1. Anasayfa
  2. KOSGEB Kredi ve Hibe

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar – 2019 Güncel

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar – 2019 Güncel
0

Öğrenciyseniz ve çeşitli sebepler ile kredi veya kredi kartı ihtiyacınız varsa, bu kapsamda başvuruda bulunabileceğiniz birçok banka mevcut. Ancak limitlerin çok yüksek olmadığını baştan belirmekte fayda var.

Türkiye’de bankalar özellikle kredi notu uygun kişilere sorunsuz bir şekilde kredi sağlamaktadır. Ancak genellikle daha önce yolu bankalara uğramamış ve bu nedenle düşük kredi puanına sahip öğrencilerin kredi veya kredi kartı alması bazı sıkıntıları beraberinde getiriyor. Yine de Türkiye’de birçok banka Eğitim Kredisi adı altında öğrencilere uygun faizlerle kredi vermektedir. Bu tür kredilere başvurmak için ise bankaların özel şartları bulunuyor. Sizler için öğrenciye 2019 yılı güncelliğinde kredi veren bankaları listeledik, uygun kredilere en yakın banka şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

İŞ BANKASI

İş Bankası öğrencilerin eğitimi için kredi sağlamaktadır. İş Bankası’nın bu konuda çok farklı kredi ödeme ve vade tarihleri mevcut. İş Bankası’nın Eğitim Kredisi’ne başvurmak için:

• Başvuru Formu
• Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi
• Gelir durumunuzu gösterir belge
• Eğitim bedelini gösterir fatura aslı ve/veya öğrenci kayıt belgesi ve/veya okul ücretini gösterir belge

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İNG BANK

İNG Bank, öğrenciler için eğitim kredisi veriyor. Banka en fazla 48 ay vade ile 50 bin liraya kadar kredi vermektedir. İNG Bank yalnızca düzenli bir mesleğe sahip öğrencilere kredi vermektedir. Vade Aralığı 3-48 ay olan bu krediler için uygulanan faiz oranı ise yüzde 1.64’tür.

ZİRAAT BANKASI

Ziraat Bankası’da öğrencilerin eğitimi için kredi veren bir diğer banka. Ziraat Bankası’nın eğitim kredisi vadesi maksimum 36 ay. Ayrıca Ziraat Bankası kredi süreci boyunca hayat sigortası yaptırmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bayilik - Franchising Kredisi Veren Bankalar

YAPI KREDİ

Yapı Kredi’nin eğitim kredisi üst limiti 50 bin lira. Banka eğitim kredisi için en fazla 48 ay vade sunuyor. Bankanın eğitim kredisine başvurmak için şubelere gitmek mecburi, online başvuru yok.

HALK BANKASI

Halk Bankası’nın eğitim kredilerinin üst limiti yok. Kredi puanına bağlı olarak çok yüksek miktarlarda da eğitim kredisi başvurusunda bulunulabiliyor.

ODEABANK

OdeBank eğitim kredisi veren ve bu konuda en yüksek vade seçenekleri sunan banka olarak dikkat çekiyor. 60 aya kadar vade seçeneği sunan ODEBANK’ta yıllık maliyet oranı yaklaşık olarak yüzde 25 seviyesinde bulunuyor.

GARANTİ BANKASI

Eğitim Kredisi alacaksanız alternatifler arasında Garanti Bankası’nı da değerlendirebilirsiniz. Bankanın eğitim kredilerinde yıllık ortalama maliyet oranı yüzde 26 civarında bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir