1. Anasayfa
 2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Küçük – Az Sermaye ile Yapılacak İşler (AKTİF)

Küçük – Az Sermaye ile Yapılacak İşler (AKTİF)
169

Sermaye tutarınız orta veya yüksek sermayeli yeni bir iş kurmak için nispeten daha az bir seviyede bulunuyorsa, sizler için küçük sermayeli işler için önemli bir araştırma gerçekleştirdik. Düşük sermaye ile kurulacak işler rehberimize mutlaka göz atın.

Ciddi sermaye gücü olanlar için harika iş fikirleri her zaman var. Ancak küçük sermayeye sahip girişimci ve yatırımcılar “küçük sermayeyle ne iş yapılır” sorusu ile uzun vakit harcıyor ve çoğu zaman bir sonuç elde edemiyor. Evet, düşük bütçe ile yapılacak iş fikirleri bulmak ve başarılı olmak elbette daha zor; ancak danışman ekibimiz daima piyasada araştırmalar yapmakta ve özellikle ufak sermayeli girişimciler için yapılacak birçok iş fikirlerini de listelere dahil etmektedir.

Önemli Not: Sermaye gerektirmeyen işler için araştırma yaparken dikkat edin, çoğu tamamen dolandırıcılık amacıyla açılmış birçok internet sitesi ile karşılaşabilirsiniz.

Bu rehberde yer alan işler için maksimum 20 bin lira civarı sermaye gerektirecektir. Ancak bazı iş fikirleri ise 1-2 bin lira ile bile yapılabilir ve doğru bir planlama ile rahatlıkla para kazandırabilir. İş fikirlerine göz attığınız zaman sadece sermaye odaklı bakmamalısınız. Yetenekleriniz, eğitiminiz, ayırabileceğiniz zaman da bu iş fikirleri arasında seçim yapmak için büyük önem arz etmektedir.

Son olarak bu iş fikirlerini büyük şehir olarak bilinen şehirlerde yapmanız daha fazla potansiyel sağlayacaktır. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Eskişehir, Antalya, Adana, Mersin öncelikli hedef noktalarınız olmalı, çünkü bu şehirlerde piyasa daha aktiftir ve dönüşüm sürecini izlemek daha kolay olacak.

AZ SERMAYE İLE İŞ KURMAK

Az sermaye ile iş kurmak istiyorsanız rehberimizde yer alan iş fikirlerine göz atarak bu işler arasında size uygun olanı seçebilirsiniz. Bu konuda tekrar bir uyarı yapmak gerekirse eğer, sakın sadece düşük sermaye ile yapılan işlere sermayenize göre bakmayın, yetenekleriniz ve becerileriniz de bu konuda önemlidir. Yani size hiç uymayan bir işi sadece sermayeniz az diye yapmaya çalışmayın.

Az sermaye isteyen işlerin en önemli özelliği genellikle taşınmazlarının düşük olması ve çok yüksek miktarda dekorasyon ve reklam istememesidir. Bazı iş kollarında sermayenizin aslında büyük önemi yoktur. Çok ucuz bir şekilde de iş yerini kurabilirsiniz. Mesela 10 metrekarelik bir çay evini 5 bin liraya da kurabilirsiniz, 50 bin liraya da kurabilirsiniz. Bu nedenle aslında iş fikirlerinde başarıya ulaşmak istiyorsanız daima biraz özen göstermeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Düşük sermaye ile yapılabilecek, potansiyeli yüksek karlı iş fikirleri:

BİSİKLET KİRALAMA

BİSİKLET KİRALAYIN

Öneri: 8/10

Küçük sermaye ile yapılabilecek karlı iş fikirleri arasında yer almaktadır. Özellikle turistlerin yoğun olarak bulundukları noktalarda ve şehirlerdeki aktif yürüyüş yollarında bisiklet kiralayarak para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk etapta 3-4 adet olmak üzere birkaç bisiklet satın almak ve bunları kiralamaktır. Genellikle iş dışında kullanılan bu bisikletler için saatlik 10-20 lira ücret alabilirsiniz.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

danışmanlık

Öneri: 8/10

Belirli bir konuda diğer insanlara aktarabilecek kadar deneyim ve bilgi sahibiyseniz bunu kolaylıkla bir danışmanlık hizmeti işletmesi kurarak paraya dönüştürebilirsiniz. Örneğin, girişimciler için iş kurma adımlarına yönelik bir danışmanlık verebilirsiniz. Ya da prefabrik ev kurmak isteyenlere bu yönde bir danışmanlık verebilirsiniz.

Danışmanlık sektörü çok kapsamlıdır, sadece insanların ihtiyaç duyduğu bir konuda kendinizi geliştirmeniz yeterlidir. Genellikle danışmanlık hizmetleri küçük bir ofiste bile yapılabilir. Bunun için 5-10 bin liralık sermaye çoğu zaman yeterlidir.

KOMBİ BAKIMI

kombi

Öneri: 9/10

Türkiye’de son 10 yılda tam anlamıyla bir doğalgaz dönüşümü yaşanmıştır. Bu nedenle kombi satışlarında yaşanan artış ile birlikte ülkemizde kombilere yönelik tüm işletmelerde ciro artışları yaşanıyor. Eğer düşük sermayeli olarak bu sektörde bir iş fikri arıyorsanız; Kombi ve petek bakımı tam olarak aradığınız iş fikri olabilir. Bu konuda kendinizi geliştirerek ve Halk Eğitim Merkezleri aracılığıyla sertifika alarak bu iş fikrini hayata geçirebilirsiniz.

DIŞ ÇEKİM FOTOĞRAFÇILIĞI

fotoğraf çekmek

Öneri: 7/10

Son dönemde insanların dış çekim fotoğrafçılarına olan ilgisi tam anlamıyla “tavan yapmış” durumunda. Ortalama 6 ila 10 bin lira arasında değişen profesyonel bir fotoğraf makinesi alarak bu işe başlayabilirsiniz. Elbette öncelikle profesyonel olarak fotoğraf çekebilecek kadar kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Bunun için Halk Eğitim Merkezleri, Belediyeler ve Dernekler aracılığıyla oluşturulan yüzlerce ücretsiz kurstan faydalanabilirsiniz. Birkaç aylık eğitim sonrasında, sosyal medyada hesaplar açın ve küçük bütçeler ile reklam vererek dış çekim fotoğrafçılığı için iş almaya başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

EV YEMEKLERİ DÜKKANI AÇMAK

EV YEMEKLERİ

Öneri: 6/10

Ev yemekleri yaparak yada yaptırarak ve bunları satabilecek bir dükkan açabilirsiniz. Ev yemeklerini kendiniz yapabileceğiniz gibi başkalarına da yaptırabilirsiniz. Her halükarda güzel ve nezih bir yemek satış noktası açarsanız kesinlikle para kazanacaksınız. Ev yemekleri dükkanı açmak için en fazla 10 bin liraya ihtiyacınız olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Büfe Açmak | Maliyeti ve Kar Marjı

KÜLTÜR MANTARI YETİŞTİRİCİLİĞİ

KÜLTÜR MANTARI

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Öneri: 8/10

Kültür mantarı ve diğer birçok mantar yetiştiriciliğinde harika paralar var. Bu sektöre girebilmek istiyorsanız az da olsa bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Mantar yetiştiriciliği ile ilgili olarak Google‘nin Youtube servisinde harika videolar var. Sadece bu videolar aracılığıyla bile bu işi yapabilmenizin mümkün olduğunu belirtelim. Bu iş için en az 5 bin liraya ihtiyacınız olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Mantar Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?

AYAKKABI SATIŞ DÜKKANI

AYAKKABI DÜKKANI

Öneri: 8/10

Hepinizin bildiği üzere bir ayakkabı satış dükkanı açılabilir. Ayakkabıları temin etmek için binlerce farklı fabrikanın olduğunu unutmayın. Ayakkabı satış dükkanında kar marjının çoğu zaman yüzde 200’e vardığını unutmayın. Minimum sermaye tutarı ise bu iş için 15 bin liradır. Küçük sermaye ile yapılabilecek bir iş olduğu gibi çok yüksek sermayeler ile açılan ayakkabı satış dükkanları da bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ayakkabı Dükkanı Açmak

BEBEK GİYİM MAĞAZASI

BEBEK GİYİM MAĞAZASI

Öneri: 8/10

Bebek giyim mağazaları aslında çok yüksek sermaye istemez. Bu tür bir mağazayı 10 bin lira ile bile kurabileceğiniz gibi milyonlarca liraya da kurabilirsiniz. Bu tür bir mağazada dekorasyon ve diğer dekor ürünlerinin önemi büyüktür. Eğer güzel bir mekan kurmak istiyorsanız çok fazla sermaye ihtiyacınız olacak ama küçük ve nezih bir bebek giyim mağazası açmak ortalama 20-30 bin lira ister.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Çocuk Giyim Mağazası Açmak

OTO YIKAMA DÜKKANI

OTO YIKAMA

Öneri: 7/10

Oto yıkama dükkanı açmak istiyorsanız bu iş kolunun diğer iş kollarına benzemediğini ve bu iş için gece gündüz çalışmanız gerektiğini unutmayın. Oto yıkama dükkanlarında ayrıca bayilik alabilirsiniz. Ortalama bayilik ücreti 10-15 bin lira civarındadır. Bayiliklere göz atmak için Oto Yıkama Bayilikleri Veren Firmalar adlı rehbere göz atabilirsiniz.

HALI YIKAMACI

HALI YIKAMA

Öneri: 7/10

Halı yıkama dükkanı da oto yıkama dükkanı gibi bir iş koludur ve bu iş kolunda da gece gündüz çalışmanız gerektiğini unutmayın. Son zamanların popüler işlerinden biridir ve her geçen gün daha fazla sektör büyüme göstermektedir. Halı yıkama sektörüne girmek istiyorsanız küçük bir dükkan için ortalama 10 bin lira sermayeye ihtiyacınız var.

ÇİÇEKÇİ DÜKKANI AÇMAK

ÇİÇEKÇİ

Öneri: 6/10

Yine herkesin bildiği ancak eskisi kadar düşük sermayeler ile açılmayan bir iş kolu olan Çiçekçi Dükkanı işi de halen küçük sermayeler ile kurulabiliyor. Farklı ve bir kategoriye yönelik küçük bir çiçekçi dükkanı açabilirsiniz. Minimum 25 bin liralık bir yatırım maliyeti gerekecektir.

İLGİLİ: Çiçekçi Dükkanı Açmak

DÜŞÜK GİRİŞ BEDELLİ BAYİLİKLERE GÖZ ATIN

BAYİLİK

Öneri: x/10

Türkiye’de yeni yeni büyümeye çalışan veya hızla büyümek isteyen bazı şirketler düşük ücretler ile bayilik verir. Bu bayilikler ise her zaman verilmek yerine ara dönemlerde artış gösterir. Bazı bayiliklerin zaman zaman giriş bedelleri 50 bin lira iken özellikle yılbaşına yakın dönemlerde 10 bin liraya kadar düşüş gösterir. Karlı İş Fikirleri’nin BAYİLİK VEREN FİRMALAR adlı kategorisinde sık sık ucuz bayilik veren şirketlere de yer veriyoruz. Takipte kalmayı unutmayın. Her yatırımcı için önemli fikirlere yer veriyoruz.

BÜFE AÇMAK

BÜFE

Öneri: 9/10

Orta halli bir market açmak için minimum 40-50 bin liralık sermayeye ihtiyacınız var. Ancak 8-10 bin lira ile büfe açmanız mümkün. Güzel ve işlek bir nokta bulabilirseniz eğer 8-10 bin liraya büfenizi paket halinde kurabilir ve yine 2-3 bin liralık malzeme ile direkt olarak satışa başlayabilirsiniz. Büfelerde özellikle hızlı tüketim malzemeleri satılması nedeniyle kısa zamanda yüksek cirolar elde edebilirsiniz. Büfe açacağınız noktanın işlek bir nokta olması çok önemlidir ve bazı büfelerin aylık 50-60 bin liraya kadar para kazandırdığını da unutmayın.

İLGİLİ: Büfe Açmak

T-SHİRT SATIŞI

tshirt

Öneri: 8/10

Ciddi bir büyüme potansiyeli olan ve küçük sermayeli olarak kurulabilen bir iş fikri arıyorsanız, t-shirt tasarlayıp bunları pazarlamaya girişebilirsiniz.

Her yıl ciddi bir değişim gösteren, daima yeni ve farklı tasarımların piyasaya girdiği t-shirt sektöründe yeni girişimcilere de eşsiz fırsatlar var. Üstelik bizzat t-shirt alıp bunların baskısını yapmaya odaklanmak yerine, t-shirt baskısı yapan firmalardan hizmet alabilirsiniz. Bu sayede 5-10 bin liraya bile rahatlıkla girilebilen bir iş fikri.

ÇİĞKÖFTECİ

çiğ köfte bayilik veren firmalar

Öneri: 7/10

Türkiye’de çiğ köfte bayiliği alabileceğiniz onlarca firma bulunuyor. Firmaların neredeyse tamamında giriş bedeli 10 bin lira civarında. Hatta 3-4 bin liraya bile bayilik alabileceğiniz çiğ köfte markaları bulunuyor.

Az sermayeli iş fikri arayanların sıklıkla hayata geçirdikleri bir iş fikri olmasının yanı sıra, karlı ve geliştirilebilir bir iş fikri olarak da dikkat çekiyor. Çiğ köfte bayileri genellikle çok hızlı nakit dönüşümü sağladıkları için, girişimcilere ek fırsatlar sağlamaktadır.

Artık hemen hemen her sokakta bir çiğköfteci bulmak mümkün. Ancak elbette bazı noktalarda bu konuda eksiklikler bulunuyordur. Siz bu işe girmek istiyorsanız mutlaka dükkanı kuracağınız yere 500 – 600 metre yakınlıkta çiğköfteci olmamasına dikkat edin. Bu sayede dükkanı kurar kurmaz gelir elde etme şansınız olacak. Zira çiğköftede lezzetler hemen hemen aynı, bu konuda en önemli konu rekabetin az olması yani erişilebilir olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: KÜÇÜK SERMAYELİ KARLI İŞLER!

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (169)

Popüler Yorumlar
 1. Bazı fikirler için bir ortak arıyorum ama sağlam kimse kalmadı piyasada

Yapılan Yorumlar
 1. Azerbaycan ve ya diğer yurt dışı ülkelere zeytin ve zeytin yağı ihracatı yapmak istiyorum.bilgim ve bağlantılarım var.şahıs şirketi de kurabilrim.lakin yurt dışı için gerekli sermayem ve bağlantım yok.özellikle azerbaycandan kar payı ortaklığı düşünen girişimlerle anlaşabilirz.05464165740

 2. bayan kuaför salonu acmak isteyenler ulassın sermaye lazım biraz

 3. birlikte iş yapabileceğim düşük sermayeli işler için girişimci ortak arayışım var

 4. dış çekim fotoğrafçılığı o kadar kolay mı ve sadece makine ile olacak iş mi ? ben bu işe 10 yılımı verdim stüdyomu açtım sen makineyi alıp halk eğitimden aldığın eğitim ile çekime başlayacaksın sonuç ben kira vergi bağkur elektrik ve kendi kazancımı da düşünüp 100 lira teklif vericem sen korsan olduğun için kiran bağkurun olmadığı için 75 lira vereceksin hem benim ekmeğimle oynayacaksın hem de gelin damadı mağdur edeceksin yok bende stüdyo açıp herşeyi yasal olarak yapıcam diyorsan tamam gel benım dukkanım karsısında ac rekabet edelım ama yok korsan olarak çıkan olursa ve fiyatı da düşürürse kazandığı 1 lira kursağından geçmesin kazandığının 2 katı kaybetsın

  • dahda aglama

  • Bırak herkes ekmeğini kovalasın o adamlarında evde ekmek bekleyeni var. Millet olarak hep ben hep dedikçe geriledik durduk sözde Müslümanız. Kapat dükkanı vergi zoruna gidiyorsa sende başla elinden alan yok.

 5. Kırşehir merkezde bir iş kurmak istiyorum bende güzel fikri olan birisiyle ortaklık yapabilirim

 6. mobil vinç hidrolikli ekipman imalatı imalatı yapıyordum.türkiyenin drumundan dolayı kapatıldı.bütçesine güvenen mail atabilir.kişisel mail.

 7. E-ticaret işi yapmak ıstıyorum bu yönde ilerlemek isteyen birileri varsa bana mesaj atabılır bilgisayardan anlayan yada sermayesı olanlar yazabılır belkı bızde hepsıburada,N11,Sahibinden gibi büyük e-ticaret firmaları ıcersınde yer alabilırız.

 8. Türkiye de üretimi olmayan ve ilk olacak olan patentli modellerimiz var herşeyi hazır olan üretimi yapabilmek için sermaye ortağı arıyoruz.gerekli tüm pazar piyasa araştırması yapılmıştır.aylık minimum 40.000tl getirisi olan karlılığı iyi işimiz için sermaye ortağı arıyoruz.üretim şehir fark etmiyor doğru sağlıklı bir yatırımcı olursa istelinen her ilde yapıla bilir.maile mesaj atın numaranızı görüşelim ciddi düşüncesi olan burdan ürün bilgisi verilmeyecektir.

  • E neye göre anlaşacak iş hakkında bilgi vermiyorsan

   • 250 bin tl gibi bir sermayem var herhangi bir markanın french. ni almak mantıklı geliyordu fakat bu biraz riskli geldi.Amacım sabit gelir elde etmek öneriniz var mıdır?

    • bende uzun zaman iş araştırması yapıyorum görüşelim

    • Eskişehirde gıda işi öğrenci çok yemek sepetinde koşuyor işler bende buraya geldim keşif yapıyorum şuanda

    • Güzellik merkezleri güzel bir merkezin french alabilirsiniz .ev yemekleri yapan bir yer olabilirsiniz

  • pasalipervin321@gmail.com

   Ben Azerbaycanliyim. teklifinizi yapin lutfen uygunsa yatirim konusun konusalim. kur farki oldugu icin rakamlar makul oluyor.

   • öncelikle herkese merhabalar güzel bir fabrika kuruyorum sektör ve bilgiler özelden verilecektir aylık net 20 ile 30 küsür kazanç hedefleniyor ilk etapta

   • Merhaba hali hazırda işleyen dükkanım var fakat büyütemiyorum buna sebep sermayemin olmaması ufak bir destek ile kaybetmeyrcrğimiz düzenli gelir sağlayabilirim

   • 28 Kasım 2019

    Sanliurfada giyim sektorunde toptancilik yapiyorum iyide para kazaniyorum sizinle calismak isterim disaridan cok ucuza alip burda esnafa devr ediyorum

   • 21 Ocak 2020

    Seramik işi yapmak istermisin aylık 20 bin ile 50 bin arası kazanç tabiii 20bin kazanmak için 1 fırın 8 bin TL hammadde boyalar toplamda 15 bin lira yatırım gerek bunu 2 fırın yaparsak 30 bin satıs garantili düşünürsen cevabını bekliyorum

   • 18 Şubat 2020

    Merhabalar pervin hanım ben erkan prosan aluminyum olarak istanbulda alsat işi yapıyoruz potansiyelimiz yüksek profil satışı ywpıypruz yanlız finansman sıkımtısı yaşıyoruz profil sattığımız müşterilerimizden profil boyamasını bizim yapmamız konusunda talepler alıypruz karlılık oranı %40 lar seviyesinde 200 bin tl lik bir yagırımla ayda 40 ton profil boyayabileceğimiz bi kapasiteyi yakalayabiliyoruz pazarımız var ama sermaye sıkıntımız var değerlendirmek iaterseniz görüşmek isteriz. İyi günler

   • 19 Şubat 2020

    Selamlar, uzun zamandır aklımda olan Türkiye’ye henüz gelmemiş ve dünyada 3 ü geçmeyecek sayıda ülkelerde bulunan yeni nesil kafe fikri var aklımda. Oyun yazılım uzmanıyım aktif olarak şuan çalışmaktayım. Tabikide sermayem olmadığı için bu işe gireşemiyorum. Göz önünde işlek bir lokasyonda açılabilecek bir kafe masrafının yanında içerisinde bulunacak teknolojik donanım masraflarıda mevcut. Bu yüzden sermaye istiyor aslında. Yenilikçi, sıradan düşünmeyen ve risk almak isteyen yatırımcılarla görüşmek isterim.

  • İş tam olarak nedir ve ne kadar sermaye gereklidir ?

  • 27 Ekim 2019

   merhaba şuan kıbrısdayım eşim ve 12 yaşında kızım ile ama İzmirliyiz
   maalesef kendi işimizde kötü ortaklıklardan sebeb battık bir arayış içindeyim uygun olursa konuşup tanışabiliriz

   • 15 Kasım 2019

    Merhaba .
    10 yıl süreyle parantez icindeki yaziya google den ulasip (kosova print prizren) göreceğiniz printer cartrige dolum ve teknik servis hizmetleri işini Kosova cumhuriyetinde sürdürdüm.Ancak işin rengi büyük firmaların işin kokusunu almaları ile değişti.Bende kazancımın düşmesinden gecen yıl kapattım.Kıbrısta konuyu araştırın yapanlar varmı.Fizibilite sonucunuz ne olacağı hakkında yardımcı olacaktır.

  • merhaba irtibat için lütfen adresine yazın

  • 1 Aralık 2019

   ne ile ilgili bir iş acaba bu ?

  • Adana dan ben ara konuşalım fikir kafama yatarsa birlikte yapabiliriz

  • merhaba oktay kardeş nasıl bir iş konuşalım

  • 30 Ocak 2021

   Oktay bey yapacağınız is konusunda ortak arayisiniz devam.ediyorsa mail atabilirsiniz

 9. arkadaslar ben kayseride ikamet ediyorum güzel bi iş fikri olan ortaklık yapılacak güvenilir iş yapmayı düşünen arkadaşlarla görüsebiliriz

  • Büyük yatırım yaparak büyük paralar kazanmak isteyen varsa pres kiralama işi yapmak istiyorum saati 250tl olan bu presi alıp dükkana koyacak ortak aranıyor para sayma makinasında alması lazım 05386017905 bursa

   • İş tam olarak nedir ve ne kadar sermaye gereklidir ?i

   • 9 Kasım 2019

    Selam çocuklar büyüdükçe masraflar bitmiyor iş kurmak kendi isim olması en büyük hayaliim sermayem bütçem çok az ama iyi gozleme borek ev yemeği yaptigim soylenir didim AKBÜK te yaşıyorum isim zzor yanii

  • Selamin aloykum bende kayseride yasiyorum patates uretimi yapiyorum bu is icin gerekli ekipmanim var yanliz buyutmek icin sermaye lazim dusunurseniz karli bir is

 10. 18 Ağustos 2019

  Herkese merhaba bahsettiğiniz işlerin hepsi güzel mantık cercevesi içeresinde ama kimseden kahve üzerine bir şey duymadım ben kendime ortak arıyorum dükkanı beraber acabilecegim guvenebilecegim erkek kadın farketmez benim mesleğim baristalik kahve,cay ve alkolsüz soğuk içecekleri hazırlama konusunda uzmanlığım var çok şükür aylık 5000 tl maaşla beni çağıran lüks oteller var ama artık kendi işimi kendi kurallarima göre yapmak istiyorum düşünen benimle iletişime geçebilir otururuz bı kahve içeriz anlasamasak bile karşılıklı insan tanımış oluruz 10.000 tlsi olan ve bu işten güzel paralar kazanmak isteyen arkadaşlar mesaj atmanız yeterli.

  • Sermaye sorunum yok güzel fikri olan varsa ortak birşeyler yapabiliriz ..

   • Antalya üzerinde ikametgah ediyorum çevre ve piyasaya hakimiyetim mevcut iş kurmak istiyorum dilerseniz irtibata geçebiliriz (egecvk@icloud.com) düşüncenizde yer edinirsem görüşme sağlamak isterim sizinle

   • 17 Ekim 2019

    Hangi sehirdesin kardesim

   • merhaba eğitim sektöründe uzun yıllardır özel okul kuruculuğu yaptık
    şimdi yurt dışında özel ilköretim projem var yatırımı üstlenip arı yarıya ortak olacak bir partner arıyorum

   • Merhaba fikir değil yapılan düzenli bir işyerim. Var üniversitelerin işlerini yağıyorum fakat sermayemmolmadıpı içşn işimi büyütemiyorum bir yakınımdan destek istemiyorum tanımadığım iş yapmak isteyen hevesli birisi olsun istiyorum fikir versin işimize iş katalım büyüyelim.ufak bir sermaye

   • Selamlar,
    Size klişe gelebilir ama kendi tasarımlarım ile Ankara’da bir mağaza açmak istiyorum. Tasarımlarımın da ses getireceğine inanıyorum. Zamanla yurt dışındaki önemli markaların ithalatını da yapmayı planlıyorum ancak takdir edersiniz ki sermayem yok. İK uzmanı ve tercümanım. En kısa sürede haberleşmek üzere…

   • Selamlar,
    Size klişe gelebilir ama kendi tasarımlarım ile Ankara’da bir mağaza açmak istiyorum. Tasarımlarımın da ses getireceğine inanıyorum. Zamanla yurt dışındaki önemli markaların ithalatını da yapmayı planlıyorum ancak takdir edersiniz ki sermayem yok. İK uzmanı ve tercümanım. En kısa sürede haberleşmek üzere…

   • Merhaba ben denizlide hayvancılık işi yapıyorum kurbanlık üzerine kazançlı bir iş 6 yıda 4 miyon para kazandım ama yanlış insanlarla ticaret yaptım kaybettim yılda 350 adet büyük baş hayvan satabileceğim sabit müsterim var 6 yıldır aynı insanlara kurbanlık satıyorum

   • 27 Mayıs 2020

    Restorant işi yaparsanız 7/24 olabilir GEBZE civarı

  • Hangi şehirde kurmak istiyorsun ben de düşünüyorum ankaradayim ortak olabiliriz numaram

  • Sizinle nasıl iletişime geçe bilirim

  • 24 Eylül 2019

   Nerede oturuyorsunuz?

  • merhaba nasıl iletişim kurabiliriz? iş konusundaki fikirlerinizi daha detaylı öğrenmek istiyorumda

  • iş kurma fikriniz hala devam etmektemi

  • Nerede ikamet ediyorsunuz acaba ??

  • Merhaba, kahve konusunu ben de 1 aydır araştırıyorum ve bir yer açmak istiyorum. ama maliyetler bu işi tek başıma yapmamı zorlaştırıyor. Konu hakkında detayları görüşebilmek için adresinden bana yazarsanız çok sevinirim.

  • Meraba. Yeni gördüm mesajınızı. Belirttiğiniz konu hala geçerli ise görüşebilir miyiz? İstanbul Anadolu yakasında ikamet ediyorum.
   teşekkürler

  • Görüşelim kardeşim

  • Nasıl olacak anlayabilirmişsiniz

  • 5000 TL maaşla beni çağıranlar var diyorsun sonrada 10 bin tl si olan güzel para kazanır diyorsun madem öyle gidersin bir yerde sıkarsın dişini 4-5 ay paranı biriktirir kendi işini kendin yaparsın biraz mantıksız bir açıklama istek olmuş.

  • Nerede açmayı düşünüyorsun il olarak

  • Hangi şehirdesin

  • 3 Temmuz 2020

   MERHABA .KOROGLU KARDESIM 0532 446 86 73 KONUYLA ALAKALI BIR GORUSELIM YERIM ISTANBUL IKITELLIDE ARZU EDERSEN OFISIMIZE DE BEKLERIZ..BU ARADA GAYRIMENKUL VE KURU GIDA ISIYLE UGRASIYORUZ

 11. arkadaşlar amazon da satış işinden anlayan bilgisi olan yada bu işi yapan varsa benimle irtibate geçsin.özellikle ortak arayan sermayesi az olan arkadaşlar varsa bu amazonseller işini büyütebiliriz(mucalymu@gmail.com)

 12. Merhaba arkadaşlar İzmir bölgesinde iş yapmak isteyen dürüst arkadaş var ise ortak iş yapabiliriz.örnegin iş makinaları tamir bakım servisi.kendim makine teknikeriyim.hazırda müşteri var saten birde bu olmaz ise gezen tavuk çiftliği ve kuluçka ile Etlik tavuk üretmek.ilgilenen arkadaşlar var ise haberlesebiliriz saygılarımla.tel.05541133956

 13. Merhaba sultangazi habibler merkezde 100 m2 dukkanim var tam meydanda cok guzel bi konumda dukkan acmak isteyen veya projesi olan arkadaslar is ortagi olabiliriz
  05324510857

  • yıkama olabilecek bi dükkanmı

   • 9 Kasım 2019

    Selam çocuklar büyüdükçe masraflar bitmiyor iş kurmak kendi isim olması en büyük hayaliim sermayem bütçem çok az ama iyi gozleme borek ev yemeği yaptigim soylenir didim AKBÜK te yaşıyorum isim zzor yanii

 14. İzmir’de 2100 metre kare zeytınlığım var içeride cok fazla ağaç yok genelı boşluk bu arazının yarısını iş için kullanabılırız ana cadeeye 200-250 metre ya var ya yok yola yakın ortam musaıt etrafı hep zeytınlık besı çiftlıgı veya tavuk çiftigi yapılabılır yada baska fıkrınız varsa olabılır kucuk butcem var ortakta olabılırım ama ortak ıstemem dersenız aylık 3-5 bıseyler verıp kendınızde degerlendıre bılırsınız

  • Ben yeni bir şirket açtım fakat ne iş yapacağımı bilmiyorum güzel iş fikirleri olan varsa beraber yapmayı düşünüyorum

   • sermaye ne akdar

   • Peki şirketi hangi vasıfla açtın

   • şehir neresi bilgilendirirseniz değerlendirelim

   • Bende yeni birşeyler araştırıyorum. Türkan Hanım, Hangi Sektörde Ne şirketi açtınız ? __k__c__a__ istagramdan bağlantı kurabilir misiniz ? Teşekkürler.

   • Merhaba şirketinizin faaliyet konusu nedir?

   • Türkan Hanım bence güzellik merkezi tarzında bir yer olabilir çok iyi kazanacağınızı düşünüyorum aynı zamanda güzellik merkezi ürünleri de satılır

   • MERHABA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ BİR İŞ VARMI KAFANIZDA PLANLADIĞINIZ

   • Ev yemekleri işine girilebilir.Gıda çoğu şekilde tüketiliyor.

   • Şirket açtınız ancak faaliyet yok neden böyle bir girişimde bulundunuz anlamadım ancak medya planlama radyo TV reklam prodüksiyon gibi hizmet veren bir ajansımız var. İş ve müşteri anlamında gerek teknik gerekse saha danışmanlığı anlamında çözüm ortaklığı çalışabiliriz. İlginize teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

   • Görüşelim mi

   • Benim bazı fikirlerim var özel görüşebilecegimizbi adresiniz varsa konuşabiliriz, aklınıza yatacagina eminim, uyarsa cvp bekliyorum @zekk.0.0.1 bu adreste bekliorum sizi HAYIRLI günler dilerim

   • 30 Ağustos 2019

    Çok iyi ve inavasyonel fikirlerim mevcut hali hazırda bazılarınıda uygulamaktayım eğer irtibat kurabilirsek bulunduğunuz yerde şirketiniz üstünden de fark yaratacak kazançlı işler yapabiliriz. e-mailden görüşmek isterseniz ordan da irtibat kurabiliriz, Türkan hanım sizden haber bekliyorum.

   • 3 Eylül 2019

    Merhaba tekstil bazında yurtdışı ihracat yapılabilir ben tekstil imalat toptan satış yapıyorum yurt dışına açılabilmeyi düşünüyorum profesyonel destek alınabilirse yapıla bilir

   • Baban ulaş sen o zaman

  • 23 Nisan 2019

   nerde yeriniz var

  • merhaba iyi günler hocam size nasıl ulaşabilirim ?

  • Numaranızı alabilir miyim aklımda bir iş fikri var ortak olup paraya para demeyiz..

 15. 8 Şubat 2019

  Selamun aleyküm arkadaşlar ben 10 senedir fabrikalarda çalışıyorum bir yere varamıyorum biktim artik fabrikalarda bana bir iş fikri söyleyin 5 ve 10 milyar dan başlayabilecek bir iş Raif çelik

 16. Meraba arkadaşlar bende düşük sermayeyle alanya bölgesinde yim ve yazın turzm burda gerçekten güzel iş getiriyor tek sorun ise sermayemin olmaması ve benm de sizin gibi degişik iş fikirleri olan insanlara ihtiyacım doguyor girişimci bir insanım tuttuu koparım ama bu sadece yetmiyor sermayede lazım ve sizdden yardımlarınızı ve fikirleriniz bekliyorum .0530 681 7162 email.gokhaneryoru@gmail.com

 17. Selamın aleykum ben Sirac Özbekistan memleketim biliyorsunuz Türkiye Özbekistan arası çok iyi duzeldi Özbekistana şu anda az parayla gidib yeni iş yerleri fabrika gibi yerler açan turk vatandaşlar çoğaliyor bende kendi memleketimden bir iş yapmak istiyorum geliri guzeldir ama şu anda başlamaya maliyet biraz azdır eğer birlikte başlamak isteyenler varsa mesaj atabilirsiniz +905316980146 şünü unutmayın Özbekstana burdan götürüp yaptığınız her yeni iş sizin gelirinizdir

 18. Kocaelinde Kartepe-İzmit-Başiskele dolaylarında yapılabilecek iş fikri arıyorum Oto yıkama-halı yıkama tarzı bakıyorum da uygun mevki arıyorum Sermaye Hazır bu akarca-yahyakaptan civarı olsa çok iyi olur aslında sadece yer fikir lazım sermaye hazır.

 19. İzmir’in göz bebeği Gaziemir’de doğa manzarâlı yerimiz var köy kahvaltısı tarzı yada ocakbaşı olarak düşünüyorum.Yer benden diğer masraflar sizden.

 20. 3-5 bin liraya büfe acıyorsun içini dolduramazsın

  • Büfeyi tutmak için 1500 depozto+1500 komisyon+ 1500 ilk kira, yani 4500 açarken gitti zaten. E sana hazır vermez kimse dükkanı içini büfeye uygun hale getireceksin 3000 de öyle gitse boyası vs, e levha koycan dışarı, ışıklı levha en az 1000 lira o da en küçüğü, e bu işlemler yapılırken 1 ay geçti bile ve ikinci ayın kirası geldi koy 1500 daha etti mi sana 10.000 lira. Muhasebeciye gidip şirket açtıracaksın 1000 lira muhasebeci ister imza sirküleri vs 500 de onlara verirsin sonra da ayda en 300 lira ister e fatura bastırcan en az 200 lira da o etti mi sana 11.300 lira. Yazarkasa alcaksın daha yaz 1000 lira daha. 12.300 yaptı. Bitti mi : hayır… Daha yeni başlıyor, şimdi içeriye mal doldurma zamanı, yeni işyerine kimse ilk aydan vade imkanı vermez. Peşin para aldın malları ve insanların seni farkedip alışveriş yapmaya başlaması lazım. Giderler çalışır ancak gelirler o kadar sabit kalmaz. Bu aşamadan sonra hala cebinde 3 aylık giderini karlşılayabilcek kadar paran olması lazım ki dayanabil. Bu aşamadan kredi ve ya kredi kartına bulaşırsan bir daha toparlaman zor olur çünkü yapacağın kar o kadar düşük olacak ki hiç bir zaman çektiğin kredinin faiz oranını yakalayamayacak. 10 yıldır ticaretin içindeyim siz siz olun öyle 5-10 bin lira ile iş yapmaya kalkışmayın çünkü ilk hevesle giderleri görmezden gelirsiniz ama o giderler asla peşinizi bırakmaz.

 21. 9 Eylül 2018

  Saymış olduğunuz iş fikirlerinden bir tanesi de gördüğüm kadarıyla halı yıkama üzerine. Ama şunu belirtmek isterim ki diğer iş fikirleri yanında halı yıkama iş fikri oldukça zorlu süreçlerin olduğu sektörlerden bir tanesidir. Kurulumu oldukça basit olsada işin yürütülmesi insan gücüne bağlı olan bir sektördür. Bu sektöre gireceklerin mutlaka iş deneyimine sahip olması gerekmektedir.

 22. Hurdacı dükkanı açmak çok iyi fikir yalniz sermaye tek kişi yeterli olamıyorum getirisi çok yüksek 0534 577 11 60 istanbul Beykoz arayın düşünen varsa işçi var kamyon var işlerine çalışacak 3 tane

 23. 1 Eylül 2018

  mrb ben yaprak harika bir yer burası bayıldım

 24. Bende bir iş yapmak istiyorum fakat ne olabilir

 25. Merhabalar,

  Sermayesi olmayan ama karlı bir işte çalışmak isteyen iyi para kazanmak isteyen helal para ancak hesabı kuvvetli işine sadık ve dürüst olucak başlıca bunlar normal çalışmak isteyende olabilir işe ihtiyacı olanda olabilir,şöyle birşey var bir ekip toplamayı düşünüyorum yapıcağımız aslında kısacası pazalama aracılık ve pazarcılıkda diyebiliriz.

  • Nasıl bir iş olucak bu acaba ?

  • Fikrinizi uygularsanir karasu icin de dusunurseniz ilestisime gecelim

  • Selamün aleyküm Sezgin hocam
   Pazarlama işi Bnm işim diyebilirim
   Bnde pazarlama işi düşünüyorum yalnız sermayem buna yetmiyor ama hiç olmayacakta değil pazarlama ve Ticaret yapmak istiyorum
   Siz tam olarak hangi alanda pazarlama yapıyorsunuz ilgilinizi çekerse beni bu numaradan arayınız teşekkürler 05537499454 ismim

 26. Beşiktaş meydanda 13 metre kare dükkanım var kira 1400 tl lokasyon olarak işlek ve yoğundur gıdaya uygun değil dükkan benden iş fikri maddi durumu olan kişiler varsa ulaşabilir ayrıca Beşiktaş meydan metro çalışması sürmekte hala bu yaz sonuna kadar açılıcak metro giriş çıkış kapısına bakan kısımdada 80 metre kare dükkanım var kirası 5.500 tl cadde üzerinde en uygun kirası benim dükkanımdır yan dükkanların dükkanların 8-9 bin tl dir şuan börek&pide üzerine faaliyet göstermekte maddi yönden sıkıntısı olmayan yatırımcılar ve iş yapmak birlikte para kazanıcağımız ortak iş yapabiliceğim Kişiler ulaşabilir

 27. 19 Mart 2018

  Arkadaşlar merhaba benim de kafamda bi kac güzel iş var araba expertizi dükkanları var bildigin kadarıyla hepinizin bu işi sisteme döküp Dükkan Daire expetizi yapmak nasıl bi fikir sizce tutar mı ?

 28. izmirin sakin semtlerinden birinde oturmak ve o bölgede işimi kurmak istiyorum mobilya için araştırdığım kadarıyla menderes kısıkkoy iyi miş ilerde imaltta acabilirim bu nedenle menderes uygunmudur

 29. MRBLAR İZMİR E TAŞINMAYI DŞÜNÜYORUM Bİ İŞEDE İHTİYACIM OLUCAK ORTAK OLABİLİR SERMAYE İLE BENİM DÜŞÜNDÜĞÜM BİKAC İŞ VAR AMA İZMİRDE YABANCI OLDUĞUM VE ÇEVRE OLMADIĞI İÇİN KARARSIZIM İŞ KONUSUNDA BİLGİYE İHTİYACIM VAR ŞU AN MOBİLYA MAGAZA İŞLETİYORUM UFAK Bİ MAĞAZAM VAR BU İŞİ İZMİRE TAŞIYA BİLİRMİYİM

 30. adanada yasıyorum cep telefonu dukkanı acmak ısteyen fakat ısten anlamayan kar ortagı arayan varsa yardımcı olurum her turlu cevrem vardır 05454550598

 31. Bende iş ortağı arıyorum.. telefon dukkanim var.. fakat telefon alacak sermaye yok.. düşünen varsa irtibat kurabilirsiniz.. 05443440165

 32. 17 Ocak 2018

  slm ben iskenderundayım çarşının girişinde ana cad üzerinde dükkanım var
  mekan benden iş sizden ortak iş yapmak isteyenler arasın.
  5425445480

 33. Merhaba iş yerime ortak arıyorum iş yerim şuan faal ve günlük cirosu ortalama 1000 TL ama arttırılabilir ama benim şahsi borcum çok o nedenle ortak arıyorum isteyenler murateroglu521@gmail.com yada 5375969271 Bolu telefondan ulaşabilir 1 ay için geçerlidir

 34. Merhaba yeni is fikirleri konusunda size yardımcı olmamı istermisiniz düşük sermaye ve sıfır risk 05383140832

 35. Kuşadasında Bar Var Devir veya Ortak Düşünen oşursa gorusebiliriz.
  0834 858 26 68

 36. Ankara merkezli Ipard proje danışmanlığı, tarımsal hibe proje danışmanlığı, proje yönetimi eğitmenliği, KOSGEB ve Marka danışmanlığı, Mesleki Yeterlilik Belgelendirme ve Yerinde Hizmet Belgelendirme gibi konularda hizmet ve danışmanlık işi için bayan ortak arıyorum.

  grytuna@hotmail.com

 37. aşcıyım ,elimden her şey gelir sadece param yok
  dükkan sizden iş benden körfezdeyim irtibat kuralım

  • 23 Ocak 2018

   q

   • 13 Şubat 2018

    05468958345 istanbul Çekmeköy de yaşıyorum. Bir birimize ulaşabiliriz. Msjini bekliyorum

   • 26 Şubat 2018

    kardeşim bu dükkan istanbulun neresinde kaç metre kare kira durumun tabi olursa ortaklık durumun ben bi market yada elektirik elektronik ürünleri satmak istiyorum

   • 26 Şubat 2018

    kardeşim bana ulaşabilirmisin 05344013688

  • Slm. Ev yemekleri yapabilir misiniz. Eğer detatlı görüşmek isterseniz

 38. Bazı fikirler için bir ortak arıyorum ama sağlam kimse kalmadı piyasada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir