Paramı Nasıl Değerlendirebilirim | Ne Yapayım

paramı-nasıl-değerlendirebilirim

Elinizde değerlendirmek için biriktirdiğiniz bir miktar para bulunuyorsa eğer bunu değerlendirmeyi istemeniz, başarılı bir işe sahip olmak için ilk yapmanız gereken adımdı. Bunun için bir tebriği hak ettiğinizi belirtmek istiyoruz! Zira başlamayı istemek, başlamanın yarısıdır.

Türkiye’de paramı nasıl değerlendirebilirim yada Paramı Ne Yapayım gibi sorulara sahipseniz tabii ki uçsuz bucaksız bu memlekette harika fikirlerin bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Karlı İş Fikirleri platformu tamamen bu sorulara cevap amacıyla kurulmuştur, bu nedenle sizler için harika fikirlerimiz olacak!

Paranızı değerlendirmek için fikirlere göz atmadan önce, paranızın ne kadar olduğundan tamamen önemsiz olarak bir iş planı hazırlamanız gerektiğini belirtelim. Eğer bir iş planı hazırlamayacaksanız lütfen herhangi bir iş fikri için harekete geçmeyin. Zira, birçok iş çok karlı olabilir ve paranız bu işi yapmaya yetebilir ancak bu iş size uygun olmayabilir. Bu nedenle bir iş ne kadar karlı olursa olsun eğer size uygun bir iş değilse sürdürülebilir değildir ve size uzun vadede para kazandırmayabilir. O nedenle mutlaka yapmak istediğiniz için bir iş planı hazırlayın yada hiç yapmayı düşünmüyorsanız da o işin size uygun olup olmadığını mutlaka iyice düşünün. O iş size uygun ve karlı bir iş ise; Tebrikler, yolunuz açık!

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Hep birlikte paranızı değerlendirebileceğiniz bazı fikirlere göz atalım…

YATIRIM YAPMAKTAN ÇEKİNMEYİN, PARANIZI BÖLÜN!
Elinizde 10 bin liranın üzerinde bir miktar para varsa yatırım yapmaya odaklanabilirsiniz. Borsa, döviz, forex ve altın gibi yatırım araçlarına yönelebilirsiniz. Bu tür yatırım araçlarına bilgisiz girmenizi de tabii ki tavsiye etmiyoruz. Ekonomi konusunda kendinizi yetenekli görüyorsanız, ilk etapta 200 lira ile yatırım araçlarına giderek kendinizi 5-6 ay mutlaka denemeden ana sermayeniz ile yatırıma tabii ki girmeyin. Ekonomi konusunda hiç bilginiz yoksa yada 5-6 aylık denemenin ardından hala kendinizi başarısız görüyorsanız başka iş fikirlerine yönelin.

DÜKKAN AÇIN, ESNAF OLUN!
Türkiye’nin hangi il veya ilçesinde yaşıyorsanız yaşayın, mutlaka bir iş sektöründe eksiklik bulunuyordur. Bunu öğrenmenin ilk yolu kendinizi sorgulamaktır. Çevrenizde ne eksik? Evet, biraz düşünmelisiniz…

Sanırım aklınıza bir şeyler geldi. Evet, o halde bu eksikliği neden siz kapatmıyorsunuz? Eğer aklınıza bir şeyler gelmediyse çevrenize sorun, esnafa sorun… Mutlaka cevaplar elde edeceksiniz. Hala ciddi bir fikir bulamadıysanız bu konuda bir kategorimiz var! Sizi hemen DÜKKAN AÇMAK adlı kategorimize alalım.

ORGANİK TRENDİNİ KAÇIRMAYIN!
Sağlık sektörünün her geçen gün daha değerli olduğunu mutlaka biliyorsunuzdur. O halde Hastane açın ve para kazanın! Şaka şaka… Aslında değil eğer hastane açma gücünüz varsa ne duruyorsunuz tabii ki açın. Ancak hastane açacak gücünüz yoksa organik trendine hazır olun! Yaklaşık 3 yıldır Türkiye’de de etkisini ciddi bir şekilde hissettiren organik sektörü hala da en hızlı büyüyen sektörler arasında yer alıyor. Organik elma, armut, portakal, domates, salatalık, kabak… Aslında ürünün adı önemli değil, şuanda organik ürünlerin ciddi bir satış potansiyeli bulunuyor ve ürünün kesinlikle elinizde kalma şansı yok. Sektöre girmek de düşündüğünüz kadar maliyetli değil. 20 – 30 bin lira ile bu sektöre doğrudan giriş yapabilirsiniz. Hatta birçok il ve ilçede teşvik programları var. Neden yarın sabah Tarım Bakanlığı’nın bulunduğunuz ildeki müdürlüğüne gitmiyorsunuz? Mutlaka gidin!

E-TİCARET!
Bu sektörü duymayan kalmadı sanırım. Duymadıysanız da mutlaka duymanız gerekiyor. E-Ticaret sektörünün çok şiştiğini yada artık giriş yapmanın çok zor olduğunu falan düşünmeyin, bu doğru değil. Sadece sektör kabuk değiştirdi. Artık E-Ticaret sektörüne tek ürün ile girme devri. Sadece bir ürünü ucuz fiyattan temin etmeniz ve bu ürünü hem internet sitesi hemde sosyal medya üzerinden satışa koymanız gerekiyor. Bu süreçte size reklam için bir bütçe ve 20-30 sipariş için toplu ürün gerekecek. Ve tabii ki doğru ürünü bulmak. Bu işin en zor yanı bu, ancak doğru ürünü bulursanız eğer para kazanmama şansınız yok. E-Ticaret için ürün fikri arıyorsanız eğer sizi E-Ticaret Yapmak İstiyorum: Ne Satabilirim? rehberine alalım…

Ayrıca şartlarınıza bağlı olarak paranızı değerlendirmenin binlerce farklı yolu var. Hemen aşağıya inerek buradan durumunu ve para şartlarınızı belirterek uzman kadromuzdan fikirler alabilirsiniz. Ortalama olarak 30 dakikada cevap veriyoruz!

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık