1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Küçük İşletmeler İçin En İyi 10 Ücretsiz Antivirüs Programları

Küçük İşletmeler İçin En İyi 10 Ücretsiz Antivirüs Programları
0

Tüm işletmeler için veri güvenliği çok kritik bir konudur. Ancak doğru ve kararlı bir veri güvenliği için binlerce dolar ödeyemeyecek olan küçük bir işletmeniz varsa, sizler için de dünyanın en iyi ücretsiz antivirüs programlarını kullanmak iyi bir tercih olacak.

Bilgisayarlarınızın içeriğini ve verilerinizin güvenliğini korumak amacıyla kullanılan antivirüs yazılımlarında en kritik konu elbette güncelliktir. Bu nedenle en iyi ücretsiz antivirüs programlarını incelerken, yeni tehditleri en çabuk algılayan ve truva atı, casus yazılımlar, sahte web siteleri ve sahte e-mailler için de en iyi çözüm sağlayanları ele aldık.

Önemli bir not olarak, dünyadaki hiçbir antivirüs programı yüzde 100 koruma sağlamaz. On binlerce dolar ödediğiniz antivirüs programlarını kullanırken bile verileriniz ve bilgisayarlarınız yüzde 100 koruma altında bulunmayacaktır. Bu nedenle her halükarda verilerinizin yedeğini sık sık almayı ve çok kritik bilgileri “internet bağlantısı bulunmayan” cihazlarda saklamanızı öneririz. Bu cihazlara bağladığınız çeşitli USB Bellek, telefon, CD gibi ek ekipmanların da güvenli olduğundan emin olun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Küçük İşletmeler için En İyi 3 E-Ticaret Pazarlama Platformu

Ek olarak, bilgisayarınızı kullanmaya başladığınız ilk andan itibaren bir antivirüs programı kullanmak önemlidir. Çünkü bilgisayarlarınız için en iyi koruma, virüsün bulaşmasını ilk andan engellemektir. Virüs bulaştıktan sonra bu virüsü temizlemek çoğu zaman daha fazla vakit ve veri kaybına neden olabilir.

Ve karşınızda en iyi ücretsiz antivirüs programları…

1. AVAST

Öneri: 9/10

Ücretsiz sürümü de bulunan Avast, günümüzde dünyanın en iyi antivirüs programları arasında yer almaktadır. Kullanımı, kurulumu çok basit olan ve ücretsiz sürümüyle de neredeyse tam koruma sağlayan Avast, gerçek zamanlı koruma, e-posta, web site, trojan, fidye yazılımları gibi birçok konuda eşsiz destek sağlar.

Dünyada milyonlarca bilgisayarda kullanılan Avast, diğerlerinden ek olarak PC kameranızı da casuslardan korur.

2. AVG

Öneri: 9/10

Bilgisayarınızı korumak için kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz antivirüs programları arasında yer alıyor. Genel olarak bilgisayarınızdaki dosyaların başkaları tarafından değiştirilmesini engellemek konusunda en iyi tercihi sağlayan AVG, fidye yazılımı, trojan, casus yazılımlar, değiştirilmiş – sahte programlar gibi konularda da destek sağlıyor.

AVG’yi birçok antivirüs programından ayıran en önemli özellik ise, tam korumayı sağlarken bilgisayarınızı çok az yormasıdır. Bu nedenle düşük özelliklere sahip bilgisayarlar için en önemli önerimizdir.

3. BITFENDER

Öneri: 8/10

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Romanya merkezli bir siber güvenlik şirketi olan Bitfender, 2001 yılından itibaren dünyada 500 milyonu aşkın bilgisayarda gerçek zamanlı koruma sağlamıştır. Kullanımı kolay olan ve aynı zamanda hemen hemen tüm özellikleri içerisinde barındıran ücretsiz bir sürümü de bulunan Bitfender, virüs, solucan, kök kullanıcı takımı, casus yazılım, sahte ve siber saldırı amaçlı e-posta ve web sitesi koruması da sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  2019'un En İyi e-Ticaret Fikirleri

4. AVIRA

Öneri: 8/10

Hem bilgisayar hem de mobil cihazlar için ücretsiz bir antivirüs programı olan Avira aracılığıyla virüs, solucan, casus yazılım ve fidye yazılımı gibi önemli tehditlerden korunabilirsiniz.

Almanya merkezli bir şirket olan Avira, şüpheli görünebilecek tüm işlemleri anında karantinaya alması konusunda en hızlı çözümleri sağlıyor.

5. COMODO

Öneri: 8/10

Piyasadaki en iyi ücretsiz antivirüs programları arasında iyi bir alternatif sayılabilir. Birleşik Krallık merkezli Comodo, genel olarak bilgisayarınızda siber saldırıya uğrayabilecek her şeyi korur. Bulut tabanlı bir performans da sağlayan Comodo, özellikle sistem dosyalarını korumak konusunda en iyi tercihler arasında gösterilmektedir.

Sistem dosyaları, virüsler tarafından en çok hedef alınan dosyalardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Küçük İşletmeler İçin Google Benim İşletmem’e Genel Bakış

6. PANDA

Öneri: 7/10

Windows ve Android işletim sistemine sahip bilgisayarlar ve cep telefonları için alternatif olarak değerlendirilebilecek en iyi ücretsiz antivirüs programları arasında yer alıyor. Özellikle siber saldırıya maruz kalan bilgisayarları, eskiye döndürmek konusunda eşsiz bir “kurtarma” özelliğine sahip olan Panda, kullanım kolaylığı konusunda da yeni kullanıcılara önerilmektedir.

7. BAIDU ANTIVIRUS

Öneri: 6/10

Çin’in arama motoru olan Baidu’nun antivirüs programıdır. Ücretsiz bir antivirüs programı olan Baidu Antivirüs, dosya koruması, USB koruması, indirme koruması, tarayıcı koruması gibi seçeneklere ek olarak bilgisayarınızı virüslerden, solucanlardan, Truva atlarından ve diğer zararlı yazılımlardan gerçek zamanlı olarak korur. Baidu Antivirüs birçok antivirüs programına göre çok daha üst düzey olmasına rağmen, bilgisayarın sistemini çok yorması nedeniyle sık tercih edilmemektedir.

8. FORTICLIENT

Öneri: 6/10

Windows, Mac, Android ve IOS işletim sistemlerinin tamamında kullanılabilen Forticlient, güvenli VPN servisi, tam zamanlı casus ve fidye yazılımı koruması özellikleriyle ön plana çıkıyor. Tamamen ücretsiz olan Forticlient’in birçok büyük siber güvenlik firması ile ortaklığı bulunuyor.

9. ADAWARE

Öneri: 6/10

Genel olarak bilgisayarınızı, casus ve fidye yazılımlarından koruyan Adaware ile bilgisayar virüs ve trojanlarından, kötü amaçlı yazılımlardan ve kimlik avına yönelik web sitelerinden de korunabilirsiniz. Sık sık güncellenen bir tehdit altyapısı bulunan Adaware’yi diğer ücretsiz antivirüs programlarından ayıran özellik ise, bilgisayar sisteminizi çok yormaması için; sık kontrol eden dosyaları daha az kontrol eder. Bu sayede bilgisayarınızı en az yoran antivirüs programları arasında yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Küçük İşletmeler İçin 9 Ücretsiz Dijital Pazarlama Aracı

10. MSE

Öneri: 6/10

Asıl adı Microsoft Security Essentials olan MSE yalnızca Windows XP, Windows 7, Windows Vista ve Windows 8 için destek sağlamaktadır. Bu kapsamda Windows 10’dan önceki Windows yazılıma sahip bilgisayarlar için en iyi ücretsiz antivirüs programları arasında yer almaktadır. Eğer eski bir Windows sürümünde kalmak istiyorsanız MSE’yi mutlaka öneririz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir