1. Ana Sayfa
  2. Meslekler

Proje Yöneticileri Neden Değerlidir?

Proje Yöneticileri Neden Değerlidir?
0

Birçok işletme için artık “proje yöneticisi” istihdamı bir gereklilik halini aldı. Proje yöneticileri günümüzdeki bütün işletmeler için bir lüks değil bir ihtiyaçtır. Bu kapsamda proje yöneticilerine yönelik istihdamlar işletmeniz için çok faydalı olabilir.

Proje yöneticileri neden mi değerlidir?

1. YANIT SÜRELERİ AZALIR

Proje yöneticileri genellikle müşteri ile çalışanlar arasında tam anlamıyla bir köprü görevi görür. Bu kapsamda işletmenin müşteri ile olan ilişkilerindeki süreyi azaltarak daha üst düzey bir deneyim sağlar. Proje yöneticilerin uzman rapor hazırlama yeteneği sayesinde müşterilerin aklındaki sorulara daha net ve hızlı yanıtlar verilir.

2. İHTİYAÇLARI BELİRLERLER

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Proje yöneticileri müşterinin ihtiyaçlarının ana muhatapları olurlar. Bu nedenle işletme için ve müşteriler için gerekli ihtiyaçların belirlemesinde önemli rol oynarlar. Öncelikli ihtiyaçlar bir işin daha kısa ve başarılı bir şekilde halledilmesi için çok değerlidir.

3. KURUMSAL SÜRECİ GÜÇLENDİRİRLER

Kurumsal süreçte optimize adı verilen bir geliştirme süreci bulunmaktadır. Optimize genel olarak bir işin daha başarılı yapılması için kurgulanması gereken “her konudur”. Bu kapsamda proje yöneticileri kurumsal süreci geliştirmek amacıyla önemli rol oynarlar. Bir proje yönetici küçük ihtiyaçlardan, risk oluşturabilecek her soruna yönelik rapor tutar ve incelemeler yapar. Bu kısa ve uzun vadedeki risklerden sizi büyük ölçüde kurtarır.

4. İLETİŞİM KUVVETLENİR

Müşteriler ile işletme çalışanları arasındaki bağ genelde zayıftır. Bu dünya üzerindeki her şirketin önemli sorunları arasında yer alır. Proje yöneticileri ise bu kapsamda iletişimi artırmak için önemli bir rol oynarlar. İş dünyasında hızlı olmak kadar her konuda destek sağlamak da büyük önem arz ediyor. Eğer işletme ile müşteriler arasındaki iletişim yeterli düzeyde değilse, bu hem zaman hemde iş gücü olarak size olumsuz sonuçlar doğurabilir. Çok küçük bir isteğin bile yerine getirilmemesi, müşteri kaybına neden olabildiği gibi iş ve zaman konusunda da sizi geriye götürebilir. Bu nedenle kuvvetli iletişim bir zorunluluktur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Büro Personeli Nedir? Maaşları Ne Kadar
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap