçekleştirebilmek mümkün. Peki nasıl? Yazımızın devamında bu konu hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz.

Reklam İzleyerek Para Kazanma Yöntemine Hangi Uygulamalarla Ulaşılabilir? 

Az önce de belirttiğimiz gibi Android marketler veya iOS işletim sistemine sahip platformların marketlerinden reklamlar ile kazanç elde edebilme imkânı sunmaktadır. Bunun yanında bir takım web siteleri de aynı yöntemi kullanarak kullanıcılarına kazanç verebilmektedir.

Bu tür platformlardan kazanmak aslında çok basit birtakım işlemleri içermektedir. Doğru atılacak adımlar ile başlangıç aşamasında günlük yaşantınıza ek bir gelir elde ederken ilerleyen dönemlerde bu kazancı arttırabilirsiniz.

Reklam izle para kazan yönteminin en güzel yanlarından bir tanesi bu koşulları sağlayan uygulama ve web sitelerinin işlemleri ücretsiz olarak gerçekleştirmeye imkân tanımasıdır. Dolayısıyla herhangi bir sermayeniz olmasa da video İzleyerek para kazanma şansına ulaşabilirsiniz.

Reklam İzleyerek Nasıl Para Kazanılır?

Sermayesiz şekilde video izleyerek para kazanmak nasıl mümkün oluyor?

Aslında bu sorunun cevabını yukarıdaki metin içerisinde vermiştik. Ancak akılda kalıcılık açısından farklı örnekler ile pekiştirmeye çalışalım.

Sermaye gereksinimi olmayan bir işe girmek demek anlaşılacağı üzere sektörde var olabilmek için paraya ihtiyacınızın olmadığını ifade eder. Reklamlardan kazanma yönteminde de ortaya koyulan bir para bulunmamaktadır.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Emek ve zaman harmanlanarak ortaya kullanıcı için kazanç çıkmaktadır. Bu açıdan düşündüğümüzde video izleyerek para kazanmanın sermayesinin emek ve zaman olduğunu varsayabiliriz. Ancak ticari anlamda herhangi bir para gereksinimine ihtiyaç duyulmadığından video izleyerek para kazanma işlemlerinin sermayesiz kazanç elde etme yöntemleri arasında yer aldığını görebilmekteyiz.

Reklam İzleyerek Para Kazanma Uygulamaları Hangileridir?

Bu konuda bir kullanıcı olarak kullanabileceğiniz çok sayıda uygulama bulunur. Uygulamalardan en çok tercih edilenleri aşağıda sıralanmıştır. 

1- Paidwork ile Video İzleyerek Para Kazanmaya Çalışın

Paidwork, video izleyerek para kazandıran bir platform olduğu kadar aynı zamanda para kazandıran uygulamalar kategorisinde yer alan bir aplikasyondur. Reklam ve video izlemenin dışında uygulama ile çeşitli oyunlar oynayarak, anketler doldurarak ve Metin yazarlığı yaparak para kazanılabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Takipcibul İle Sosyal Medyada Görünür Olun

Paidwork Para Kazanma Yolları…

Paidwork her ne kadar farklı kazanç yöntemlerini kullanıcılara sunsa da makalemizin bu bölümünde daha çok reklam izle para kazan özelliği konuşulacaktır. Uygulamayı kullanan kişilerin coğrafyaları incelendiğinde dünyanın hemen her yerinden kullanıcısı olduğu görülebilmekte.

Platform içerisinde yer alan görevlerin yapılmasıyla  kullanıcılar kazanç elde edebilmesi nedeniyle görev yap para kazan uygulamaları arasında da incelenebilen Paidwork, aynı zamanda sunmuş olduğu reklamlar ile de ek bir gelir kazandırmaktadır.

Uygulamanın benzerlerine oranla alternatif kazanç yöntemleri sunması bu açıdan rakiplerinin bir adım önünde yer almasına sebep. Aşağıda platformun benzer uygulamalara göre farklılıkları sıralanmıştır. Bu farklılıklar;

  •  Reklam izleyerek para kazanma şansını sunması,
  •  Online alışveriş yapmaya imkân tanıması,
  •  Anket doldurma yöntemleri ile kazanç imkânı tanıması,
  •  Oyun oynayarak para kazanma yöntemini kullanması,
  •  Videoyu izleyerek para kazanma şansına kullanıcıların ulaşabilmesi

 Olarak sıralanabilir.

Reklam İzleyerek Nasıl Para Kazanılır?
Reklam İzleyerek Nasıl Para Kazanılır?

2- CashKarma- İzle Kazan

CashKarma Uygulaması da online girişim yöntemlerini kullanarak kazanç elde etmek isteyen kişilerin reklam izleme yöntemi ile kazanç elde edebilmesine imkân tanıyan bir platformdur. Uygulama video izlemenin haricinde anket doldurarak da para kazanma seçeneğine kullanıcılara sunuyor.

Bir girişimci olarak platform incelendiğinde, ilk göze çarpan dilinin İngilizce olmasıdır. Bu durum İngilizce ana dili olmayan ülkeler için bir nebze olsun problemlere yol açacaktır. Ancak kısa bir kullanım sonrasında anlaşılır menüsü ile platforma hâkim olabilmeniz mümkün.

CashKarma ile kazanmaya başlamak son derece kolay. Yapmanız gereken Android Market üzerinden veya iOS işletim sistemine sahip platformların marketlerinden uygulamayı indirmek, kurmak ve kayıt işlemlerini tamamlamak. Bu işlemleri gerçekleştirdiyseniz geriye yalnızca platform ile zaman geçirmeniz kalmaktadır.

Uygulamanın kurulum aşaması incelendiğinde, kurulabilmesi için birtakım izinlerin verilmesi gerektiği görülüyor. Bu izinleri vermeniz halinde kurulum işlemi tamamlanmaktadır.

CashKarma Platformunun Avantajları Nelerdir?

Uygulamanın görünen en avantajlı yönleri arasında alternatif kazanç yöntemleri sunması gösterilebilir. Yukarıda belirttiğimiz gibi Reklam izle para kazan özelliğinin yanında anket doldurarak para kazanma yolu ile de CashKarma’dan para kazanılabilmektedir.

Bu özelliklerin haricinde çeşitli oyunlar oynayarak ve seviyeler atlayarak yine yeni kazanç fırsatlarını kovalayabilirsiniz. Oyun oynayarak kazanç şansı sunması platformun aynı zamanda para kazandıran oyunlar kategorisi içerisinde yer almasına sebep olmaktadır.


3- Ibotta

İbotta platformunun çalışma mantığı benzerlerine göre biraz daha farklıdır. Kullanıcılar arasında daha çok geri ödeme uygulaması olarak adını duyurmuştur. İbotto ile internet üzerinden yapacağınız alışverişleriniz sonrasında %30’a kadar para iadesi alabilmeniz mümkün.

Bununla beraber uygulamanın reklam izleyerek para kazanma bölümü de yer almaktadır. Ancak belirtmiş olduğumuz gibi bu özelliği kullanan kullanıcılar daha çok geri ödemesi için İbottayı tercih etmektedir. Platform ile aşağıdaki özellikleri Hayata geçirebilirsiniz.

4- Swagbucks

Reklam izleyerek para kazanma uygulamaları arasında tüm dünyada bilinen ve en popülerler arasında yer alan platformlardan bir tanesi Swagbucks’tır.  Kısa bir kayıt olma işleminin ardından platform ile video izleyerek para kazanma şansına ulaşabilirsiniz.

Uygulamanın en güzel yanlarından bir tanesi reklamlar ile para kazandırmanın dışında farklı alternatif yöntemler sunmasıdır. Ayrıca uygulama üzerinden 1500’den fazla mağaza ile iletişime geçerek alışveriş yapabilmeniz mümkündür.

Swagbucks ile Nasıl Para Kazanılır?

Uygulama üzerinde para kazanmaya imkân tanıyan çok sayıda bölüm bulunmaktadır. Reklam izle para kazan haricinde en çok ön plana çıkanlar arasında anket doldurma ve bu sayede yine kazanç elde etme bölümü yer alır.

Bu noktada Anket ile kazanç elde etme yöntemlerinden kısaca bahsedelim. Uygulamaya kayıt esnasında doldurmuş olduğunuz profil bölümünüze göre farklı anketler sisteme tanımlandıkça tarafınıza gönderilecektir. Bu nedenle ilk kayıt sırasında profil Bilgilerinizi doldurur

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir