1. Anasayfa
  2. Dükkan Açmak

Kumpir Dükkanı Açmak? Kumpirci maliyeti ne kadar

Kumpir Dükkanı Açmak? Kumpirci maliyeti ne kadar
0

Kumpir son yılların en favori yiyecekleri arasında yer alıyor. Kumpir satışları hemen hemen her geçen gün daha fazla artış göstermeye devam ediyor. Kumpirci açmak bu nedenle son yılların karlı işlerinden biri ve kumpirci dükkanı açmak düşündüğünüz kadar yüksek maliyetler istemiyor.

Öncelikle Ankara’da Kumpir işi yapan Hakan Gürsoy’un konu ile ilgili olarak söylediklerine kulak verelim, ”

Kumpirci açmak istiyorsanız kesinlikle bu sektöre girmeden önce bu işi yapıp yapmayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Kumpir işinde insanlar sadece lezzet ve hız ister. Eğer hem lezzetli hemde hızlı bir servis yapamayacaksanız bu sektöre bulaşmamalısınız. Yemek sektörünün bir çoğunda da bu çok önemli faktörlerdir ama kumpir işinde bunlar olmazsa olmazlarınız. Kumpirci dükkanı açacaksanız ayrıca aynı bölgede size rakip olacak birilerinin olmaması da önemli. Yoksa kısa zamanda hüsrana uğrayabilirsiniz, çünkü insanlar alıştığı lezzetten kolay kolay vazgeçmezler.

Kumpirci dükkanı açacaksanız yazının başında yer alan ünlü kumpircilerden Hakan Gürsoy‘un yazdıklarına kesinlikle önem verin. Kumpirci dükkanı açmak için dekorasyon konusunda orta yollu fikirleriniz olacaksa eğer ortalama olarak 60 bin liraya ihtiyacınız olacak. En az 3 elemanınız olacak ve bu elemanlarınız size ortalama aylık 5-6 bin lira masraf olacak. Dükkan kiranız ise çok değerli bir bölge değilse 100 metrekare için 3-4 bin lira civarında olacaktır. Tüm bu masraflar ışığında güzel ve düşük sermaye ile harika bir iş koluna giriş yapmış olacaksınız.

Kumpirci dükkanı açtığınız zaman da işiniz kesinlikle bitmiyor. Bu sektörde tutunabilmek de çok önemli, zira insanlar sizden daima hız ve lezzet bekleyecektir. Bu nedenle personelinizi memnun etmeli ve aynı lezzeti tutturabilmek içinde aldığınız ürünlerin kalitesinin ve lezzetinin sürekli kontrol edilmesi gerekir. İnsanlar kumpiri doymak için tüketmezler, bu nedenle bu sektörde hızlı düşüş sıklıkla görülebilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir