Öğrencilere Kredi Veren Bankalar – 2019 Güncel

KOSGEB Kredi ve Hibe > Öğrencilere Kredi Veren Bankalar – 2019 Güncel

Öğrenciyseniz ve çeşitli sebepler ile kredi veya kredi kartı ihtiyacınız varsa, bu kapsamda başvuruda bulunabileceğiniz birçok banka mevcut. Ancak limitlerin çok yüksek olmadığını baştan belirmekte fayda var.

Türkiye’de bankalar özellikle kredi notu uygun kişilere sorunsuz bir şekilde kredi sağlamaktadır. Ancak genellikle daha önce yolu bankalara uğramamış ve bu nedenle düşük kredi puanına sahip öğrencilerin kredi veya kredi kartı alması bazı sıkıntıları beraberinde getiriyor. Yine de Türkiye’de birçok banka Eğitim Kredisi adı altında öğrencilere uygun faizlerle kredi vermektedir. Bu tür kredilere başvurmak için ise bankaların özel şartları bulunuyor. Sizler için öğrenciye 2019 yılı güncelliğinde kredi veren bankaları listeledik, uygun kredilere en yakın banka şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

İŞ BANKASI

İş Bankası öğrencilerin eğitimi için kredi sağlamaktadır. İş Bankası’nın bu konuda çok farklı kredi ödeme ve vade tarihleri mevcut. İş Bankası’nın Eğitim Kredisi’ne başvurmak için:

• Başvuru Formu
• Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi
• Gelir durumunuzu gösterir belge
• Eğitim bedelini gösterir fatura aslı ve/veya öğrenci kayıt belgesi ve/veya okul ücretini gösterir belge

İNG BANK

İNG Bank, öğrenciler için eğitim kredisi veriyor. Banka en fazla 48 ay vade ile 50 bin liraya kadar kredi vermektedir. İNG Bank yalnızca düzenli bir mesleğe sahip öğrencilere kredi vermektedir. Vade Aralığı 3-48 ay olan bu krediler için uygulanan faiz oranı ise yüzde 1.64’tür.

ZİRAAT BANKASI

Ziraat Bankası’da öğrencilerin eğitimi için kredi veren bir diğer banka. Ziraat Bankası’nın eğitim kredisi vadesi maksimum 36 ay. Ayrıca Ziraat Bankası kredi süreci boyunca hayat sigortası yaptırmaktadır.

YAPI KREDİ

Yapı Kredi’nin eğitim kredisi üst limiti 50 bin lira. Banka eğitim kredisi için en fazla 48 ay vade sunuyor. Bankanın eğitim kredisine başvurmak için şubelere gitmek mecburi, online başvuru yok.

HALK BANKASI

Halk Bankası’nın eğitim kredilerinin üst limiti yok. Kredi puanına bağlı olarak çok yüksek miktarlarda da eğitim kredisi başvurusunda bulunulabiliyor.

ODEABANK

OdeBank eğitim kredisi veren ve bu konuda en yüksek vade seçenekleri sunan banka olarak dikkat çekiyor. 60 aya kadar vade seçeneği sunan ODEBANK’ta yıllık maliyet oranı yaklaşık olarak yüzde 25 seviyesinde bulunuyor.

GARANTİ BANKASI

Eğitim Kredisi alacaksanız alternatifler arasında Garanti Bankası’nı da değerlendirebilirsiniz. Bankanın eğitim kredilerinde yıllık ortalama maliyet oranı yüzde 26 civarında bulunuyor.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar – 2019 Güncel hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın