1. Ana Sayfa
  2. Karlı İşler

Para Nasıl Kazanılır? Karlı 7 İş Fikri

Para Nasıl Kazanılır? Karlı 7 İş Fikri
0

Para nasıl kazanılır diye düşünüyorsanız ve bu makaleye eriştiyseniz çok büyük bir ihtimal ile hızlı bir şekilde nakit dönüşümü olan ve karlılığı aşarı yukarı belli olan iş fikirleriyle ilgileniyorsunuz.

Bu rehberde hızlı bir şekilde para kazanmanızı sağlayacak ve aynı zamanda hızlıca kurabileceğiniz 7 iş fikrine yer verdik. Ancak bu iş fikirlerini hiç incelemeyeceğiniz anlamına elbette gelmemeli. Mutlak suretle iş fikirlerinin kendinize uygun olup olmadığını incelemeniz gerekiyor. Özellikle sermaye düzeyinizi gözden mutlaka geçirmeli ve ne iş yapmalı diye kapsamlı olarak kendi düzeyinizi incelemelisiniz.

1. SPOTÇULUK

spot

En hızlı şekilde kurulabilen iş fikirleri arasındadır. Ayrıca çok üst düzey bilgilere sahip olmanız da gerekmiyor. Bir bodrum kiralayarak bile rahatlıkla başlayabilirsiniz. Üstelik spotçulukta kar marjı gerçekten yüksektir. Yapmanız gereken, evindeki eşyaları satmak isteyenlere ve evine 2’nci el eşya satın almak isteyenlere ulaşmak. Bunun için de Letgo, Sahibinden, Gittigidiyor gibi platformları kullanabilirsiniz.

Birçok forum sitesinde de 2’nci el eşya alım – satım bölümleri bulunuyor. Ancak her halükarda bulunduğunuz şehirdeki kullanıcılara da ulaşmanız gerekecek. Bunun için de broşür dağıtımları gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Letgo’dan Para Kazanmak

2. TESİSATÇILIK

tesisat

Herhangi bir teknik konuda beceriye sahipseniz ya da başlangıç seviyesinde bir konuda kendinizi becerili hissediyorsanız bir tesisatçı açabilirsiniz. Elektrik, doğalgaz, hidrofor, kolorifer kazan, asansör, sıhhi su ve su arıtma gibi sistemler için tesisatçılara yoğun bir şekilde ihtiyaç duyuluyor. Bu alanlarda yoğunlaşarak 5-10 bin liraya bile küçük bir ofis açıp malzemeleri alarak 3-4 gün içerisinde bile kurulabilecek karlı bir iş fikridir. Tesisatçıların elde ettiği cironun el emeği nedeniyle neredeyse yüzde 90’ı kardır.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

3. SPOR SALONU

spor salonu
Obezite artık çağımızın en büyük sorunlarından biri. Birçok hastalığı direkt olarak etkileyen obezitenin önlenmesinde spor en önemli faaliyet olarak dikkat çekiyor. Bu kapsamda obezite rakamlarının çağın en yüksek seviyesine ulaştığı dönemde spor salonu veya yaygın adı ile Fitness Salonu açmak karlı bir iş fikri olarak öne çıkıyor.

Ancak spor salonu açmak elbette kapsamlı bir iş fikridir, ancak artık anahtar teslim olarak spor salonu açan firmalar var. Yüzde 5-10 daha fazla ödemeyi kabul ediyorsanız, bir hafta içerisinde bile anahtar teslim spor salonu kurabilirsiniz. Konu hakkında ek bilgiler Spor & Fitness Salonu Açmak rehberine mutlaka göz atın.

4. ORGANİZASYON DANIŞMANLIĞI

düğün organizasyon

Son dönemde insanlar çeşitli kategorilerde hizmet veren danışma firmalarına daha çok ihtiyaç duymaya başladı. Düğün, nişan, fuar, konser ve benzeri etkinlikler için yoğun bir şekilde ihtiyaç duyulan danışmanlık ajansların cirolarında da ciddi artış var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kısa Sürede Sayısı 400'e Ulaştı

Danışmanlık firmalarını kurmak için düşündüğünüz kadar ciddi bir sermaye ihtiyacınız da yok. Küçük bir ofiste bile hemen birkaç gün içerisinde iş almaya başlayabilirsiniz. Bu sektörde en önemli şey referanslardır. İlk etapta yalnızca referans elde etmek için organizasyon işi almaya çalışmanız gerekecek. Bu nedenle ilk aldığınız işlere kar odaklı bakmamalı ve ciddi bir çaba göstermelisiniz.

5. RESTORAN

restoran

En hızlı şekilde para kazandırmaya başlayan işler arasında mutlaka yer alması gereken iş fikri restoran – lokantalardır. Türkiye’de her köşe başında bulunan lokantalar son yıllarda ise gün geçtikçe kabuk değiştirmeye başladı. Restoranlar artık 5-10 bin liraya kurulan işletmeler değil, artık daha profesyonel ve kapsamlı iş yerleri olmaya başladılar. Bu nedenle profesyonel olarak minimum 150 bin lira sermayeli restoranların cirolarında ciddi artış var.

Restoran kurmayı planlıyorsanız bir ikinci önemli husus da lokasyondur. Şehrin önemli ana caddeleri veya doğa ile iç içe ferah alanlar tercih edilmeli.

6. TEMİZLİK FİRMASI

temizlik

Son dönemde Türkiye’de her ay yüzlerce yeni temizlik firması kuruluyor. Aslında sektörün şişmesi olarak gösterilebilir lakin durum öyle değil. İnsanların temizlik firmalarına olan ihtiyacı gün geçtikçe artıyor. Bunun en büyük nedeni ise 1+1 olarak adlandırılan evlerdeki artış olarak gösterilebilir. Zira bu evlerde yaşayan insanlar genellikle günlük veya haftalık olarak temizlik firmalarından hizmet alıyor. 1+1 evlerdeki artışa paralel olarak temizlik firmalarına olan ihtiyacın da artacağını öngörmek mümkün.

Temizlik firması kurmak için çok ciddi sermaye ihtiyacınız yok, yalnızca alacağınız iş kapasitesine göre personel ihtiyacınız olacak. İlk etapta 2 veya 3 personel yeterli olabilir. Temizlik firmalarında iş hacmini artırabilmenin en iyi yolu da reklamdır. Yerel bazda bulabileceğiniz tüm reklamları kullanmanızı öneririz. Gazeteler, televizyonlar, radyolar ve sosyal medya platformları işe yarayacaktır.

7. YÖRESEL ÜRÜN FİKİRLERİ

yöresel

Türkiye çok büyük bir ülke ve bu ülkenin dört bir yanı farklı iklim koşullarına sahip. Bu farklı koşullar nedeniyle her yörenin lokal olarak yetişen bazı bitkileri ve ürünleri ortaya çıkıyor. Genellikle kendi adı ile pazarda yer edinen bu ürünlerin ciddi satış rakamlarına ulaştığını belirtmemiz gerekiyor. Yöresel ürün pazarı son 7-8 yıllık dilimde daima yukarı yönlü grafik çiziyor. Sürekli para kazandıran yeni sektörler arasında yer alan yöresel ürün sektöründe yer edinmek için temelde sermayeye de ihtiyacınız yok. Sadece bu ürünleri satan ve alan kişiler arasında aracılık yaparak bile ciddi bir gelir elde edebilirsiniz. Örneğin Diyarbakır karpuz çekirdeği veya Malatya kayısı ürünlerini İzmir’de arayan binlerce hatta on binlerce insan bulabilirsiniz. Ayrıca bu ürünleri satmak için dükkanında size yer verecek onlarda işletme de rahatlıkla bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap