Presage Biosciences, 6 Milyon Dolar Daha Yatırım Aldı

StartUp, Yatırım > Presage Biosciences, 6 Milyon Dolar Daha Yatırım Aldı

Kanser teknolojileri konusunda önemli bir girişim olan Presage Biosciences, 20 milyon dolar olan araştırma bütçesine 6 milyon daha yatırım aldı ve şirkete yeni bir CEO atadı.

Presage Biosciences, genel olarak insanlardaki kanser tümörlerine daha kısa zamanda müdahale edilmesine yönelik teknolojik yenilikler üzerinde çalışmalar yürüten bir şirket. Şirket, kısa zamanda dünyanın birçok farklı lokasyonunda daha hızlı çalışmalar yürütebilmek amacıyla araştırma bütçesini 26 milyon dolara çıkardı.

Şirket yeni yatırımın daha inovatif bir şekilde kullanılabilmesi içinde CEO değişikliğine gitti. Uzun bir süredir şirketin CEO’su görevinde bulunan Nathan Caffo’nun yerine  Rich Klinghoffer getirildi.

Presage’nin yönetim kurulu başkanı Dave Johnson, Uzun zamandır Presage’nin stratejik ortakları olan Takeda ve Celgene’den yeni yatırım aldıkları için çok mutlu olduklarını ifade ederek, şirketin en önemli tümör araştırma platformu CIVO’nun çalışmalarının hızlandırılacağını belirtti.

civo
CIVO Test Cihazı

CIVO araştırma platform ürünü genel olarak, tümör ilaçlarının doğrudan kanserli bölgeye enjekte edilmesi ve tümör – ilaç enjektesinin kontrol edilmesini sağlıyor.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Presage Biosciences, 6 Milyon Dolar Daha Yatırım Aldı hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın