Plastik Üretim Yapmak İsteyenler İçin 10 Ürün Fikirleri
  1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Plastik Üretim Yapmak İsteyenler İçin 10 Ürün Fikirleri

0

En basit üretim fikirleri arasında yıllardır plastik ürünler yer alıyor. Genellikle plastik hammaddeye sahip ürünlere yönelik bir işletme kurmak diğer işletmelere göre daha az sermaye talebi ile daha az profesyonel destek gerektiriyor. Ayrıca plastik sektöründe pazar payı genellikle düzenli bir gelişmeye sahip ve bu sayede sektörde yer edinmek için fiyat avantajı sağlamak yeterli olabiliyor.

Eğer plastik sektöründe bir imalathane açmak istiyorsanız, ilk etapta odaklanmanızı önerebileceğimiz 10 ürün fikirlerini inceledik. Bu kapsamda sektöre daha emin adımlar ile girme fırsatınız olacak. Plastik sektörü son yıllarda hammadde fiyatlarında yaşanan düşüş ile birlikte daha karlı bir iş dalı olmaya başlamıştır.

Plastik ürün imalatı yapmak isteyenler için 10 ürün fikri…

1. DÜĞME

düğme

Giyim ürünleri, çantalar ve ayakkabılar için akrilik düğme imalatı yapabilirsiniz. Çok kapsamlı ve büyük bir sektördür. Bu sektörde üretim yapmak için çok büyük sermayeye ihtiyaç duyulmadığı gibi çok fazla talep gösterebilecek işletme olması nedeniyle satış fırsatları daha yüksektir.

2. PET ŞİŞE

Genellikle su imalatçıları pet şişe imalatı da yapmaktadır. Ancak küçük düzeydeki işletmelerin birçoğu pet şişeleri dışarıdan temin etmektedir. Öncelikle potansiyel alıcıları bulmanız ve doğrudan hedefe uygun bir üretim tesisi kurmanızı öneriyoruz. Pet şişe sektöründe üretim kalemleri rahatlıkla şekillendirilebiliyor. Bu kapsamda yeterli potansiyele ulaşılmaması durumunda pozisyon almanız kolaylaşabilir.

İLGİLİ: Evde Üretim Yapmak İçin En İyi 16 Fikir

3. PİPET

Basit bir imalathanede üretim yapmayı planlıyorsanız sizin için en doğru tercih pipet olabilir. Pipet üretimine odaklanmak için 130 bin liralık bir ana makineye ihtiyacınız olacak. Üretim ve satış fırsatı genellikle orta düzeyde gerçekleşmektedir.

4. ŞIRINGA

şırınga

Sağlık sektöründe en çok plastik ihtiyacı şırıngalar için kullanılıyor. Çok fazla tüketilen bir ürün olması nedeniyle sektörde yeni oyuncular yer edinebiliyor. Ancak sağlık standartlarına uygun üretim için profesyonel destek ihtiyacınız olacak.

5. ÇÖP BİDONU

Ofis boy, küçük, orta ve doğrudan belediyelere yönelik sokak çöp bidonlarının üretimini yapabilirsiniz. Yüksek potansiyel içeren üretim fikirleri arasında yer almakta olup, sektörde yer edinmek kolaydır. Ülkemizde çöp bidonu üretimi yapan çok az sayıda işletme bulunmaktadır. Bu nedenle nakliye avantajları ile birlikte satış fırsatı yüksektir.

6. İZOLASYON BANDI

Son yıllarda dünyada izolasyona yönelik gelişmeler gün geçtikçe artmaktadır. Enerji tasarrufu nedeniyle ülkemizde de bu yönde önemli çalışmalar bulunuyor. Bu kapsamda izolasyon bandı üretimine odaklanarak, potansiyeli gün geçtikçe artan bir ürün için girişim başlatabilirsiniz.

7. PVC BORU

Demir borulara göre enerji tasarrufu sağladığı ve daha uygun maliyetli olduğu için pvc boruların kullanımı gün geçtikçe artıyor. Kentsel dönüşüm ile birlikte son dönemde zaten artışta olan sektör önümüzdeki yıllarda da potansiyelini koruyacak. Bu kapsamda pvc boru imalatı sektöründe yeni bir işletme kurabilirsiniz.

8. YAĞMURLUK

yağmur

Ülkemizde gün geçtikçe satışı artan ürünler arasında yer alıyor. İnternetten satışı da son derece yüksek bir üründür. Doğrudan yağmurluk üretimine odaklanabilirsiniz. Standart bir yağmurluk 4 TL ile üretilirken ortalama satış fiyatı 60 TL’den başlamaktadır.

9. SU DEPOSU

Ülkemizde su depolarının tamamı uzun yıllar boyunca demirden yapıldı. Ancak sağlıksız olması ve daha yüksek maliyetli olması nedeniyle su depoları artık plastikten imal ediliyor. Bu kapsamda bir su deposu imalathanesi kurabilirsiniz. Sektörde ürün çeşitliliği fazladır ve karlılık ortalama yüzde 30 civarında bulunuyor.

10. GÖZLÜK ÇERÇEVESİ

Günümüzde gözlük çerçeveleri için en iyi ürün plastiktir. Bu doğrultuda plastik bir gözlük çerçevesi üretim atölyesi kurulabilir. Doğrudan yerel potansiyel pazar hedef alınarak işletmenizin büyüklüğünü planlayabilirsiniz. Ulusal çapta bir şirket için geniş bir dağıtım ağına ihtiyacınız olacak.

İlginizi Çekebilir