Link Kısaltarak Para Kazanmak İçin 7 Web Sitesi
  1. Anasayfa
  2. İnternetten Para Kazanmak

Link Kısaltarak Para Kazanmak İçin 7 Web Sitesi

0

Son yıllarda sosyal medyanın yükselişi ile birlikte insanlar, çeşitli web siteleri için linkler paylaşmaya başladı. İster komik bir video ister e-ticaret platformu için olsun; uzun linkler insanlara güven vermiyor ve sosyal medya paylaşımlarının daha şık ve kısa olması da önemli bir etki oluşturuyor. Bu nedenle son yıllarda link kısaltma servisleri ortaya çıktı ve bu servisler kısaltılan linklerin tıklanması başına para kazanma fırsatı sağlıyor.

Link kısaltmak genellikle bir web sitesinin bağlantısının standart bir yazılım ile başka bir kısa bağlantı üzerinden erişebilir hale getirilmesidir. Kısa bir örnek vermek gerekirse, bu rehbere ulaşmak için kullanmanız gereken bağlantı https://www.karliisfikirleri.com/link-kisaltarak-para-kazanmak-icin-7-web-sitesi/ ‘dir. Ancak aynı zamanda bu bağlantıya http://bit.ly/2HvkM7k üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bu işleme URL kısaltma adı veriliyor ve bunu sağlarken aynı zamanda para kazanabiliyorsunuz.

NASIL PARA KAZANILIR?

Türkiye’de ve dünyada link kısaltma işlemini yapabileceğiniz sayısız web sitesi bulunuyor. Ancak bunların çok azı aynı zamanda para kazanmanızı sağlar. Bu işlemde para kazanmanızı sağlayan unsur –LİNKE TIKLANMASI-dır. Yani kısa bağlantıya tıklayan ve bu yönlendirme işlemini tamamlayanlardan para kazanırsınız. Genellikle her 1000 kişilik tıklama için birkaç dolar kazanırsınız. Bu az gibi gelebilir ancak pasif gelir sağlayan iş fikirleri arasında olması nedeniyle sürekli olarak gelir elde etme fırsatı sağlarsınız.

Kısalttığınız linklere insanların tıklamasını sağlamak için kullanabileceğiniz en önemli yollar ise; kendi web siteleriniz ve sosyal medya olabilir. Kendi web sitesinden başka web sitelerine yapacağınız yönlendirmeleri para kazandıran platformları kullanarak kısaltabilirsiniz. Aynı şekilde sosyal medyada büyük hesaplarınız varsa, bu hesaplarınızdan da kısaltılmış linkleri paylaşarak ek gelir elde edebilirsiniz.

PARA KAZANDIRAN LİNK KISALTMA SİTELERİ

Link kısalt para kazan fırsatı sağlayan en popüler 7 web sitesi.

1. TRLINK

Türkiye’de en çok kullanılan para kazandıran link kısaltma servisleri arasında yer alıyor. Sistemde linklerinizi kısaltabiliyor ve bu linklerde yer alan GEÇİŞ bölümünü geçen her bin kişi başına para kazanıyorsunuz. Linke tıklayan kullanıcının ülkesine göre değişmekle birlikte, her bin tıklamaya yaklaşık 3 Dolar ödeme alabiliyorsunuz. Sistemde 30 TL’yi geçen herkes ödeme talep edebiliyor ve bu ödemeler genellikle birkaç gün içerisinde hesabınıza aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıran Online Bilgi Yarışması Uygulamaları

TRLink’e üye olmak ve link kısaltmaya başlamak tamamen ücretsiz.

2. WONPE

Para kazandıran link kısaltma siteleri arasında yer alan Wonpe tamamen Türkçe olarak hizmet veriyor. Platforma kayıt olmak, linkleri kısaltmaya başlamak için bir ücret ödemenize ihtiyaç bulunmuyor. Yalnızca basit bir kayıt formunu doldurup anında para kazanmaya başlayabiliyorsunuz. Wonpe’de Türkiye’den gelen ziyaretçi tıklamaları için her bin tıklama 1 Euro civarında gelir elde edebiliyorsunuz.

2. TLTC

Türkçe olarak hizmet veren link kısaltma servisleri arasında yer alan TLTC, bu sektörde en çok tanınan platformlar arasında yer alıyor. TLTC’de tüm dünyadan gelen ziyaretçiler için yayıncı oranları sabit olarak 3 TL seviyesinde bulunuyor. TLTC’nin günümüzde 3 milyona yakın yayıncısı bulunuyor. TLTC’de ödemeler banka hesabınıza direkt transfer gibi onlarca farklı şekilde yapılabiliyor.

3. BCVC

Dünyanın en çok kullanılan link kısaltma servisleri arasında yer alan BCVC, Türkiye’de de yüz binlerin üzerinde yayıncıya sahip. Yüksek ödeme rakamlarına sahip olan BCVC’de Türkiye’den gelen ziyaretçiler için 2.5 Dolar civarında ödeme yapılıyor.

BCVC’de tamamen İngilizce olarak hizmet veriyor olsa da destek ekibinde Türkçe bilen personeller de Türkiye’den çalışan yayıncılara yardımcı oluyor. Ancak BCVC’nin en büyük sorunu ise ödemeleri Paypal üzerinden gerçekleştirmesi. Paypal, mevcut durumda Türkiye’de kapalı, bu nedenle bu ödemeleri almak için Paypal hesabına sahip birine ihtiyacınız olacak.

BCVC, tüm dünyada 2012 yılından itibaren ödeme yapmakta olup, güvenilirdir.

4. SHRINKEARN

Arabistan merkezli bir link kısaltma servisi olan Shrinkearn, Türkiye’den gelen tıklamalara da ortalama olarak bin tıklama için 8 Dolar ödeme yapıyor. Zaman zaman tıklamaları düşük hesapladığı yönünde şikayetler gelse de, düzenli ödeme yapan güvenilir bir platform. Alternatif olarak değerlendirilebilir.

5. CLICKSFLY

Hindistan merkezli olan Clicksfly, Türkiye’den de yayıncıların en çok tercih ettiği kısaltma platformları arasında yer alıyor. clicksfly’de bin tıklama başına ortalama 7 Dolar ödeme alabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

Clicksfly’nin diğerlerinden en büyük farkı ise ödemeleri Bitcoin üzerinden de yapması. Bu nedenle Paypal hesabınız yoksa bile rahatlıkla Bitcoin üzerinden ödeme alabilirsiniz.

6. UIZIO

Son dönemde Avrupa’da en çok kullanılan link kısaltma siteleri arasında yer alıyor. Uiz.io aracılığıyla bin gösterime ortalama 5 Dolar kazanabilirsiniz. üstelik UIZIO’da ödemeleri Bitcoin üzerinden de alabiliyorsunuz.

7. VIVADS

Güneydoğu Asya’nın en çok tercih edilen link kısaltma siteleri arasında yer alıyor. Vivads aracılığıyla bin gösterime ortalama 3 Dolar kazanabiliyorsunuz. Tamamen güvenilir olan platform verdiği düşük ücretler nedeniyle pek tercih edilmiyor olsa da alternatif arayanlar için bir seçenek olabilir.

ÖNEMLİ NOT: Bit.ly, Tinurl, Goo.gl gibi popüler link kısaltma servisleri para kazandırmamaktadır. Yalnızca hizmet odaklıdırlar ve reklam bulunmaz.