Kapat

Makine ve Teçhizat Alacaklara KOSGEB’ten Eşsiz Faiz Fırsatı

Anasayfa KOSGEB Kredi ve Hibe Makine ve Teçhizat Alacaklara KOSGEB’ten Eşsiz Faiz Fırsatı
makine

İşletmeler ve girişimciler için Türkiye’nin en önemli kurumları arasında yer alan KOSGEB’ten makine ve teçhizat alacak işletmelere eşsiz faiz fırsatı sağlanıyor. Proje kapsamında, makine ve teçhizat alacak işletmelere verilecek kredin ilk 6 ay geri ödemesiz ve 6 aydan sonra ise 3’er aylık ödemeler ile 36 aya kadar geri ödeme şansı sağlanıyor.

300 bin liraya kadar ortaya çıkacak tüm faiz bedellerini de karşılayan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB)  programına başvuruda bulunabilecek işletmelerin KOSGEB’e ait veri tabanına kayıtlı olması gerekiyor.

1 Ağustos’a kadar devam etmesi planlanan destek başvurusu için, işletmelerin belirtilen tarih öncesinde KOSGEB Veri Tabanı’na eksiksiz kayıt olması ve ardından ‘2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği’ kısmından başvuruda bulunması gerekiyor. KOSGEB’in başvuruya onay vermesi sonrasında onay formu ile işletme, çalıştığı bankaya giderek makine ve teçhizat alımı için kredi başvurusunda bulunabilecek.

Alınacak kredinin ödemeleri KOSGEB’e yapılacak, KOSGEB geri ödemeler için ilk 6 ay geri ödememe, sonrasında da 3’er ayda bir ödeme şeklinde 36 ay vade fırsatı sağlıyor. Üstelik kredilerden doğacak faiz de KOSGEB tarafından karşılanıyor.

İşletmelerin kredi başvurusunda kefalet sorunu yaşaması halinde de Kredi Garanti Fonu A.Ş. devreye girecek. Kefalet sorunu için yapılan başvurularda Kredi Garanti Fonu A.Ş.’nin hizmetleri tüm işletmelere açık tutulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir