1. Anasayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Lastik Bayiliği Veren Firmalar

Lastik Bayiliği Veren Firmalar
0

Türkiye’de bulunan yaklaşık 24 milyon taşıt için neredeyse her yıl yeni lastiklere ihtiyaç duyulmaktadır. Son yıllarda gelişen teknolojiler ile birlikte yeni lastiklerin tatmin edici olmasıyla satışlar artmış ve elbette fiyatlarda da artışlar yaşanmaktadır. Bu nedenle lastik bayiliği almak karlı iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Lastik bayiliği almak isteyen yatırımcıların karşılaşabileceği en önemli sorunlar yüksek yatırım sermayesi ve yüksek kiralık dükkanlar olacak. Zira, lastik bayilerinde yüz binlerce liralık ürünler bulunmaktadır ve bu bayiliğe sahip dükkanlar genellikle 500 metrekare alandan büyüktür, haliyle kiraları yüksektir.

Lastik bayiliği veren birçok firma bulunuyor. Bunlar arasında en çok tercih etmenizi önerdiğimiz şirketler;

LASSA

Sabancı Holding’e ait olan Lassa, son dönemde en yüksek sayıda bayilik veren lastik markaları arasında yer almaktadır. Bayilik ağını hızla genişleten Lassa, günümüzde Türkiye’nin 75 ilinde aktif olarak yer almaktadır. Bayi sayısını halen artırmak için çalışmalarını sürdüren Lassa’dan bayilik almak için ortalama 400 bin liralık yatırım sermayesine ihtiyaç duyulmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yükselişte Olan Piyasa: İkinci El Araba Alım ve Satım

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Lassa, yatırım sermayesi dışında franchiselerinin sektörde uzun yıllar deneyimli olmasını da göz önüne almakta ve bu açıdan en doğru yatırımcıya ulaşmak için bayilik taleplerini sıkı bir şekilde değerlendirmektedir. Eğer sektör hakkında bilginiz yoksa Lassa’dan bayilik almak zor olabilir.

PETLAS

Son yıllarda yaptığı reklam çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Petlas, bayilik veren lastik markaları arasında yer almaktadır. Kısa sürede özellikle Anadolu’da 500’e yakın bayiye ulaşmayı başaran Petlas, halen franchise tanıtımlarını sürdürmektedir.

Sektör deneyimine sahip ve mevcut iş sektörleri arasında taşıtların bulunduğu franchise adayları ile çalışmayı planlayan Petlas’ın lastik bayiliğini almak için ortalama 300 bin liralık yatırım sermayesi gerekiyor. Petlas, bayilik taleplerini doğrudan yatırımcılar ile görüşerek yapmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Eğitim Sektörü İçin En İyi 12 İş Fikri

CONTINENTAL

Dünyanın en önemli lastik markaları arasında yer alan Continental’da Türkiye’ye ciddi oranda yatırım yapmaktadır. Ülkemizin 60 şehrinde bayileri bulunan Continental da bayilik vermektedir. Ancak Continental bayileri çok eski olduğu için bayi koruması nedeniyle birçok şehirde yeni bayilik almak çok zor olabilir.

GOODYEAR

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir lastik üreticisi olan GoodYear’ın ülkemizde de üretim noktası bulunmakta ve bu üretim noktasından bayilere lastik dağıtımı yapılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Otomotiv – Araba Sektörü İçin En İyi 10 İş Fikri

Birçok lastik markasına göre kapsamlı bir bayilik sistemi bulunan Goodyear’dan bayilik alabilmek için ortalam 350 bin liralık yatırım sermayesine ihtiyaç duyuluyor.

MICHELIN

Fransa merkezli olan Michelin, dünyada en çok lastik satışı yapan markalar arasında yer alıyor. Türkiye operasyonları da çok gelişmiş bir altyapıya sahip olan Michelin de bayilik vermektedir. Lastik bayiliği almak isteyen yatırımcılardan 400 bin liraya yakın yatırım sermayesi talep eden Michelin, bayilerin sektör deneyimli olmasına da özen göstermektedir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir