1. Anasayfa
 2. Dükkan Açmak

Para Kazandıran HARİKA 68 İş Fikri – Yapılabilecek Karlı işler

Para Kazandıran HARİKA 68 İş Fikri – Yapılabilecek Karlı işler
131

HIZLI ERİŞİM

Başarılı bir iş fikri bulmak iş hayatına bir adım önde başlamanızı sağlayacak harika yollardan biridir. Eğer başarılı bir iş fikrine ihtiyaç duyuyorsanız rehberimiz bu konuda yolunuzu aydınlatabilir.

Her şart ve koşulda para kazanmanın birçok farklı yolu var. Para kazandıran iş fikirleri arıyorsanız, sizler için harika bir rehber hazırladık. Bu iş fikirlerine göz atarak, Yapılabilecek karlı işleri bulabilir ve yetenekleriniz, bilgileriniz doğrultusunda bu işler için planlama yapabilirsiniz.

Unutmayın, her Para Kazandıran iş fikri size uygun olmayabilir, bu nedenle yapılabilecek 68 iş fikri listemizi incelerken, yeteneklerinizi ve daha önce yapıp yapmadığınız işleri göz önünde bulundurun.

İşte Para Kazandıran 68 iş fikri ve yapılabilecek en iyi işler 2021 yılı revizyonu ile…

1. SPOTÇULUK

Potansiyel: 8/10

spotculuk

Ülkemizde özellikle beyaz eşya ve mobilya ürünlerinin fiyatlarının çok ciddi düzeyde artması nedeniyle spotçulara olan talepte önemli artışlar yaşanmıştır.

Letgo platformundaki yükseliş ile birlikte spotçuluk yapmak son dönemde daha kolay bir hal aldı. Çok düşük sermayeler ile başlamanın mümkün olduğu bu iş fikrini evinizden de başlatabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Letgo’dan Para Kazanmak

2.ÇİÇEKÇİ

Potansiyel: 8/10

Çiçekçi Dükkanı

Son dönemde geleneksel çiçekçiler gittikçe azalıyor. Artık çiçekçilerin ortalama maliyeti 200 bin lirayı aşmış durumda. Ancak özellikle büyük şehirlerde bazı bölgelerde çiçekçilere çok ihtiyaç olduğu halde, maliyetlerin yüksek olması nedeniyle çiçekçi bulmak pek mümkün olmuyor. Online olarak çiçek siparişlerinin bu denli arttığı bir dönemde küçük de olsa bir çiçekçi açmak kesinlikle mantıklı olabilir.

Yapmanız gereken şey, çiçekçi açacağınız lokasyona yakın bir çiçekçinin olmaması olacak. Online platformlara kayıt olup, siparişler üzerinden mutlaka ilerlemenizi öneriyoruz.

Çiçekçi açtıktan sonra eğer iş hacminiz artarsa dükkanınızı büyütmek de zor olmayacaktır, bu açıdan geliştirilebilir iş fikirleri arasında değerlendirilmesini öneriyoruz.

Konu hakkında ek bilgiler için Çiçekçi Dükkanı Açmak rehberimiz sizleri bekliyor.

3. PİLAVCI

Potansiyel: 6/10

pilav

Ayaküstü pilav yada pilavcı olarak adlandırılan ve genellikle işlek yollarda ve AVM’lerde kurulan bu stantları kurmak için en fazla 5-6 bin liralık sermaye ihtiyacınız var. Ortalama olarak aylık 3 bin lira gelir elde eden bu tür stantları kurmak için bir pilav bayiliğine başvurabilir yada ikinci el pilav arabalarından birini satın alarak işe koyulabilirsiniz.

Lezzetli bir pilav yapmayı başarırsanız eğer her geçen gün sabit müşteri elde etme şansınız bile olacak. Bu işe giren birçok girişimci 1-2 yılın ardından 10 – 20 pilav standına ulaşmayı başarıyor. Çünkü eğer müşteri kitlesi edinebilirseniz çok karlı bir iş fikri.

Küçük sermaye ile kurulan bu iş fikrinde başarılı olmak için mutlaka hijyen ve lezzet konularına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu iş fikri ile ilgili ek bilgiler için Nohut Pilav Arabası ile Para Kazanmak adlı rehbere mutlaka göz atın.

4. OTOMAT İŞİ YAPIN

Potansiyel: 8/10

OTOMAT İŞİ YAPIN

Dünya değişiyor, artık otomatlar çağında yaşıyoruz. Otomatlar kendi kendini 1 senede amorti edebiliyor, eğer 1-2 otomat alırsanız 1 yıl sonra size düzenli bir gelir getiren bir iş yeriniz olmuş olacak. Hemde bu iş için vakit ayırmanıza gerek yok, haftada 30 dakikanızı ayırmak yeter. Bir otomat yaklaşık 15 bin lira. Ek iş arayanlar için güzel bir fırsat olduğunu belirtelim.

5. HEDİYELİK EŞYA SATIŞI MAĞAZASI

Potansiyel: 7/10

hediye

İnsanlar artık özel günlere daha fazla ilgi gösteriyor ve bu günlere daha fazla anlam yüklüyor. Bu nedenle hediyelik ürün sektörü her geçen gün daha fazla büyüyor ve her 2 yılda bir kabuk değiştiriyor. Sektör yeni girişimcilere her daim yeni fırsatlar sağlıyor. Ortalama 50 bin liralık sermaye ile yapılabilecek karlı işler arasında yer alıyor. Ek bilgiler Hediyelik Eşya Satışı rehberinde yer alıyor.

6. KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Potansiyel: 9/10

kaz

Türkiye’de eşsiz hayvancılık iş fikirleri bulunuyor. Yapılabilecek karlı iş fikirleri arıyorsanız ve bu iş için 1-2 dönümlük araziniz varsa hemen kaz yetiştiriciliği için harekete geçebilirsiniz. Konu hakkında harika bir rehberimiz de bulunuyor, rehbere ulaşmak için Kaz Yetiştiriciliği bağlantısını kullanabilirsiniz.

7. BİSİKLET TAMİRCİLİĞİ

Potansiyel: 5/10

bisiklet tamir

Bisiklet sektörü Türkiye’de tam istediği seviyeye ulaşmadı ancak insanlar Avrupa’daki örneklerde olduğu gibi gittikçe daha fazla bisiklet kullanmaya başlıyor. Bu nedenle bisiklet tamirciliği sektörü her gün geçtikçe daha değerli bir sektör olmayı sürdürüyor. İsterseniz bizzat çalışarak, isterseniz de bu sektöre yönelik bir iş yeri açarak geleceği olan bir işe Merhaba! diyebilirsiniz. Bisiklet tamirciliği sektöründe yeni bir iş yeri açmak için düşük sermaye düzeyi yeterlidir.

8. DİYETİSYEN

Potansiyel: 10/10

DİYETİSYEN

Diyetisyen olmak için okumanız gerekir evet ancak bu sektör o kadar büyük bir sektör ki bu sektörün neresinden tutarsanız karlı çıkarsınız. Ayrıca, diyet ve zayıflama sektörü her yıl en çok büyüyen sektörler arasında yer almaktadır. Çünkü dünyanın obezite haritası her yıl genişler, bu nedenle diyet ve zayıflama ile alakalı her sektörde kazanç fırsatı yüksektir.

9. GRAFİK TASARIMCISI

Potansiyel: 9/10

grafik tasarım

Artık dünya yavaş yavaş internete dönüşüyor ve bizler de bunun bir parçasıyız. Bu dönüşüm sürecinde yer alırken para kazanmak istiyorsanız, sıfır sermaye ile bu işe girebilirsiniz. Grafik öğrenmek için eğitim de alabilirsiniz, para da harcayabilirsiniz ancak bunu eğitimsiz ve parasız olarak da evinizden de eğitim videolarını izleyerek, denemeler yaparak da yapabilirsiniz.
Becerilerinize güveniyorsanız ve iyi bir hayal gücünüz varsa bu iş tam size göre.

10. EVCİL HAYVAN BAKICISI

Potansiyel: 5/10

hayvan bakıcı

Bir çoğumuz bu işi sevdiği için yapıyor ancak para kazanmak için de yapabilirsiniz. Facebook ve Twitter üzerinden bölgenizde yaşayan insanların kullandığı sayfalara bir ilan bırakın ve geri dönüşü izleyin. Boş vaktiniz varsa bu işi değerlendirmenizi kesinlikle öneriyoruz hemde eğlenceli bir iş!

11. ODA KİRALAMA

Potansiyel: 4/10

Oda Kiralama

Kendinize ait bir eviniz mi var? Yalnız mı yaşıyorsunuz? 3 oda sadece size aitse bu odaların 2’sini kiraya verebilirsiniz. Kime güveneceğim falan diye düşünmeyin, iş yerinizin veya okuduğunuz üniversitenin ilan panosuna bir not bırakın ve size uygun olduğunu düşündüğünüz insanlara güvenebilirsiniz. Güzel bir kazanç kapısı olan bu iş için oda başına gecelik 50 TL bile alan var. 2 odanız için aylık bin liradan fazla para kazanabilirsiniz.

12. HALI TEMİZLEME

Potansiyel: 6/10

halı yıkama

Gittikçe daha çok ihtiyaç duyulan bu sektörde bazı insanlar halısının başka bir noktaya taşınmasını istemezler. Genellikle pahalı halılar için alınan bu hizmeti vermek için sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Antika parçalar veya daha azda olsa yüksek değeri olan bu halıları temizlemek için ise interneti kullanmanız gerekecek. Bu iş dalına giriş yapmak için ise referanslar çok önemli. İlk işiniz birkaç referans bulmak olmalı, sonrası zaten kendi kendine gelecektir.

13. MOBİL CAFE AÇMAK

Potansiyel: 4/10

mobil cafe

İnsanların yoğun olarak bulunduğu konser, parti, festival, spor müsabakaları gibi alanlarda mobil cafe hizmeti verebilirsiniz. Bunun için 30-40 bin liralık geniş bir araç ve 10 bin liralık iç malzemeye ihtiyaç duyacaksınız. Sürekli yoğun alanları kovalayarak gecelik 3-4 bin lira bile para kazanma fırsatınız olacaktır. Avrupa’da çok sık yapılan bir iş… Hem eğlenceli de!

14. YOUTUBER

Potansiyel: 8/10

youtuber-olmak

Dünyanın en çok kullanılan video platformu olan Youtube’de yer alan video hazırlayan kişilere Youtuber adı veriliyor. Youtuberler ortalama olarak videolarının her 1 milyon izlenmesine sadece Youtube’den bin liraya yakın para kazanmaktadırlar. Ayrıca bir çok youtuber, videolarında reklam ürünlerine yer vererek daha çok para kazanmaktadır. Sizde kendinize güveniyorsanız veya orijinal bir fikriniz varsa Youtuber olmak için hemen bu akşam bile çalışmaya başlayabilirsiniz. Sermaye için yalnızca kaliteli bir kamera ve mikforona ihtiyacınız var, ortalama 2-3 bin lira.

15. REKLAM FİKRİ HAZIRLAMA

Potansiyel: 6/10

reklam97

Türkiye’de binlerce reklam şirketi bulunmaktadır. Ancak bu reklam şirketleri sadece iş yerinde çalışan kişilerin fikirlerini almak yerine bazen genç beyinlerden de hizmet alırlar. Siz bu reklam şirketlerine bir mail göndererek, kendilerinden bu konuda bilgi alabilirsiniz. Eğer kendinize ve hayal gücünüze güveniyorsanız bu şirketlere ulaşarak fikirlerinizi iletin. Bu tür işlerde aylık bir para kazanmazsınız sadece fikriniz kabul görülürse para kazanırsınız.

16. KÖPEK YETİŞTİRME

Potansiyel: 4/10

köpek yetiştirme

Bu iş diğer işlere göre ayrıca sertifika isteyebilir. Ancak sertifikanızı aldıktan sonra bu işte güzel paralar kazanabilirsiniz. İşiniz köpek yetiştirmek ve özellikle damızlık köpeklerin büyümesini ve sağlıklı olmasını sağlamaktır. Bu sertifikaları alarak, devlet kurumları için bile köpek yetiştirebilir ve para kazanabilirsiniz.

17. BİLİRKİŞİ OLMAK

Potansiyel: 6/10

Bilirkişi

Bilirkişi hizmeti vermek istiyorsanız bu iş için sertifika almalısınız. Davalara yardımcı olabileceğine inanıyor ve bu konuda kendinizi yeterli hissediyorsanız ek bir iş için bu fikri değerlendirebilirsiniz. Ancak unutmayın aldığınız sorumluluk gayet BÜYÜK.

18. GOLF KOÇU OLMAK

Potansiyel: 10/10

GOLF

Türkiye’de yıllardan beri var olan ancak son zamanlarda gittikçe artan Golf sporunda koç eksikliği bulunmaktadır. Bu sektörde kendinizi yetiştirmek için bir kursa kayıt olabilir ve sporcu kimliğinizi ön plana çıkartarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bu spor dalında yer alan insanların maddi durumları diğer spor dallarına göre daha yüksektir bu nedenle Golf Koçları diğer spor dallarındaki koçlardan çok daha fazla değerlidir. Ancak bu iş için büyük özveri ve çalışma gerekecektir. Golf koçu olmak için yaşınızın bir önemi yok. Bu iş fikrinin puanının yüksek olmasının en büyük nedeni, son yıllarda Golf Turizm’inde Türkiye’nin hızla yükselmesidir.

19. DİL DEĞİL DİLLER ÖĞRENİN

Potansiyel: 10/10

dil

Artık bir çok şirket çok farklı ülkeler ile çalışmaktadır. Örneği bir ithalat şirketi aynı anda 10 farklı dilin konuşulduğu şehirler ile çalışır. Bu durumda bu şirket 10 dil için 10 farklı tercüman istihdam edeceğine, 5 dil bilen 2 kişi ile çalışıyor ve bu 10 kişiye vereceği ücreti 2 kişiye veriyor. Bu nedenle eğer sizin dillere yatkınlığınız var 1 değil 3-4 dil bilerek bir anda kendinizi paylaşılamayan kişi olarak bulabilirsiniz. Zira, ülkemizde 3-4 dil bilen kişi sayısı çok az.

20. TAKI TASARIMCISI

Potansiyel: 6/10

takı

Takı tasarımcısı olmak için okumanıza, eğitim görmenize, sertifika almanıza gerek yok. Biraz el beceriniz ve birazda hayal gücünüz varsa para kazanmak konusunda önünde herhangi bir engel olmayacaktır. Takı tasarımı konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli şey, farklı olmak ve farklı tasarımları hayata geçirebilmktir. Instagram’daki butik sayfalarının son dönemde yükselişi ile birlikte harika bir karlı ek iş fikridir.

21. REKLAM İLANI HAZIRLAMA

Potansiyel: 6/10

reklam67

Grafik tasarımcılığı konusunda bilgi vermiştik, grafik tasarımcılarının en çok ihtiyaç duyulduğu bir diğer alan ise reklam ilanı hazırlama işidir. Bu işte de pratik olmalı ve hayal gücünüz kesinlikle olmalı. Reklam ilanı konusunda en çok aranan özellikler ise referanslardır. Büyük bir kaç şirketten iş alabilirseniz eğer sadece o referanslar ile yıllarca para kazanabilir ve bir çok kapının size açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu işe girmek için bir süre kendi kendinizi geliştirmeyi ihmal etmeyin. Dünyanın En Yaratıcı 99 Reklam Afişi rehberinden ilham alabilirsiniz.

22. KİŞİSEL ANTRENÖRLÜK

Potansiyel: 7/10

antrenör

Sporcular, zayıflamak isteyenler ve dahası. Bir çok insan özellikle spor dallarında antrenörlere ihtiyaç duyarlar ve özellikle zayıflamak isteyenler. Siz bu insanlara sosyal medyadan açacağınız bir sayfa ile ulaşabilirsiniz. Tabii bunları yapmadan önce de kendiniz fit olmalı ve bir sporcu gibi görünmelisiniz. Yaşınızın bir önemi yok sadece bu kimliğinizi ön plana çıkarmanız gerekecek.

23. MÜLK YÖNETİMİ SAĞLAMAK

Potansiyel: 6/10

para biriktirme

Mülk yöneticileri genel olarak kiralık iş yerlerinin kiralarının alınması gerekirse bunların satılması ve kiralık alanlarda bulunan kişiler ile mülk sahibi arasındaki iletişimi sağlamaktır. Bu alanda çalışmak için sadece biraz kişisel becerilerinize ve özgüvene ihtiyacınız var. Her işi hallede bilmeli ve problemlere hazırlıklı bir kişilik olmalısınız. En büyük sıkıntı ise bu işte güvendir. Daha önce güveninizi zedeleyecek bir sıkıntınız varsa bu size problem çıkartabilir.

24. YENİLENEBİLİR ENERJİ UZMANLIĞI

Potansiyel: 10/10

güneş enerjisi

Artık petrol, elektrik devri geride kalıyor. Her geçen gün dünya ülkeleri yenilenebilir enerjiye daha fazla önem gösteriyor. En iyi yenilenebilir enerji uzmanlığı ise rüzgar ve güneştir. Bu konularda bir uzmanlık dalına giriş yapmak sizi geleceğin mesleklerinden birine sahip yapacak. Kaç yaşında olduğunuzun önemi yok hemen ilgili bir bölümde eğitiminize başlayarak para kazanma fırsatına sahip olacaksınız. Yenilenebilir enerji konusunda iyi bir seviyeye gelmek tamamen sizin elinizde. Bu sektördeki uzmanlar bir çok şirket, kurum tarafından -ACİL- kodu ile aranmaktadır.

25. MOBİLYA TAMİRİ

Potansiyel: 5/10

mobilya tamir

Mobilya ürünleri sık sık yıpranmaktadır ancak bu ürünleri çöpe atmak herkesin yaptığı bir durum değil. Bazı mobilya ürünleri 10-20 bin liraya alınmakta ve 1-2 yıl sonra yenilenmesi gerekiyor. Ancak insanlar artık kaliteli mobilya tamircilerini çağırarak bu ürünlerini evlerinde tamir ettirmeye başladı. İyi bir temizlik, mobilyayı doldurmak, cilalatmak. Bu konularda kendinizi geliştirebilir ve basit bir reklam yaparsanız hemen müşteriler bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Harika bir sektördür ve neredeyse cebinize giren tüm para karınızdır.

26. DÜĞÜN, NİŞAN ORGANİZE ETMEK

Potansiyel: 8/10

düğün planlama

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Düğünler ve nişanlar eskisinden çok daha fazla önem arz eden bir konu. İnsanlar artık bu iki önemli olayda hiçbir eksikliğinin olmamasını istiyor. Eğer bu konuda özgüveniniz yüksekse bu işe girmek için sizi engelleyen herhangi bir şey yok. Düğün ve nişan organize işini 1-2 kez yapmanız durumunda artık reklamınız kendi kendine olmaya başlayacaktır. Düğün ve nişan organize etme konusunda en önemli ihtiyacınız iyi mekanlar tanımak ve bu mekan sahipleri ile içli dışlı olmaktır. Çünkü sizin asıl para kazanacağınız olay bu mekanlara verilen paraları düşürmek.

27. MÜZİK EĞİTMENİ

Potansiyel: 6/10

müzik-yapmak

Müzik eğitimi vermek için illa müzik öğretmeni olmanıza yada sanatçı olmanıza gerek yok. İyi bir kulağınız varsa ve müzik aletlerine yatkınsanız tek yapmanız gereken kendinize bir sosyal medya hesabı açıp bu işi yaptığınızı yazmak olacak. Eğer orta halli bir şehir veya ilçede yaşıyorsanız ilk etapta 1-2 daha sonraları memnuniyete göre onlarca öğrenciniz olacaktır. Müzik eğitmeni olmanın en önemli noktası ise öğrencileriniz ile iyi anlaşmaktır. Bir çok öğrenci aynı zamanda sizin yanınızda hem öğrenmek hemde eğlenmek ister. Böylece reklamınız daha hızlı yayılır.

28. İNTERNET SİTESİ KURMAK

Potansiyel: 8/10

internet-yatirim

İnternet sitesi kurma işi düşündüğünüz kadar zor bir iş değil. Bir bilgisayar dili öğrenmenize dahi gerek yok, tabii öğrenirseniz çok daha başarılı olursunuz. Bu işi öğrenmek için bir bilgisayar kursuna gidebilir yada yine eğitim sitelerinden bu konuyu kendi başınıza da öğrenebilirsiniz. İnternet sitesi artık hemen hemen bütün kurum ve şirketlere zorunlu yani sektör her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu sektörde tutunabilmek istiyorsanız güzel ve ucuz siteler çıkartmayı bilmeniz gerekiyor. İlk etapta kar etmeyi düşünmeyin sadece referans toplayın.

29. ORGANİK ÜRÜN YETİŞTİRME

Potansiyel: 9/10

organik gıda

Organik ürünlere olan talepler her geçen gün artış gösteriyor. Organik ürünlerin neresinden tutarsanız tutun para kazanma fırsatınız olacak. Hele hele bu konuda kendi bahçenizi çiftliğinizi kurarsanız size gelecek talepleri gördüğünüz zaman çok şaşıracaksınız. Organik ürün yetiştirme konusunda ayrıca ilinizde bulunan kurumların da destekleme verdiğini unutmayın. Hayvancılık ve Tarım Bakanlığı ile KOSGEB’e başvuruda bulunabilirsiniz.

30. BORSA YATIRIMCILIĞI

Potansiyel: 6/10

Borsa Kitap

Borsa yatırımcısı olmak evet kolay bir iş değil ve sektöre girmek için en az 10 bin liralık bir sermayeye ihtiyacınız olacak. Bu sermaye dışında bir de iyi bir eğitim görmeniz gerekiyor. Borsa yatırımcısı olmak istiyorsanız size en büyük tavsiyemiz bu işin okulunu okumanız olacak. Eğer okul yerine farklı alternatifler arıyorsanız bu konuda en önemli tavsiyemiz, sermayenizin yalnızca 100’de 1’i ile borsa yatırımcısı olun. Yani borsaya 10 bin lira ile girecekseniz ilk etapta 100 TL ile girin ve kendinizi deneyin. 1-2 ay alım-satım işlemi yapmak bile size borsayı öğretmek konusunda çok harika bilgiler sağlayacaktır. Borsada herkes iyi bir analisttir ancak önemli olan deneyimlerdir. Bu yol ile harika deneyimler elde edebilir ve eğitim görmekten bile daha kaliteli bilgilere sahip olabilirsiniz.

31. MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ

Potansiyel: 6/10

mantar

Mantar yetiştirme konusunu kesinlikle araştırmanız gerekiyor. Son yıllarda gittikçe büyüyen bir pazar olan Mantarlar, binlerce farklı türe sahip olması nedeniyle çok iyi fırsatlar barındırmaktadır. Mantar Yetiştiriciliği ile ilgili ek bilgi bulabilmek için hemen bir mantar seçin ve bu mantar hakkında bilgiler elde etmek için elinizin altındaki interneti kullanın. Size uygun olan mantarı seçmek yeterli olacak. Mantarları satmak için ise bir çok alıcının Reklam dahi verdiğini unutmayın. Mantar yetiştiriciliği işine girmek istiyorsanız minimum 5 bin liralık sermayeye ihtiyacınız olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İkinci El Eşya Alım Satımı İçin 7 Platform

32. YATIRIM KOVALAMAK

Potansiyel: Belirsiz

yatırım

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de çok iyi fikirlere sahip olup parası olmayan insanlar var. Bu fikirlere yatırım yaparak ve projelere ortak olarak harika bir işe giriş yapabilirsiniz. Yatırım fikirlerini çekmek için hemen bir sosyal medya hesabı açın yada bu konuda açılmış bir çok YATIRIM sitesine göz atabilirsiniz. Bunun dışında çevrenizdeki bir çok insanın da bu tür fikirlere sahip olduğunu unutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Liderlik Özellikleri Nedir? Eğitimi Nasıl Alınır

33. FOTOĞRAFÇILIK

Potansiyel: 7/10

fotoğrafçılık

Deneyim isteyen bir iş. Fotoğrafları seviyorsanız yapmanız gereken hemen ilk müşterilerinizi çevrenizden bulmak olacak. Düğün nişan gibi bir organizasyon yapacak arkadaşlarınıza bu işi yaptığınızı söyleyin. Kendinizi bir süre denedikten ve iyi geri dönüşümler almaya başladıktan sonra bir Fotoğraf Stüdyosu açabilir yada Freelancer olarak çalışmak için bir kaç yere reklamınızı bırakabilirsiniz. Çok düşük sermayeler ile yapılabilecek bu iş için sadece hevesli olmanız yeterli olacak. Bu sektörde 30 dakikalık bir çalışma ile 500 lira bile kazanmak mümkün.

34. MARKET DANIŞMANLIĞI

Potansiyel: 5/10

Market Açmak

Türkiye’nin en çok açılan iş yerlerinin başında gelen market işi için danışmanlık yapabilirsiniz. Market açma fikrine her gün yüzlerce kişi başvurmaktadır ve bu insanlar ne yapacağını genellikle tam olarak bilmediği için fazla para ve zaman harcamaktadırlar. Sadece 1-2 market için yardımcı olmayı başarabilirseniz eğer bu sektörden ulusal çapta dahi para kazanabilirsiniz. Halihazırda bu işi büyükşehirlerde yapan onlarca firma olduğunu belirtelim. Ve market kurulumları için yaklaşık olarak 5 ila 20 bin lira arasında komisyon talep etmektedirler.

35. ÇAY OCAĞI AÇMA

Potansiyel: 6/10

çay

Çay ocağı deyince sadece içeride emeklilerin oturduğu bir yer düşünmeyin. Profesyonel çay ocakları artık çok moda. Farklı çay fikirlerine ihtiyacınız olacak. Batıdan ve uzakdoğuda çok tüketilen çayları alarak bunları müşterilerinize ulaştırmalı ve farklı lezzetler peşinde koşmalısınız. Ayrıca bu iş fikri için en büyük masrafınız dekorasyon olacak. Dekorasyon da tamamen sizin elinizde. Uzakdoğudaki çay ocaklarına göz atarak dekorasyonlar hakkında fikirler alabilirsiniz.

36.PAZARLAMACILIK

Potansiyel: 8/10

pazarlama

Her gün yeni bir marka yeni bir ürün çıkıyor. Bu ürünlerin reklamının dışında bir de son tüketiciye ulaştırılması gerekiyor. Dünyanın en çok istihdam sağlayan sektörü olan pazarlamacılık konusunun neresinden tutarsanız tutun para kazanmanız mümkün. Pazarlama sektörünün en büyük avantajı ise bu sektöre girerken sermayeye ihtiyacınızın olmamasıdır. Bu sektörde tutunabilmek ve güzel paralar kazanabilmekte sadece sizin ikna kabiliyetinize bağlı. Kendinize güvenin ve bu harika işe girmek için fazla düşünmeyin. Hangi ürünü satmak istediğinize karar verdikten sonra o ürünü satan şirkete bir CV bırakmanız yeterli olacaktır. Şirketler genellikle bu tür işler için komisyon öderler ve bu nedenle yeni personel istihdam etmenin onlar için büyük bir sıkıntısı yoktur.

36. BLOGGER

Potansiyel: 5/10

blog kaynak

Evet bloggerların Türkiye’de çok fazla değerli olmadıklarını biliyoruz ancak halen bu sektörde orijinal ve kaliteli bloggerin para kazandığını belirtelim. Bu sektörde orijinal fikirler iş yapıyor ve blogger olmak için sıfır sermeyeye ihtiyacınız var. Sadece sektöre giriyorum demeniz yeterli!

37. SPOR YORUMCULUĞU

Potansiyel: 5/10

spor yorum

Her spor yorumcusunun geçmişinin spor olduğunu düşünmeyin. Hatta artık 20-25’li yaşlarda bile spor yorumcuları bulunmaktadır. Bu tür insanların en büyük özelliği herkesin görmediğini görmek ve iyi bir konuşma anlatma yeteneğine sahip olmaktır. Eğer kendinizde bu tür iki özelliği görüyor ve özellikle Futbol konusunda kendinizi yeterli hissediyorsanız hemen adınıza bir kaç sosyal medya hesabı açarak ilk etapta burada yorumlarınızı belirtin. Farklı olmayı başardığınız takdirde bir süre sonra medya kuruluşların CV bırakmayı deneyin. Tüm bunları yaparken işinizden zevk almanızı da tavsiye ederiz, zira spor gayet eğlenceli!

38. TAŞIMACILIK

Potansiyel: 7/10

nakliye

Dünya değişip büyüdükçe artık insanlar daha sık taşınmaya ihtiyaç duymaktadır. Hele hele Türkiye gibi yoğun nüfusa sahip bir ülkede taşımacılık sektörü her yıl büyüyen sektörler arasında yer alıyor. Taşımacılık sektörüne basit bir şekilde girmenin yolu taşıma için bir kamyon yada kamyonet satın almaktır. Daha sonra telefon numaranızı yaymanın bir kaç yolunu bulmalı ve bu sayede ilk işlerinizi almaya başlayabilirsiniz. Telefon numaranızı yaymanın en kolay yolu şehrinizdeki sosyal medya hesaplarına reklam vermeniz.

39. SORU BANKASI HAZIRLAMAK

Potansiyel: 5/10

soru bankası

Öncelikle bu iş için belirli bir eğitime ihtiyacınız olacak. Belirli bir eğitiminiz varsa hemen soru bankası hazırlayan bir şirkete mail gönderin ve yeterli olduğunuzu ispatlayın. Bir kaç şirkette bunu denerseniz emin olun 1-2’sinden olumlu süresiz geri dönüşüm alırsınız. Örneğin Türkiye’de Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için hazırladığınız sorulardan 1-2’sinin benzeri dahi KPSS sınavında çıkarsa çok kısa zamanda taliplerinizin arttığını fark edeceksiniz.

40. OYUN ÇEVİRMENLİĞİ

Potansiyel: 4/10

oyun bilgisayarı

Öncelikle bu iş için başta İngilizce olmak üzere bir kaç dil bilmeniz gerekiyor. Oyun sektörü çok büyüdü ve büyümeye devam ediyor. Oyun sektörüne her gün yeni bir soluk giriyor. Sektöre giren yeni oyun firmalarına ulaşmak konusunda becerileriniz olmalı ve şirketlere ulaşarak oyun çevirmenliği hizmetini verdiğinizi belirtmeniz gerekecek. Daha önce referans amaçlı bir kaç basit oyunu çevirmek de sizlere iyi bir deneyim olabilir ve iş almanızı kolaylaştıracaktır, bilginize.

41. DERNEK KURMAK

Potansiyel: 5/10

dernek

Bazı konularda kendinize güveniyor ve bulunduğunuz iş kolunda iyi bir çevreniz varsa dernek kurabilirsiniz. Boş vakitlerinizi de değerlendirmek için işe yarayabilecek bu iş kolunda ayrıca para da kazanmanız mümkün. Dernek kurmak düşündüğünüz kadar zor bir çalışma istemiyor. Bulunduğunuz ildeki valiliğe başvurmanız yeterli.

42. EVDE PAKETLEME İŞİ YAPMAK

Potansiyel: 4/10

paketleme işi

Bir çok iş için paketleme işine ihtiyaç duyuluyor. Bu paketleme işlerinin çoğu da evlerde yapılıyor. Evlerde paketleme yapmak için sizde çalışma başlatabilirsiniz. Paketleme işi alabileceğiniz bir çok fabrika bulunmaktadır. Fabrikaların mail adresine ulaşarak yada direkt telefondan arayarak para kazanma fırsatına sahip olabilirsiniz. Evde Ek İş adlı bölümümüze göz atarak bu tür işler hakkında bilgiler elde edebilirsiniz.

43. E-TİCARET YAPMAK

Potansiyel: 10/10

E-TİCARET YAPMAK

E-Ticaret her yıl değil her gün büyüyen bir sektör. Bu sektöre giriş yapmak da düşündüğünüz kadar zor değil. Mal stoklamak istemiyorsanız sadece açtığınız internet sitesine reklam yaparak para kazanabilirsiniz. Bu sektöre girmeyi düşünüyorsanız öncelikle kendinize bir sektör belirlemeniz gerekiyor. Sektörü belirledikten sonra kar elde edebileceğiniz bir kaç ürün araştırmanız lazım. Sektör ve ürün konusunda analiz ve değerlendirmenizi yaptıysanız ilk etapta bir e-ticaret sitesi açmalı yada E-ticaret için zemin hazırlayan Sahibinden, Gittigidiyor gibi internet sitelerinde bayilik oluşturmanızı tavsiye ederiz. Bir E-Ticaret sitesi açmanın maliyeti ortalama olarak 2 ila 3 bin lira arasındadır. Ayrıca bu tür konularda hiç bilginiz yoksa maliyetin artacağını da unutmayın.

44. İKİNCİ EL OTO ALIM SATIMI

Potansiyel: 6/10

araba

Arabalardan anlıyorsanız ve şehir şehir iş için dolaşmak sizin için problem değilse ikinci el oto alım satımı yaparak para kazanabilirsiniz. İkinci el oto işi yapmak için illa bir galericiler sitesinde dükkanınız olması gerekmiyor. İnternet üzerinden de araç satabilme fırsatınız bulunması nedeniyle bu sektöre herkes girebiliyor. Sadece sektöre girmek için arabalardan anlamalı ve sık sık dolandırıcılık vakıalarının yaşandığı bu sektöre hakim olmalısınız. Araba alım ve satım yaparak kısa vadede de uzun vadede de para kazanabilirsiniz. Bu sektörün en büyük avantajlarından biri bir çok durumda arabanızın elinde dahi değerleniyor olması.

45. BAYİLİK ALMAK

Potansiyel: Belirsiz

bayilik

Sık sık Türkiye’de şirketler bayilik vermektedir. Bazı şartlarda bayilikler için ücret dahi talep edilmektedir. Bu bayilikleri kovalayarak güzel bir bayilik alma fırsatına sahip olabilirsiniz. Ayrıca özellikle küçük bir şehirde yaşıyorsanız bu bayilikler konusunda çok avantajlı olduğunuzu belirtelim. Bazı bayilik veren firmalar, dükkan ve kira konusunda dahi bayilerine yardımcı olmaktadır. Yani sermayeniz yoksa dahi bazı bayilikler konusunda avantajlı olabileceğinizi unutmayın. Türkiye’nin en yüksek potansiyel içeren bayilik fikirlerine göz atmak için Bayilik Veren Firmalar kategorimize göz atmanızı öneririz.

46. OYUN OYNAYARAK PARA KAZANMAK

Potansiyel: 4/10

oyun bilgisayarı

Bazı oyunlarda oyun içinde başarı kazanarak para kazanma fırsatına sahipsiniz. Özellikle STEAM aracılığıyla oynanılan bir çok oyunu oynayarak güzel paralar kazanma fırsatına sahip olacaksınız. Genellikle bu tür oyunlarda oyun içerisinde yüksek özveri göstermeli ve aylarca bu oyunları oynayarak oyunda yükselmeniz gerekebilir. Ancak bir çok oyunda belirli bir seviyeye geldikten sonra sürekli olarak para kazanma şansınız bulunuyor. Özellikle CS GO, LOL, DOTA 2 gibi oyunlarda çok yüksek miktarlarda paralar dönmektedir. Ancak bu oyunlarda başarılı olmak düşündüğünüz kadar kolay değildir, zira her birinin on milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır. Bu konuda hazırladığımız rehberimize Oyun Oynayarak Para Kazanma bağlantısından gidebilirsiniz.

47. HABER SATMAK

Potansiyel: 3/10

haber editör

İster ulusal ister yerel olsun, bir çok gazeteci herhangi bir ajansa bağlı değildir. Artık günümüz şartlarında birçok olay ve gelişme için ajanslar haber görüntülerine ve bilgilerine ödeme yaparlar. Eğer kendinize güveniyor ve kaliteli haberler bulabileceğinize inanıyorsanız, bu haberleri Türkiye’de ulusal ajanslara haber satışı yapabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken en önemli nokta bu haberlerde önemli görüntülerin olması gerektiği. Profesyonel bir kamera satın alarak bu işe hemen giriş yapabilirsiniz. Bu tür kameraların ortalama fiyatı 3-4 bin lira düzeyindedir.

48. EVDE AYAKKABI HAZIRLAMAK

Potansiyel: 3/10

toptan ayakkabı

Ayakkabı hazırlamak için bir çok şartlar artık eskiye nazaran daha iyi konumdadır. Ayakkabı tasarımı konusunda kendinize güveniyorsanız bu iş girmek için maksimum 5-6 bin liralık aletlere ihtiyacınız olacak. Ayakkabı tasarlama işinde en önemli noktanın kalite olduğunu unutmamalısınız. Eğer eliniz yatkınsa ve tasarım konusunda güzel fikirleriniz varsa bu işte harika paralar olduğunu belirtelim. Normal şartlarda el işi ayakkabılar 100-200 lira civarında satılmaktadır ve bu ayakkabılardan her gün 2-3 adet çıkartmanız mümkündür. Eğer sattığınız ayakkabılar için müşterileriniz sizden memnun kalırsa kısa zamanda reklamınız kendi kendine olmaya başlayacaktır.

49. KURU TEMİZLEME

Potansiyel: 7/10

kuru temizleme

Kuru temizleme işi artık hemen hemen herkesin daha çok ihtiyaç duyduğu bir iş alanı çünkü artık elbiseler daha pahalı ve insanlar elbiselerini evlerinde yıkamayı artık unutmak üzere. Kuru temizleme sektöründe kaliteli iş yapan, evden elbiseleri alan ve eve teslim eden, sorunsuz çalışan iş yerleri harika paralar kazanıyor. Günlük bazı kuru temizleme dükkanlarının cirosunun 10 bin liraya yakın olduğunu belirtelim. Ve hangi şehirde olursanız olun asla bu işte boş kaldığınız bir süre olmaz. Çok fazla rakibiniz yoksa ve kaliteli iş çıkartabilirseniz bu iş kolunu kesinlikle öneriyoruz. Kuru temizleme işi yapmak için minimum 60 bin liralık sermayeye ihtiyacınız olacak.

50. MASAJ SALONU AÇMAK

Potansiyel: 6/10

masaj terapisti

Masaj salonu açma fikri her geçen gün değerlenen bir iş kolu. Ancak bu iş koluna girmek için çok büyük sermayelere ihtiyacınız var. Masaj salonu profesyonel bir iştir ve minimum 400 bin liralık sermeye ister. Bu kadar sermayeniz varsa öneri alabilecek bir iş kolu olan Masaj Salonu fikrinde harika paralar var. Para kazanmak için bu iş kolunda en önemli olay reklam ve iyi bir mekan.

51. TAKI VE AKSESUAR TASARLAMAK

Potansiyel: 5/10

Para Kazandıran HARİKA 68 İş Fikri - Yapılabilecek Karlı işler

Sadece kadınlar için değil erkekler tarafından da yapılabilecek bir iş kolu olan takı ve aksesuar tasarımı işi pek sermeye istemez. Bu işe girmek için 100-200 lira bile yeterli. Biraz malzeme almak için her şehirde toptan aksesuar ve takı eşyaları satılmaktadır. Sizde el becerinize göre bu takı ve aksesuarları tasarlayarak küçük ürünler çıkartabilirsiniz. Başarılı bir takı ve aksesuar tasarımcısının en önemli yanı özgün olmasıdır. Bu ürünleri takı ve aksesuar satan iş yerlerine satabilir yada kendiniz pazar gibi yerlerde satışa çıkartabilirsiniz.

52. DERGİ ÇIKARTMAK

Potansiyel: 7/10

düğün dergi

Basın yayın sektörüne hakimseniz bu sektörde en önemli olan şeyin sadece belirli bir kesime hitap etmek olduğunu anlayabilirsiniz. Dergi sektörü de bu konuda en iyi basım yayın araçları arasında yer almaktadır. Örneğin sadece arı yetiştiricilerine yönelik dahi dergi çıkartabilirsiniz. Genellikle aylık olarak çıkartılan bu dergilerin en önemli yanı hafif bir reklam ile alıcı bulmaktadır. Türkiye’de çok fazla dergi bulunmaktadır ancak bu dergilerin çoğu basım yayın maliyetlerinin dışında iyi de sektörel reklam almaktadır.

53. KÖY MALZEMELERİNİ SATMAK

Potansiyel: 7/10

Organik Ürün

Şehir hayatında bir çok ürünün doğal hali çok değerlidir. Bulunduğunuz şehirlerdeki köyleri dolaşarak burada peynir, yoğurt, yumurta gibi ürünleri doğal olarak alıp şehirde küçük bir dükkan açarak satışa sunabilirsiniz. Bu tür ürünler gerçekten doğal olduğu için 1-2 müşteri bulduktan sonra sıkça reklamınız insanlar tarafından yayılmaya başlanılır. Ayrıca bu ürünleri gerçekten köyden getirdiğinizi kanıtlayın. Kar getiren ve özellikle aracı olan kişiler için önerebileceğimiz harika bir iş. Kar marjı bir çok üründe yüzde 300’e kadar çıkmaktadır.

54. UÇAK BİLETİ NOKTASI AÇMAK

Potansiyel: 7/10

uçak bilet

Eski ve bilinen bir iş olan uçak bileti satış noktalarını bu konuya eklememizin nedeni bu sektörün her geçen gün artış göstermesidir. Uçak taşımacılığı çok uzun bir süredir Türkiye’de her zaman katlanan bir sektör olmaya devam ediyor. Bu nedenle uçak bileti noktası açmak ileriye yönelik geleceği olan bir sektör. Bu sektöre yatırım yapmayı tercih edebilirsiniz. Uçak bileti noktası açmak için bayilik fikirlerine de göz atabilirsiniz.

55. YAŞADIĞINIZ YERİN HABER SİTESİNİ AÇIN

Potansiyel: 6/10

haber

Ulusal sitelerde başarılı olmak zordur ve ekip ister. Eğer siz tek başınıza yada bir kaç kişiyseniz şehrinizin haber sitesini açmak karlı bir iştir. Bu iş dalına girmek istiyorsanız sadece 2-3 bin liraya ihtiyacınız var. 2-3 bin liraya güzel bir internet sitesi kurup bir ajansa yıllık abone olabilirsiniz. Bu siteleri geliştirmek için sık sık güncel olun ve şehrinizde yaşanan gelişmeleri yayınlayın. Yerel haber sitelerinin gelişmesinin en büyük nedeni, şehirde yaşanan gelişmeleri ulusal haber sitelerinden önce vermesidir. Eğer güncel olabilecekseniz bu sektörde şehrinizdeki reklamları alarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bu iş kolu değerli, yakın tarihte bu konu için kaliteli bir rehber hazırlayacağız.

56. BALON İŞLETMECİLİĞİ

Potansiyel: 6/10

balon

Hemen “ooo bu iş zor” diye düşünmeyin. Yurt dışından getirilen balonların ortalama fiyatı 200 bin lira civarındadır. Bu kadar sermayeniz varsa kesinlikle bu iş kolunu incelemenizi tavsiye ediyoruz. Balonlar ortalama olarak 1 yılda kendini amorti etmekte ve ömrünü 4 yılda tamamlamaktadır. Yani yaklaşık olarak 3 yıl size çalışacak ve ortalama 300-400 bin lira para kazanabilirsiniz. Bu iş dalına girmek için Balon Turu yapan şirketlere bir telefon etmeniz yeterli. Kendileri aynı zamanda balonların hisselerini de satmaktadır.

57. TEŞVİK ALARAK HAYVANCILIK YAPMAK

Potansiyel: 8/10

tavşan

Köyde mi yaşıyorsunuz? Yada yaşadığınız alan hayvancılık yapmaya uygun mu? O halde hemen ilinizde bulunan Hayvancılık İl Müdürlüğüne giderek teşvik alma programlarına göz atın. Gerisini anlatmamıza dahi gerek yok, karar sizin olacak. Zira size her şeyi anlatacaklar.

58. ÜNİVERSİTE YAKINLARINDAKİ DÜKKANLARI KİRALAYIN

Potansiyel: 8/10

dükkan

Bu iş kolu hakkında çok fazla bilgi bulamazsınız, ancak bu iş kolunu yapan çok yatırımcı olduğunu belirtelim. Şehrinizdeki işlek alanlar zaten kiralıktır ve yıllarca bu kiracılar değişmez. Ancak üniversitelerin etrafında bulunan iş yerleri zaman zaman 3 aylık tatillere direnemez ve sık sık değişir. Bu dönemde bu değişikliklerde araya girmeyi başarırsanız bu dükkanları kiralayabilirsiniz ve dönem açıldığı zaman sizde başkasına kiralayabilirsiniz. Bu işin püf noktası, dükkan sahibine 1 yıllık kirayı peşin vermek ve peşin verdiği için daha az ödeme yapmaktır. Ardından dönem açıldığında daha pahalıya kiraya vereceksiniz. Bu sayede bu aracılıktan kar elde edebilirsiniz. Bu iş koluna sermayeniz olmadan giremezsiniz.

59. KANVAS TABLO HAZIRLAMA

Potansiyel: 7/10

kanvas

Kanvas tablolara son yıllarda çok fazla ilgi var. Kanvas tablo işine girmek için yaklaşık olarak 15 bin liralık yatırım yapmalısınız. Bu tablolar genellikle maliyetinin 3-4 katına satılmaktadır. Bu tabloları satmak için fotoğrafçıların yanına numuneler bırakabilir veya bir internet sitesi yada sosyal medya hesabı açabilirsiniz. Tablolarınızın güzel tasarımlara sahip olup olmamasıyla yapacağınız iş doğru orantılıdır.

60. ÖZEL GÜN ASİSTANLIĞI

Potansiyel: 7/10

düğün organizasyon

Dünya bu kadar gelişmedi diye düşünebilirsiniz ama gelişti. Artık düğün, nişan, sünnet töreni, doğum günü gibi özel günler için asistanlar var. Bu tür bir işte asistan olmak için ise sermayeye yada sertifikalara ihtiyacınız yok. Bu iş bir deneyim işidir ve bu deneyimi ücretsiz olarak almaya başladıktan sonra gelişebilir ve bunu paraya dökebilirsiniz. Özel gün asistanlığının en önemli yanı genellikle müşterileriniz varlıklıdır ve bu iş size harika paralar kazandırabilir. Devamlı gülümseyin ve pratik olun, hepsi bu.

61. İSME ÖZEL ÇİKOLATALAR

Potansiyel: 6/10

çikolata

Çikolata sektörü çok büyük bir sektör ve her yeni gün daha fazla müşteriye hitap ediyor. Çikolata sektöründe bu aralar isme özel çikolatalara talep çok daha fazla artmış durumda. Sektöre girmek için bir kaç bin liraya ve küçükte olsa bir iş yerine ihtiyacınız var. Bu iş evde ek iş konusunda da yapılabilecek bir iş kolu. Ancak işlek bir noktada küçük bir ofisiniz varsa harika paralar kazanabilirsiniz.

62. ÇİT KURUCU

Potansiyel: 4/10

çit

Şehir merkezlerinden uzak yerlerde yaşıyorsanız etrafınızda bir çok evin çit ile koruma altına alındığını fark etmişsinizdir. Ayrıca hayvancılık yapılan bölgelerde de çitler olmazsa olmazlardan biridir. Çit kurucu hizmeti vererek, çok bilinmeyen ama para kazandıran bir sektöre giriş yapabilirsiniz.

63. ÇİN’DEN ÜRÜN GETİRMEK

Potansiyel: 7/10

çin

Dünyanın en ucuz işçiliğinin bulunduğu Çin’den çok uygun fiyatlar ile ürün getirebilir ve bunu ülkemizde satışa sunabilirsiniz. Günümüzde birçok büyük işletmenin ana gelir kaynağı olan bu işi bireysel olarak bile rahatlıkla yapabilirsiniz. Çin’den nasıl ürün getireceğiniz hakkında ek bilgiler Çin’den Toplu Ürün Getirmek rehberinde.

64. BASIM – YAYIM

Potansiyel: 7/10

matbaa

Basım ve yayım işine önem gösterin. Dünya döndüğü sürece asla ölmeyecek olan bu sektör, her geçen gün daha profesyonelleşmektedir. Profesyonel olarak basım – yayım işi yapabilecek sermayeniz varsa eğer, basım – yayım işinde güzel karlar elde edilebilir. Bu iş için sadece düzenli olarak iş arayacak bir ekibe ihtiyacınız olacak. Çünkü hemen hemen her iş yeri bir basım – yayım şirketi ile aktif olarak çalışmaktadır.

65. OTO KURTARICI İŞİ

Potansiyel: 10/10

oto çekici

Çok yüksek potansiyel içeren bir iş fikri arıyorsanız oto kurtarıcı işi tam size göre olabilir. Türkiye’de 2019 yılı itibarıyla trafik kurallarına yönelik denetimler had safhaya çıkarılmıştır, bu nedenle trafik polislerinin mesaisi inanılmaz oranda artmış ve oto kurtarıcılara yönelik talep artışı rekor seviyelere ulaşmıştır.

Oto kurtarıcıların genel amacı bozulmuş ya da yolda kalmış araçları kurtarmak olsa da, oto kurtarıcılar son dönemde trafik kurallarına uymayan araçların cezalı park alanlarına çekilmesi için daha fazla talep almaktadır. Bu doğrultuda başlayabileceğiniz harika bir iş fikridir. Ek bilgiler Oto Kurtarıcı İşi rehberinde yer alıyor.

66. SOSYAL MEDYA FENOMENLİĞİ

Potansiyel: 7/10

sosyal medya

Bu sektörü saymadan geleceğe yönelik bir iş yaptığınıza kendinizi inandıramazsınız. Sosyal medya sektörü çok geniş bir sektör, ucundan dahi tutulduğu zamanlarda çok para kazandırabilecek bir sektör. Ayrıca bu sektör için çok sermayeye ihtiyacınız yok ve bunun için ciddi bir eğitim ve bilgi de gerekmiyor. Sadece sosyal medyada fenomen olmak için orijinal bazı fikirlere veya yeteneğe ihtiyacınız var, bunlar da sizin elinizde.

67. CEP TELEFONU TAMİRCİLİĞİ

Potansiyel: 9/10

telefon tamir

Bu sektörü tüm tamircilik sektörleri ile karıştırmayın. Tamirci kelimesi aslında bu iş için pek uygun değil ama bu işi tanımlayan başka bir kelime yok. Cep telefonu tamircilerinin ne kadar para kazandığını duysaydınız, bu sektöre girmek için can atardınız. Artık cep telefonları 3-4 bin liraya kadar yükseldi, bu telefonların tamirleri de buna göre çok yüksek fiyatlar ile yapılıyor. Bu nedenle bu iş artık profesyonellerin elinde ve her vida sıkmayı bilen bu sektöre giremiyor. İyi bir ustanın yanında eğitim alırsanız yada bir çok Halk Eğitim Merkezi tarafından verilen bu kursları tamamlarsanız, iyi bir sektöre giriş yapabilirsiniz.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

 1. Sermayesiz İş Fikirleri
 2. 5 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
 3. 10 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
 4. 20 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
 5. 50 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
 6. 100 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri

68. ORGANİK MEYVE SUYU SATICISI

Potansiyel: 6/10

meyve suyu

Organik paketlenmiş meyve sularını her yerde bulabilmek mümkün, ancak bu meyve sularını bizzat meyveleri kullanarak müşterilerine sunan iş yerleri, daha doğal olması nedeniyle daha çok iş yapıyor. Bu tür bir iş yeri açarak ve müşterilerinizin istediği karışımları ya da lezzetleri sağlayarak iyi bir müşteri kitlesi oluşturabilir ve güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bu tür bir organik meyve suyu barı açmak için 10 bin liralık sermaye yeterli olacak.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (131)

Popüler Yorumlar
 1. İsme özel çikolata işi için ne kadar para lazım acaba?

Yapılan Yorumlar
 1. Yatırımcı arıyorum 0534 657 3899

 2. 6 Şubat 2022

  en harika iş fikri otamat işidir bay ve bayan yatırımcı arıyorum 0534 657 38 99

 3. 13 Temmuz 2020

  toptan müşterim hazır olan işime yeni bir yer kurmak için ortak arıyorum ayda net kar 50.000 TL ilk ay için her ay 20.000 tl net kar oranı artar yatırım bedeli 100.000 tl bilgi için

 4. burda güzel işler var ama garantisör iş göremedim şimdi bişey açıklasam. Dolandırı olucam garanti sör para kazanmak kolay ama iş belli. Helal ve yasal iş mantık ve biraz maddiyat Yterli

 5. 14 Ocak 2020

  İki ortaklı bir yazılım şirketimiz ( Ltd.Şti. ) bulunmaktadır. Muhteşem gelecek vaat eden çok karlı bir proje üzerinde çalışmaktayız. Projenin bütün detayları düşünüldü. Projenin kendine özgü markanın resmi işlemleri tamamlandı. Projenin bütün teknik altyapı sistemi kuruldu. Proje çok kapsamlı olup toplam 4 ili kapsamaktadır. Projeye tamamıyla hakim olabilmek için projenin gerçekleştirileceği 4 ilden ortak aramaktayız.( İSTANBUL – ANKARA – İZMİR – ANTALYA )

  Bu iş için gerçekten gönül vererek çalışacak, para kazanmak isteyen her şehirden 2 arkadaş arayışındayız. Kabul edecek olan arkadaşlardan (kişi başı) 175.000 TL ( İstanbul için ) ve (kişi başı) 150.000 TL (Ankara, İzmir ve Antalya için )karşılığında %25 hissesini alarak ortaklığı kabul edilecektir. Her şey noter onaylı olarak yasal bir şekilde düzenlenecektir. Bizimle beraber çalışacak olan arkadaşların İstanbul – Ankara – İzmir – Antalya ‘da ikamet etmesi gerekmektedir ve çevresinin olması da tercih sebebimizdir.

  Ofisimiz Ataşehir ’de bulunmaktadır. Detaylar telefonda veya birebir görüşmelerde verilecektir. İlgili olanların mail adresinden veya telefon numarasından bizlerle irtibata geçmesi rica olunur.

 6. 13 Ocak 2020

  İki ortaklı bir yazılım şirketimiz ( Ltd.Şti. ) bulunmaktadır. Muhteşem gelecek vaat eden çok karlı bir proje üzerinde çalışmaktayız. Projenin bütün detayları düşünüldü. Projenin kendine özgü markanın resmi işlemleri tamamlandı. Projenin bütün teknik altyapı sistemi kuruldu. Proje çok kapsamlı olup toplam 4 ili kapsamaktadır. Projeye tamamıyla hakim olabilmek için projenin gerçekleştirileceği 4 ilden ortak aramaktayız.( İSTANBUL – ANKARA – İZMİR – ANTALYA )
  Bu iş için gerçekten gönül vererek çalışacak, para kazanmak isteyen her şehirden 2 arkadaş arayışındayız. Kabul edecek olan arkadaşlardan (kişi başı) 125.000 TL karşılığında %25 hissesini alarak ortaklığı kabul edilecektir. Her şey noter onaylı olarak yasal bir şekilde düzenlenecektir. Bizimle beraber çalışacak olan arkadaşların İstanbul – Ankara – İzmir – Antalya ‘da ikamet etmesi gerekmektedir ve çevresinin olması da tercih sebebimizdir.
  Ofisimiz Ataşehir ’de bulunmaktadır. Detaylar telefonda veya birebir görüşmelerde verilecektir.

 7. Mantığa uygun, yatırımcısını memnun edebilecek, gerçekçi iş fikirlerini dinleyip yatırımcı ve ortak olabilir/bulabilirim..

 8. Çorludan burak arayın 0 546 884 18 71

 9. 18 Temmuz 2019

  Arkadaslar bu piyasada buyuk ise girmek cok iyi degil riskosu cok fazla piyasa almıs basıni gidiyor incik boncuk (kücük is) isinde kar marji daha yuksektir kücük islere yönelin ve önünüzü bir görün derim. Iyi günler

 10. Merhabalar.hayat şartları zorlaştıkça hepimiz daha farklı arayışlar içine girmekteyiz.sanırım işindende çoğu kişi memnun değil.bu durumdan dolayı çoğumuz küçük meblalar ile büyük kazançlar elde etmek peşindeyiz.kimimizin ufak tefek yatırım parası,kimimizin ise cazip fikirleri var.bazılarımız yatırım bedeli olmadan o kadar hızlı para kazanma peşindeki,uzun olan yazılanları bile okuduğunu düşünmüyorum.benim nacizane tavsiyem herkes bir gıda işine girmiş ve halada girme hevesinde telaşında.günümüzde işi bilmeyenleri kandırarak yada cazip olduğunu anlatarak,inşaat ile uğraşan müteahhitleri araba tamircilerini hatta çiftçileri bile gıda sektörünün içine çekmiş bulunmaktayız.etrafınıza bir bakın.gıda işi yapan irili ufaklı bütün firmaları araştırın.göreceksiniz ki çoğu ya devrediyor ya ortak arıyor yada kapatmak üzere.bu yüzden arkadaşlar gerçekten parası olan yada olmayan herkesin gıda işine girmeden önce çok iyi işi bilen birini yanına almasını ayrıca çok iyi AR-GE yapmasını rica ediyorum.hangi semtte hangi gıda işi yapılır çok iyi analiz edilmesi gerekiyor.en son netice olarak semti ve yapılacak gıda işine karar verildikten sonra üçüncü en büyük olay ise ekip yani personel kısmı.bu üç olanak birleşmeden yapılacak hiçbir gıda işinin başarılı olmayacağını belirtmek isterim.benim ismim mithat.yaşım 40.yaklaşık 27 yıldır gıda sektörünün birçok bölümünde görev yaptım ve birkaç kurumsal firmalarda yöneticilik yaptım.buradan herhangi bir beklentim yok.yani ne ortaklık İçin birini arıyorum nede herhangi bir fikrim için herhangi bir bedel ücret talep etmiyorum.amacım bildiklerimi paylaşmak.amacım doğru insanların doğru kişileri bulup iş yapması gerektiğini anlatmak.amacım insanların artık batmaması,yatırım bedellerinin bir hiç uğruna kaybolmaması.dileyen herkes ile bilgimi bildiklerimi paylaşabilirim.ben danışmanlık şirketi falan da değilim.hepinize hayrlı işler hayrlı kazançlar diliyorum.

  • Merhaba benim ismim Mithat. Sayın adaşım ben bir üniversite mezunuyum askerlikdahil 2 senedir bostayim. Artık her ne iş olursa olsun çalışmak zorundayım. Bilgisayara da hakimim, hammallikda yaparım gıda işinde de çalışırım.

 11. Sermayesi olup ta is bulamayan arkadaşlar hayvancılık yada ticaret yapmak isteyenler aramaniz yeterli

 12. % 2 oranında kredi veriyoruz. Bir krediye ihtiyacınız var mı? eğer evet bize e-posta

 13. Öncelikle tüm yatırım yapmak isteyenlere ve yatırımcı arayan girişimcilere başarılar diliyorum. Uzun süredir üzerine çalıştığım ve planlamasını bitirmek üzere olduğum projeme ahlaklı, dürüst, iş heyecanı olan ve şeffaf bir yatırımcı arıyorum. çok yüksek sermaye gerektirmeyen iyi denilebilecek bir kazancı olan ama Ülkemizde nadir yapılan bir iş fikri. detaylar için irtibata geçip daha sonrasında projemi sunabilirim. irtibat telefonum: 0545 907 41 04

 14. bir kaç kişiye cevap attım ama inş geriye dönen olur bende tabi herkes gibi kafamda bi fikirle arayışa girdim hibe ararken tesadüf gördüm bu siteyi 200 bin tlye ihtiyacım var valla kredi çekemem faizler almış başını gidiyor eştde dostda zaten yok buraya mesaj atıpda iş fikri olmayan ve parası olan hanımlar beyler var ortaklık değilde bana 3 sene sonra aldığımı geri ödeyecebileceğim biri yardım etsin hibe değil borç gibi sonuçta karşılılklı anlaşılır hayallerim yarım kalsın istemiyorum

 15. Bende manisa danım Çalışkan ve zekiyim ama sermaye sıkıntısı olduğundan ortak olabilecek arkadaş arıyorum

 16. BALIK VE TAVUK UZERİNE ÇOK LEZZETLİ VE HIZLI (FAST FOOD) YAPILABİLEN VE KESİNLİKLE TUTACAK BİR ÜRÜNUM VAR… BU İŞİ YURTDIŞINDA YAPMAK İSTİYORUM BUNU SAĞLAYABİLECEK SERMAYESİ OLAN CİDDİ ARKADAŞLAR ARAYABİLİR….

 17. Merhaba bursada yasayan varmi ?

 18. 8 Eylül 2018

  Her keze selamlar arkadaşlar, ben FATİH ÇETİNKAYA, benim bir iş planım var, küçük baş hayvancılık besi ve damızlık üretimi, Kırklareli”nde 10 dönüm arazi, ve üzerinde yapılacak olan projenin gerekli olan resmi evrakların tamamı hazır, 500 metre kare inşaat ruhsatı hazır, işe başlamak için bir ortak arıyorum, daha detaylı bilgi için, adresinde, ortak arayanlar bölümünde ilanım var, FATİH ÇETİNKAYA çok detaylı bir yazım var, bu yazıdan bilgilenebilirsiniz, telefon numaram ilanım da mevcut isteyen her kez arayabilir. Allah yardımcınız olsun, hayırlı işler.

 19. Merhaba arkadaşlar 400 bin tl var ne iş yapicagimi şasirsim biri bana yardimci olsun
  Insatgram adresim cemal sahin 24 mesaj atin

  • Kozmetik sektöründe çok karlı bir iş var asla ölmeyecek bir sektör riski yok kazancı çok düzgün bir yatırımla deli paralar kazanılır görüşmek isterseniz arayın

  • meraba cemal bey madem dörtyüzbininiz var bana 200 borç verin anlaşalım üç sene sonrası ben size geri ödeme yapayım benim de kafamda güzel bi iş fikri var ama kendim yapmak istiyorum param yok :) aynı işi aynı sermayeyle sizde yapıp büyütebilirsiniz haberleşelim ama banada yardımcı olursanız fikrimi paylaşırım.bankadan alma taraftarı değilim faiz oranları almış başını gidiyor eştde dosta zaten yok tesadüfen gördüm bu mesajı herşey bişeye vesiledir sonuçta

   • 200 bin tl yi internet üzerinden tanımadığı insanlardan bulabileceğini düşünen insanın mantıklı bi iş planlaması yapabilmesi mümkün değil.
    hadi başarılı olamadın açtın iş yapmadı 200 bin tl yi geri nasıl ödeyeceksin .

    • Kullanıcı adı bayan adı olduğu için ıllaki bir sazan düşer peşindeler helalle çalışıp kazanmak isteyen kimse yok herkes tavuk gibi birilerini yolma peşinde 200 bin tl bende olsa benim bir iş fikrim değil 10 iş fikrim olur

    • valla size katılıyorum bende okudum ve sadece güldüm ne gerizekalı insanlar var yada kendini akıllı başkalarını gerizekalı sanıyo

   • NEYİN KAFASI BU :)9)

   • 21 Eylül 2019

    SEN HAKİKATEN SANA BU PARAYİ VERCEK BİR MAL BULABİLECEGİNE İNANİYOMUSUN BİRDE BİRC DİYO YA

  • 9 Ocak 2019

   abi gayrimenkulde olan para hiç bir şeyde yok. şu an piyasa durgun fiyatlar düşüşte arsa ev alıp satabilirsin ve kazanırsında asla zararın olmaz.

  • Mrb ben gaziantepten emrah asmatavan dekorasyoncusuyum gaziantepte hergun buyuyen insaat sektorunde is almak icin arkanda hazır 150 200 bin olması lazım buyuk cogunluktaki insaatlar istedigi hizmet karsılıgında daire veriyor daire hemen hazır olmadıgindan maddi sıkıntı cekiyoruz calısan iscilerin parası gelen malzemnin parasını ödemek icin nakite ihtiyac oldugundan ortak arıyoruz ben isi isciyi bulurum getir goturede bakarım ortagımın parası olsun yeterli is bizden sermayesine sermaye katmasına fırsat 05308926899

  • cemal bey sen anladığım kadarıyla bi kek arıyorsun sebebine gelince 400 ü olan gelip burada ne yapayım diye sormaz
   o yüzden 400 ü olan parayı zaten kazanır…çok güldüm

 20. Slm biraz sermayem var 400 bin kadar ticaret yapmak istiyorum ne iş yapabilirim parlak fikri olan varmı ortak iş olabilir

  • İzmir de restoran im var ortak arıyorum yada tamamen devir edeceğim sahibinden ilan verdim.

  • merhaba benim güzel bir fikrim var ortak olarak değil de benimde yapmak istediğim bir iş var ama sermayem yok 200 siz bana geri 3 sene sonra ödemeli olarak verin aynı parayla başlayalım sonra büyüte de bilirsiniz bende büyütüp size borcumu da öderim konuşulabilir yani bankadan kredi almak istemiyorum faizler almış başını gidiyor eşt de dost da zaten yok hibe araştırması yapıyorum zaten hepsi yalan haber hibe çok zor

  • Selam 3 4 fikrim var ulaşırsanız paylaşırım, saygılar

  • selam 400 e yapilacak bir ticaret isi var. yatirimci olursaniz bu is yapilir. %300-400-500 lere cikan kàr oranlari ile. bana ulasabilirsin.5519579204

 21. Slmlar,15 senelik şarküteri toptancısıyım,yurt dışına bağlantı yapabileceğimiz sağlam yerler arıyorum,hertürlü şarküteri ürünün tedarikcisiyim..(05530150706)(sercan ırmak)

 22. Sermayem yok… Kese kağıdı makinesini biliyorum… Somtaş araştırma yapmak isteyenler incelesin bütçesi olan kişilerle ortak iş yapmak istiyorum.. Bitcoin yatırımı yapmak isteyenlere danışman olabilirim… Web sitesi yaptırmak isteyenler ulaşsın lütfen bitcoinyasin@gmail.com

 23. Yurdum insani is yapma kapasitesi var, ama Neredeyse tamami vurguncu, Hic üretelim, pazarlayalim, satalim,diyen yok,temeli saglam atmassaniz kalici gelir elde edemessiniz..

  • Merhaba ben volkan İstanbul dan yazıyorum bende turizm sektöründeyim 20 senelik bir deneyimin var oteller ,restorantlar, taksi durakları, avmler hepsiyle iletişimim var ayda 10-15 bin düzenli bir kazanç sağlayacak sağlam iş fikrim var fakat birikimim yok 100- veya 120 binTL ye kurulacak bir sistem eğer düzgün bir kişi olursa paylaşırım

 24. 18 Temmuz 2018

  Üniversite öğrencisiyim. Para kazanmak için web sitelerinizi piyasanin çok çok altında yapıyorum. Dernek, köy,okul sitesi vs aklınıza gelen başka kategorideki site yaptırmak icin iletişim wmmehmetcakmak@gmail.com

 25. 28 Haziran 2018

  bayrampaşa da bulunan temizlik şirktime bayan ortak arıyorum şu an işleriyle gelir 7 ila 10 bin arası işi büyütmek için ortak arayışım var

 26. Selamın aleyküm arkadaşlar herkeze allah herşeyin hayırlısını versn ilk önce çalışmak ve iş kurmak zor bu zamanlarda ortalık ta öyle tabi allah iyi insanlarla karşılaştırsın bütçesi olupta iş yapmak isteyen varsa fikir sahibiyim bnmde kafamda bazı işler var ama bütcesi biraz fazla görüşmek isteyen varsa 5067833652

  • 28 Ağustos 2018

   100 bin € var ne işle uğraşabiliriz.. sizden allah razı olsun hocam.. namaz kıldıran seccade işinemi girelim.. yoksa misk kokulu terlik işinemi girelim!!

   • Çerkezköy’de yatırım yada al sat işi yapilabilir bilgi için

   • konyalı ümmühan hanım madem böyle bi bütçeniz var bende daha farklı bi sektörde iş kurmak istiyorum bana yardımcı olun hibe değil ama borç olarak kafamda güzel bi fikir var 200 bin tl ye ihtiyacım var ben bankadan kredi alamam yani faiz oranları almış başını gidiyor eşde ddostda zaten yok hibe araştırması yaparken tesadüf gördüm bu siteyi herşey bişeye vesiledir bi kaç kişiye daha yazdım dönen olurmu bilmem ama anlaşmalı borç olöarak verin 3 sene sonra geri ödemeliş anlaşmalı bi şekilde bende hayellerimi gerçekleştireyim.

    • Gözde hanım öyle bi anacınız varsa insanlara daha ikna ve mantıklı bişey söylemeniz lazım
     Kimse güvenipte 3 seneliğine borç vermez
     Ayrıca borç verenin kârı ne olacak

    • 11 Şubat 2019

     200 bini internetten hi

   • 27 Ekim 2018

    100bin € para ile çok iş yapabilirsiniz örneğin geri dönüşüm işine girseniz aylık minimum 50 bin lira kazanırsınız yada gıda sektörüne hızlı tüketim yeme içme bölgeniz iyi olduğu takdirde kendin pişir kendin ye işini yapsanız mükemmel para kazanabilirsiniz isterseniz benim projelerimden yararlanabilirsiniz

   • Merhaba kardeşim bir ıs fikrim var ama sermaye yok benim ıstersen fikri vereyim bir yılda cıkarırsın bu mayanı ama beni de calıstırasın

 27. Merhabalar . Ankara ve eskisehirde gayrimenkul üzerine referansli profesyonelligim var . Hobi bahçesi düşünüyorum ankarada bildiginiz üzere deniz olmadığı için hobi bahcelerine aşırı talep vardır. Uygun fiyatlı arsalar mevcut tek tapu arsa alarak bölünüp hobi bahçesi olusturularak parça parça satışı yapılacak. Elimde musteri portföyü de mevcut . Kar oranı minumum bir yıl içinde %100 . sermayesi olan ciddi kişiler iletisime geçebilir

 28. İs fikirleri alaninda danismanlik yapiyrm istanbul kadikoyde yasiyorum paranizi saglam ve isin icinde sizinde olmanizi sagliyorum aksi halde sadece para veRerek. Basari yakalanamaZ tanisip yatiriminizi paylasmak isterseniz mustafa ben

 29. Yunanistan – Turkiye arasi yatirim veya ticaret yapmak isteyenlere her turlu konuda yardimci olabilirim.

  • ticaret yapmak istiyorum.bu konuda nasıl yardım edebilirsiniz?ederseniz çok sevinirim.şimdiden teşekürler

   • Merhabalar benimde kafamda muhteşem fikirler var. Üretimle alakalı fikirler fakat sermayem yok. Eğer 50 bin TL civarında bütçesi olan varsa minimum riskle üretim yaparak aylık ortalama yüzde 10 ile 20 arasında kazanç elde edebiliriz. 05321790348

  • nasil iletisime gecebiliriz?

  • 3 Ekim 2018

   Yunanistanda satisinin iyi olucagina inandigimiz urunler uretiyoruz sizle irtibata gecmek isteriz

 30. Öncelikle merhaba arkadaşlar . 40 bin kadar bir sermayem var ve bu parayı çevirmek istiyorum . Aylardır ticaret yapabileceğim sağlam bir ek iş arıyorum ama bir türlü kafama yatmıyor . Para orda çürüyecek . Aklı selim arkadaşlar(bay-bayan) var ise bana mail atabilirler . Evliyim yaşım 27 . İyi günler dilerim . kaskadir67@gmail.com

 31. 15 Mayıs 2018

  Slm öncelikle herşeyin hayırlısı olsun bende ortak arıyorum isterseniz bı fikir alışverişinde bulunabiliriz….syglr

 32. Kanada dan Turkiye ye kisa sureli gelip yatirim yapabilirmiyim diye bakacagim. temmuz ayinda oradayim. Sermayesi ve baglantisi olan akli selim herkesle ortaklik dosunebilirim. genelde 49/51 … Eger kanada turkiye arasinda mantikli bir is varsa katilmayi dusunebilirim. muhendislik konularinada acigim. donanim ve yazilim konusunda kuzey amerika tecrubem iyidir.

 33. Üniversite ögrencisiyim acilen 2500 3000 lira gibi bir paraya ihtiyacım var. Ne tür bi iş yapabilirim kısa zamanda kazanmam gerekiyor yardimci olun ?

 34. Ben öğrenciyim 4000-5000 tlye ihtiyacım var ve dükkan açmak istemiyorum e-ticaret düşüyorum oda biraz zor bir iş sizce ne yapmalıyım

 35. serdar bey nasıl ortak dusunuyosunuz yanı ortaklık hangı konu uzerıne degincek…

  • Aklım da mühtesem iki iş var ama ne yazık ki sermaye bulmak ta zorla nıyorum

  • İş olsunda hangi çeşit iş olursa olsun…

  • mrb nuray hanim ben manisadan 24 yasinda bir erkegim is sektorunde gercekten beceri ikna kabiliyeti yuksek guzel fikirler dolu birisiyim aklimda cok guzel is fikirleri var ancak sermayem yok ve evim kira bu yuzden kendi evimi alana kadar calismam gerek ama dedigim gibi 10 bin tl den 300 bin tl ye kadar sana para kazandiracak islerde kurulumda yardimci olurum dusunursen.

 36. 20 Nisan 2018

  Vermitas Firması olarak bayilikler vermekteyiz bütçenize göre küçük veya büyük ölçekli yatırımlarla büyük kazançlar elde edebilirsiniz detaylı bilgi için lütfen internet sitemizi ziyaret ediniz.

  • Siteniz nedir

   • Merhaba adım Ali

    Sermaye sıkıntımız yok, 3 kafadar arkadaşız. Yeni, farklı, tutabilecek iş fikirleri olan kişilerin fikirlerini değerlendirip. Hem iş fikri olanı kalkındırıyor hem kazanç sağlıyoruz. Mantığa uygun, gerçeklikiği olan iş fikirlerinizi detaylı şekilde dinliypr ve değerlendirme yapıyoruz. İlgilenen arkadaşlar iletişime geçebilirler.

 37. 19 Mart 2018

  yurtdışı & yurtiçi yatırım yapacağım değişik iş fikirleri ve sermayesi olan bay bayan ortaklar arıyorum

  • Nasil bir iş füşunuyorsun aklinizda herhangi bir iş secenegi warmi

  • bnde ortak bı arkadas arıyorum konu hakkında bılgı werırsenız sewıırım

   • Merhaba ben vedat 05324703226 ben bir girişim ciyim mobilya dekorasyon ahsap işi ve ev ofis dekorasyon anahtar teslim işi ile ilgili hizmet vermek tecrübemiz ile sıkı bir şekilde iyi hizmet verebilmek için bir bayan arkadaş ile bakiş açisı degiştirerek ortak arıyorum

    • Selam Hacer ben iletişime geçebiliriz

     • Merhaba kendiarabamla geceleri ekisyapmakistiyorum sermaye 0 arabamvar ortakyapabilecegim arkadaslar korsantaksiharic ismim bayram 0541 6134449

   • Merhaba nuray hanım iş ortaklığınız ilanınız dikkatimi çekti
    Ortak arayışı içinde yy misiniz.Acaba ne iş için detay verirmisiniz

   • Merhaba öncelikle sizin için hayırlısı olsun bende ortak arıyorum isterseniz bı fikir alışverişinde bulunabiliriz saygılar….

  • Spa kiralamak icin sermayeye ihtiyacim var hali hazirda gorustugum oteller mevcut spa sektoru dusunurseniz 0530 564 73 26 bana ulasirmisiniz

  • Sedar bey nasıl bi iş ortaklığı düşünüyorsunuz acaba detay verirmisiniz

  • 18 Mayıs 2018

   mantıklı ıs fıkırlerı olanlara sermaye desteklı ortaklık verebılırım mantıklı ıs fıkrı ve konuyunda uzmanlasmıs kısılere ortaklık verıyorum fıkır ve ıscılık sızden sermaye bızden

  • yurt dışında tokyoda döner ve ızgara işletmeciligi olabilir.çok güzel getirisi var.genelde türkler tokyoda arkadaşlarım tanıdıklarım bu işi yapıyor.ortalama aylık kazanç 50–60 bini geçiyor.düşünürsen degerlendirebiliriz.dükkan bulmakta kolay 05522200737

  • Sen ne is icin yatirim yapmak istiyorsun yurtdisindan ben turkmenistanliyim seninle calisabilirmiyim turkiyeden turkmenistana kargo gonderebilirmisin

 38. 19 Kasım 2017

  Masaj salonu için eğer masajı kişi kendi yapacaksa masaj diplomasi olması lazım..ve yanlış anlasilmalara sebebiyet vermemek için masöz ve masör çalıştırması gerekiyor..ve makyaj işi bu işte çok para var ve bu konuda film setlerinde çalışmak..güzellik ve Kuaför salonu açmak iyi yerde olunca çok para var..yada ortak olmak..mantar işinde türüf mantarciligi yapmak bir yıl içinde trilyonlara varan para kazanirsiniz..çünkü kilosu bir büyük külçe altinla tartiliyor..kaç kilo çıktığına bağlı..ve rüzgar enerjisi yalnızca bir tanesi şimdi ki para ile ayda 15bin tl getiri yapiyor..ve safran yetiştiriciliği..cok para..kilosu 400 bine yakın..ceviz ve badem yetiştiriciliği..

 39. İsme özel çikolata işi için ne kadar para lazım acaba?

  • Otamat işi yapmak istiyorum zengin yatırımcı arıyorum

   • Aile içerisinde tüm geliri erkeklerden beklemek yerine gençlere bayanlara kendi ozguveni sağlamak ev ekonomisine katkıda bulunmak ve eski tarih ve kültürümüzde olduğu gibi genç kızlarımıza belediyeler ve bakanlıklar aracıyla kilim küçük halı paspas ve dantel kanevice gibi binbir türlü el işleri eğitimi sagliyarak bunlara bir pazar oluşturup ciddi gelirler elde etmelerini saglak ve kültürumuze mirasımıza sahip çıkmak ve bir bayanın kendi ayakları üzerinde kalabilmesini öğretmek ve birçok alanda bayanların erkekle eşitliğinin olduğunu bilmesi sağlamak yanlız erkekten gelecek şeyi beklememeli ve evlilik yapacak birkiz cuguna çeyiz hazırlamayı unutacak bir toplum haline geldik bence kültür bir evin dengesi ve yönetim biçimi erkek çocukları okumadığı halde meslek. Endirilmiyor aile ve sosyal politika bakanlığı bu konuda her ailenin çocukları hakkında bilgi almalı gençleri büyüdüklerinde suçlamak yerine ve kötü alışkanlıklardan kolay para kazanmak suça itmek yerine birgün önce anneler veya babalar veya sayın devlet büyükleri bu durumla ilgilenmeli ki halk eğitim var ama gönüllü kişilere uygulanıyor bence kimse mesleksiz olmamalı ıssız parasız kalmamalı günümüzde 10 yaşında çocuğun kimliği yok arkadaş bu ülke nasıl bir ilerleme katedecek ilgili kişileri saygıyla selamliyor desteklerini bekliyorum şahsım adına değil şahsiyetler adına biz yandık kimse yanmasın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir