1. Ana Sayfa
 2. Bayilik Veren Firmalar 2023 - Franchise

Penti Bayilik Veriyor

Penti Bayilik Veriyor
5

Tarihler 1950’yi gösterdiği sıralarda Türkiye’de Mois ve Yasef Kariyo kardeşler tarafından kurulan Penti markası bugün ülke genelinde 300’ü aşkın bayiye sahiptir. Penti’nin yurt dışında da 29 farklı ülkede 106 bayisi bulunuyor. Penti, halen Türkiye genelinde bayilik veren firmalar arasında yer alıyor.

Türkiye’nin önemli çorap, iç giyim, ev giyim ve aksesuar markaları arasında yer alan Penti bugün Türkiye’de 300’den fazla mağazada yer alıyor. Şirket kısa sürede ülkede mağaza sayısını 500’e çıkarmayı hedefliyor. Bu doğrultuda franchise sistemini aktif eden Penti, aktif bayilik sürecinde önemli fırsatlar sağlıyor.

Penti, Franchise sistemi hakkında şu ifadeleri kullanıyor:

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Farkında mısınız? Alışkanlıklarımız, hayatımız değişti. Çok hızlı yaşıyoruz. İklimler değişti, ya sıcak ya soğuk. Hepimiz AVM lere akın ediyoruz ve daha çok tüketiyoruz. Alışveriş alışkanlıklarımız da değişti. Artık özel ürünler almak istiyoruz. Penti Mağazaları da bu doğrultuda çorap, ev giyimi, iç giyim, mayo&plaj kıyafetleri ve çeşitli aksesuarlardan oluşan geniş ürün yelpazesi ile kadınların hayatına renk katan, ihtiyaçlarını karşılayan, her zevk ve bütçeden tüketiciye hitabeden, zevkli bir alışveriş deneyimi yaşatan mağazalar zinciri. Ayrıca bütün bu kategorilerindeki ürün ve hizmetlerle kadınlarda güven ve beğeni duygusu uyandırıyor, kendilerini özel hissettiriyor ve tüketici beklentisini karşılamakla yetinmeyip beklentilerin ötesini sunuyor.

İş ortağımız olduğunuzda, siz de arkanızda yenilikçi ve yaratıcı 63 yıllık tecrübeye sahip bir üreticinin gücünü hissedeceksiniz. Ayrıca, Franchisee olduğunuzda yılın modası ve trendleri hakkında bilgilendirmelerden Pazar alışkanlıkları bazında ürün siparişine kadar birçok konu hakkında Penti tarafından destekleneceksiniz.

PENTİ BAYİLİK

penti

Penti’nin bayilik sistemine dahil olan girişimcilere Personel Desteği , Eğitim Desteği , Proje Desteği, Pazarlama Desteği, El Kitabı, Yer Seçimi, Bölge Koruması, Ortak Reklam desteği sunuluyor. Şirketin bayilik sistemine dahil olabilmek için ortalama 200 bin lira yatırım bütçesine sahip olmanız gerekiyor.

Şirketin ürünlerinde ortalama kar marjı yüzde 60 civarına kadar yükselebiliyor, ancak bu durum sezona göre büyük değişiklikler gösterebiliyor.

Penti Bayilik İletişim

Adres : Basın Ekspres Yolu, Kavak Sokak No:3 Eresinler SER Plaza, A-B BLOK KAT 4-5, 34197 Yenibosna – İstanbul
Tel : 0 (212) 987 41 00
Faks : 0 (212) 474 20 49
Email : penti@penti.com.tr

PENTİ HAKKINDA

Markamızın öyküsü 1950 yılında Mois ve Yasef Kariyo kardeşler tarafından kurulan iki ayrı şirket ile başladı. Ülkemizde sanayileşmenin sınırlı olduğu bu dönemde, iki girişimci kardeşin güçlerini tek çatı altında birleştirmesi şirket için önemli bir dönüm noktası oldu. 1970 yılında Öğretmen Çorap adını alan marka, bir yıl sonra İstanbul Bayrampaşa’da kurulan ilk üretim tesisi ile birlikte gelişmeye devam etti. Marka isminin Öğretmen Çorap olarak değiştirilmesi ise, o dönemde Türkiye’de ince kadın çorabını genellikle öğretmenlerin tercih etmesine dayanıyordu. 1980’li yıllara geldiğimizde ailenin ikinci kuşak temsilcisi Sami Kariyo, markamızın kaptan köşküne geçti. Şehirli kadının ihtiyaçlarına da odaklanan marka renk, desen, çeşit ve kaliteye önem veren üretim anlayışını daha da pekiştirdi. Böylelikle bir yandan pazardaki konumumuzu sağlamlaştırırken, diğer yandan da 1984 yılında markalaşma sürecinin son aşamasına gelmiş oldu ve Penti ismini aldı.

 • 1991 Lyca’yı ilk defa başaralı bir şekilde ince kadın çorabında kullanarak “Fit15” Külotlu çorap ile pazarda devrim yarattı.
  Geçen yıllar içerisinde ince kadın çorabına; çocuk çorabı, erkek çorabı, ev giyimi, iç giyim, bikini, mayo, plaj giyimi de ekleyerek, üretim ve perakende alanındaki faaliyetlerimizi sürdürmeye ve büyümeye devam etti. Bu büyümeye üretim tesisleri cevap vermemeye başlayınca, 1994 yılında Çorlu’daki Öğretmen Çorap Fabrikası’nı kurdu. Bu fabrikayı en son teknolojiyle donattı. Uluslararası standartlarda üretim yapabilen bu tesiste, bugün yılda 86 milyon çift çorap üretiliyor.
 • -1995 Kadınları ince gösteren ilk fonksiyonel çorabı üretti.
 • -1999 Penti mağazalar zincirinin ilkini İstanbul’da açtı.
  Ayrıca, 1999 yılından beri, kurulan mağaza zincirinde Penti markalı ürünler satılıyor. Yapılan araştırmalara göre, yüzde 99.6 marka bilinirliği ve yüzde 78 marka sadakati ile Türkiye’nin kendi alanında en tanınan ve en sevilen kadın markası olma özelliğine sahip.
 • -2006 Türkiye’nin ilk 1000 büyük sanayi kuruluşu arasında yer aldı.
  Türkiye’de 60 ilde 300’den fazla, yurt dışında ise 29 farklı ülkede, 106 mağazası var. Her geçen gün bu sayıyı artıyor. İngiltere, İtalya ve Çin’de satış ofisleri bulunmakta. Başta Balkan ülkeleri olmak üzere Amerika’dan Suudi Arabistan’a, İngiltere’den Moğolistan’a dünyanın birçok yerinde, her milletten insana Penti satışı yapılıyor. Bunu da Avrupa’nın en büyük ilk 3 üretici firmasından biri olarak yapıyor. Aynı zamanda dünyaca ünlü birçok markanın da üreticisi konumunda.
 • – 2006 Çorap sektöründe ilk kez ünlü kişileri reklamlarımızda marka yüzü olarak kullanmaya başladı.
 • -2007 İnternet mağazasını açtı. (penti.com)
 • -2009 Türkiye’nin ikinci 500 büyük kuruluşu arasında 106. olarak yerini aldı.
 • -2011 Kadınlara yönelik sosyal sorumluluk projeleri ödüllendirildi.
  Bütün bu başarıları ve gelişme hızı yabancı yatırımcıların da dikkatini çekti. 2012 yılında, dünyanın en büyük yatırım fonlarından Carlyle Group ile ortaklık yaptı.
 • -2013 Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer aldı.
 • -2013 logomuzu ve kurumsal rengimizi yeniledi.
 • -2014 TURQUALITY belgesini kazanarak Türkiye’den sonra yurt dışında da tanıtım ve markalaşma yolunda önemli bir adım attı.
 • -2015 Saha ve yönetim modellerini birleştirdi. Verimliliği arttırmak için Özel Üretim Yönetim Sistemi (Toplam Üretken Yönetim) geliştirdi.
 • -2016 Toplam üretken yönetim sistemi ile Inovalig ödülü aldı.
 • -Mağaza ile müşteriler arasında direkt hat kurabilmek için 3C ve I-COM uygulayarak sistem mimarisi geliştirdi.
 • – Dijitalleşme sürecini geliştirdi. E- ticaret en iyi mağaza haline geldi, sosyal medya hesaplarında büyüme oldu.)
 • -Doğrudan pazarlama ve Felis tarafından en iyi teknoloji kullanımı alanında ödüllendirildi.
  Şimdi Penti’nin hedefi, açık ara lideri olduğu çorap pazarındaki konumunu daha da güçlendirmek ve liderliği çorabın yanı sıra iç giyim ve mayo perakendeciliğinde de sürdürmek. Türkiye’den çıkan global bir marka olmak ve Türkiye’de olduğu gibi yurtdışında da kadınların “lovebrand”i olmak.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Koton Bayilik & Franchise
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. İzmir torbalıda açmak istiyorum.

 2. Ben küçük bi iş yeri açmak istiyorum pentiden bayilik istiyorum nasıl yapabilirim sizce verirlermi ne kadar ücret veriliyor

 3. 5 sene önce

  İnsanları yanlış bilgilendiriyorsunuz. Penti Türkiye için bayilik vermiyor.

 4. 6 sene önce

  Iyi gunler. Ben Kirklareli ili merkez ilcede ikamet ediyorum. 80000 nufuslu il merkezinde penti bayisi bulunmamakta.

  • 4 sene önce

   Çanakkale-biga ilçesinde ana cadde üzerinde 100 metrekarelik iş yerimde düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir