1. Ana Sayfa
 2. Girişimcilik

Para Kazanmak Neden Zor? 12 İpucuna Göz Atın

Para Kazanmak Neden Zor? 12 İpucuna Göz Atın
0

Her insanın aynı özelliklere sahip olmasını beklemek ve herhangi bir konuda her girişimci ve yatırımcıdan aynı refleksi beklemek mümkün değil. Her birey aynı parmak izi gibi farklı özelliklere sahiptir ve bu özellikler nedeniyle bazılarımız için para kazanmak çok kolay olurken, bazılarımız için yüksek çabaya rağmen çok zordur. Peki para kazanmak neden zor? Bunun spesifik nedenleri var mı? Evet, kesinlikle var.

İnsanların birçoğu başkası için çalışıyor. Ve büyük ihtimal ile başkası için çalışırken zengin olan kimse yoktur. Para kazanmak ve rakamların hoşunuza gelecek seviyelere gelmesini istiyorsanız kendiniz için çalışmaya başlamanız gerekiyor. Daha fazla kazanmak istiyorsanız ve para kazanmanın bir süreden sonra daha kolay olmasını istiyorsanız eğer daha uzun, daha sert veya daha akıllı çalışmanız gerekecek. Ancak biz öncelikli olarak daha ‘akılcı’ davranmanızı öneriyoruz. Aklınızı kullanarak para kazanmama şansınız pek yok, sadece doğru zamanda doğru adımları atmaya ihtiyacınız var.

Akılcı davranmaya başladıkça aslında para kazanmanın çok da zor olmadığını fark edeceksiniz. Akılcı davranmanın ilk yolu ise kendinizi tanımaya başlamaktır. Kendini iyi bir şekilde tanıyan girişimci ve yatırımcılar için para kazanmak çocuk oyuncağı…

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Kendimi nasıl tanırım?

Kendinizi tanımak için ilk yapmanız gereken şey, neleri sevdiğinizi ve sevmediğinizi belirlemektir. Her insanın yetenekleri, becerileri vardır. İkinci adımda bu yeteneklerinizi ve becerilerinizi keşfetmelisiniz. Daha kolay bir şekilde para kazanabilmek için sevdiğiniz şeylerin peşinden giderek yetenek ve becerilerinizi kullanarak doğru adımları takip etmeniz gerekecek.

Neler yapmalıyım?

 1. Halihazırda bir iş yerinde çalışıyorsanız, işinizi bırakmayın ancak kendi işinizi yapabilmek için de planlar yapın. Evde, dışarıda ve hafta sonlarında harcadığınız boş vakitlerde özellikle ticaret olarak neler yapabileceğinizi inceleyin. Çalışmıyorsanız buna hemen koyulun.
 2. Ek iş fikirlerini sürekli olarak inceleyin, bu size kendi işinizi kurabilmek için ek sermaye oluşturacaktır.
 3. Asla somurtmayın, çalışmak sizi mutlu etmeli; Bu nedenle sevdiğiniz işi yapabilmek için şimdi gülümsemeli ve yaptığınız işlere ek olarak yeni iş fikirleri için durmadan inceleme yapmalısınız.
 4. Arkadaş çevrenizde para, iş, ekonomi konuşmak yerine futbol konuşuyorsanız; Kendinize yeni bir çevre edinmeye çalışın. Bunun için elbette arkadaşlarınızı terk etmenize gerek yok. Bazen tek bir kişi bile size eşsiz bilgiler sağlayabilir.
 5. Karlı İş Fikirleri platformumuzda her gün yeni iş fikirlerine yönelik incelemeler yapıyoruz, biri veya birkaçı mutlaka size uygun olacaktır. Sık sık ana sayfamıza göz atmayı ihmal etmeyin.
 6. Gereksiz harcamalardan kurtulun, tasarruf yapın.
 7. Her Türk vatandaşının artık kredi notu var. Kredi notunuzu yükseltmeye çalışın, bu size daha fazla kredi çekebilmeyi sağlayacaktır. Bunun en büyük avantajı, olası bir başarılı bir iş fikri için acil sermaye bulmanızı sağlamasıdır.
 8. Yurt dışında hangi işlerin popüler olmaya başladığını inceleyin. Çok yüksek ihtimal ile Avrupa ve ABD’de trend olan bir iş fikri Türkiye’de de gereken değeri görecektir. Bu incelemeler sırasında en büyük sorun kültürdür. Kültürel farklılıklara dikkat edin.
 9. Mümkün oldukça seyahat edin. Tatil amacıyla değil, iş amacıyla. Farklı bir şehirdeki ekonomik durumu, yüksek iş hacmi sağlayan işletmeleri gözden geçirin.
 10. Ne iş kurmaya karar verdiyseniz verin, en çok reklama özen gösterin. Reklamlar sizi gitmek istediğiniz hedefe daha hızlı yaklaştıracaktır.
 11. Başarı hikayelerine göz atın ve iş adamlarının tavsiyelerine kulak verin. Önerdiğimiz 4 video: 1234
 12. Ortaklıklardan asla çekinmeyin, doğru ortağı bulmak zordur ancak doğru bir ortak ile yapabileceğiniz 5-10 katını bile rahatlıkla yapabileceğinizi asla unutmayın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Küçük İşletmenizi Büyük İşletmeye Nasıl Dönüştürürsünüz?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap