Organizasyon İşleri ve Çeşitleri

Organizasyon sektöründe son zamanlarda büyük bir iş hacmi artışı var. Organizasyon işleri yapan şirketler de son zamanlarda ciddi oranda arttı. Birçok girişimci bu sektörde yer edinmek için elini çabuk tutarak birçok farklı Organize için hizmet vermeye başladı.

Organizasyon işleri özellikle 3-4 yıldır Düğün, Nişan, Sünnet Töreni ve Konferans gibi organizasyonlar için sıklıkla kullanmaya başladı. Bu organizasyonlarda başarıya ulaşmak için bu tür Organizasyon Firmaları genellikle her türlü organizasyon için hizmet vermeye başladı.

Türkiye’de son yıllarda Organizasyon Şirketleri tarafından çok sık iş alınmaya başlanılan Organizasyon Çeşitleri şu şekilde:

 • Düğün
 • Nişan
 • Sünnet Töreni
 • Konferans
 • Dükkan Açılışı
 • Hoş Geldin Partisi (Bebek)
 • Doğum Günü
 • Çeşitli Partiler

Organizasyon İşleri yapan firmalar Batı illerinde çok daha fazla iş bulabiliyor. Ancak Anadolu’da da organizasyon işleri yapan firmaların son yıllarda iş artışı sağladıklarını ayrıca belirtmek gerekiyor. Organizasyon firması kuracaksanız eğer ortalama olarak 10 bin liraya kurulan bir ofis dışında ek maliyete ihtiyacınız yok. Bu tür bir şirket hizmet işi yaptığı için çok fazla şirket maliyeti bulunmuyor. Ancak organizasyon firmalarında personel konusunun çok önemli olduğunu belirtmeliyiz. Organizasyon firmalarında çalışan personellerin insan iletişimim çok yüksek olması gerekiyor. Ayrıca, -iş becerisi yüksek- olan insanlara ihtiyacınız olacak. Kısaca, elinden her iş gelen 3-4 personel ile bu tür bir şirkette aşırı miktarlarda para kazanmanız mümkün.

Bu konularda aklınıza takılan soruları yorum bölümünden bize yöneltebilirsiniz.

“Organizasyon İşleri ve Çeşitleri” üzerine 6 yorum

 1. Merhaba 1.027.782 nüfuslu bir şehirde yaşıyorum. Nisan söz doğum günleri gibi organizasyonlar yapan bir iş kurmak istiyorum. Bu tarz şeylere ilgim ve merakım çok. Şu kosgeb kısmi ve başlamam gereken yerler acısından bilgilendirirseniz eğer çok mutlu ve memnun olurum. Teşekkürler…

  Cevapla
  • Bu işe girerken ilk hedefin asla para kazanmak olmamalı ilk hedef müşteri memnuniyeti inan bana gerisi kendiliğinden gelir instgram adresim zaza organizasyon takip edebilirsin

   Cevapla
 2. İyi günler !100 bin nüfuslu bir ilçedeyim. Az maliyetle Nasıl bir işyeri açabilirim yardımcı olabilir misiniz?

  Cevapla
 3. Eğlence üzerine parti gezi vb. türlerde organizasyon şirketi kurmak istiyorum ne yapmam gerek. yardımcı olursanız çok memnun olurum.

  Cevapla
 4. Ben bu işi yapmak istiyorum. Kosgeb kursuna gitmeyi ve burdan alacağım kredi ile bu işe başlamayı düşünüyorum..Fakat yaşadığım yer 25000 nüfuslu bir yer, tutarmı tutmazmı endişelerim var.Bana bu konuda biraz fikir verirseniz memnun olurum…

  Cevapla
  • Merhaba Sn. Meryem,
   Organizasyon firması kuracaksanız eğer bunu gelir durumu nispeten daha yüksek bir bölgede yapmanız gerekiyor. Örneğin Anadolu’da ortalama gelir düzeyinin olduğu 25 bin nüfuslu bir ilçede çok fazla iş bulabileceğinize inanmıyoruz. Farklı iş fikirlerine yönelmenizi tavsiye ederiz, boş yere KOSGEB’ten ilk fırsatınızı bu işe ayırmayın. KOSGEB sadece ilk işinize hibe verdiği için bir daha alamazsınız. Becerilerinizi, eğitimlerinizi ve yaşadığınız il ilçeyi yazarsanız daha çok yardımcı olmaya çalışacağız.

   Cevapla

Yorum yapın