Parti Organizasyonu ile Para Kazanın
  1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Parti Organizasyonu ile Para Kazanın

4

Ülkemizde çok yoğun bir kültürü olmasa da, son yıllarda insanları severek yaptığı aktivitelerden biri de partilerdir. Düğün öncesi, nişan, bekarlığa veda, sünnet veya çeşitli amaçlar ile son dönemlerde çok sayıda parti türü ortaya çıkmaya başladı. Bu partiler aynı zamanda bu işi profesyonel veya amatör olarak yapmak isteyenler için de para kazanma fırsatı sağlıyor.

Çok düşük sermaye bedelleri ile başlayabileceğiniz bu iş fikrinde, insanların partilere yönelik ihtiyaçlarını gidererek para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken en önemli şeylerden biri, parti için düzenlenecek olan bir alan belirlemek ve bu alanı ihtiyaçlara yönelik bir şekilde dekore etmekten geçiyor.

AMATÖR OLARAK PARTİ ORGANİZE EDEREK PARA KAZANMA

parti organize

Eğer aktif bir sosyal çevreniz varsa muhtemelen çevrenizde sık sık partilerin düzenlendiğini fark etmişsinizdir. Çevrenizdeki insanlara bir mail veya mesaj atarak onlara parti organize ettiğinizi söyleyerek iş alma şansınızı artırmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca sosyal medyadan da bu konuda bir bildirim yapmanız ilgi çekici olabilir. İnsanlardan olası gelebilecek sorulara yanıtlar verin ve ilk işlerinizde mutlaka çok özen gösterin. İlk işlerinizde amacınız para kazanmak değil referans elde etmek olsun.

İlk işlerinizi alırken insanların size güvenmesini sağlamak için önden para talep etmemenizi öneririz. Bu sayede güven sorununu büyük ölçüde aşma şansınız olacak. Elbette bu süreç için belirli oranda bir sermaye ihtiyacınız da olacak.

MEKAN

Parti düzenleyenler genelde iyi bir mekanda bulunmak ister. Sizin en önemli çaba bu konuda olmalı. Mekan sahipleri ile tanışmalı, onlardan iyi bir fiyat alabilmelisiniz. Şehrinizde hemen hemen her farklı parti için gidecek farklı mekanlara ihtiyaç duyacaksınız. Ve asıl gelir kapınızda mekanlara götürdüğünüz müşterilerilerin sayısı ile ortaya çıkacak. Ayrıca parti organizasyonu konusunda sorunlarınız varsa, parti düzenleyeceğiniz mekandaki personellerden de bu konuda destek alma şansınız olacak.

MÜZİK

Parti organize işinde en çok dikkat etmeniz gereken konulardan bir diğeri de müziktir. İnsanların partilerde en çok dikkat ettiği konuların başında şüphesiz müzik geliyor. Bu konuda her mekanın üst düzey seçeneği yoktur. En iyi müzik seçeneğini bulmak üzere arayışa girmenizi öneririz.

Biraz para kazanmaya başladıktan sonra kendi müzik sistemlerinizi de almayı ve partiler için kullanmayı da planlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Organizasyon Şirketi Kurmak

NE KADAR PARA KAZANIRIM

parti müzik

Parti organize işinde para kazanmanın çok farklı yolları vardır. Öncelikle parti düzenleyen kişilerden para kazanacaksınız, ikinci husus tuttuğunuz mekan sahibinden de komisyon alacaksınız. Ayrıca partiye ünlü biri geldiği zaman, partiye katılacak kişilerden bilet parası da alabilirsiniz. Son olarak partide yenilip içilecek şeyler için ek gelir elde edebilirsiniz.

Partiler genellikle kişisel veya genel olarak ayrılır. Eğer aile içindeki 20-30 kişilik bir parti düzenlenecekse, gelir şansınız çok düşecek. Ancak bir ünlünün katılımı ile düzenlenebilecek genel partide gelir şansınız ciddi oranda artacaktır.

Ortalama olarak 50 kişinin katıldığı ve farklı bir mekan istenen bir partiden tüm masraflardan sonra net karınız  4 bin lira civarında olacaktır.

İlk işlerinizde parti sahiplerinden olumlu referans almaya bakın, bunu başarırsanız; telefonlarınız çok daha sık çalmaya başlayacaktır.

Unutmamanız gereken en önemli nokta daima “eğlence” olmalı, hepsi bu.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar (4)

  1. Merhaba kafamda sermayesiz olarak özellikle bursada çok güzel organizsayon planlarım var bu işe merak uyandıran girişken fikir paylaşabileceğimiz geliştirwbileceğimiz benimle denemek isteyen arkdaş varsa konuyu masaya yatırabilirz

  2. 23 Eylül 2019

    Kendime güveniyorum herşeyin üstünden gelirim Lütfen geri döner misin bu işe cok ihtiyacım var

Bir yanıt yazın