Kapat

Kripto Paraların Yeni Gözdesi Litecoin

Anasayfa
Kripto Para Kripto Paraların Yeni Gözdesi Litecoin
litecoin

Bitcoin’den sonra en çok ilgi gören kripto paralardan biri olan Litecoin, kısa sürede bir yükselişe geçmiş ve yatırımcılara kazanç elde ettirmiştir. Peki Litecoin nedir? Litecoin, 2011 yılında eski bir Google çalışanı tarafından ortaya çıkarılan bir sanal paradır. Açık kaynak kodlu bir yazılımı oluşu ile de oldukça ilgi gören bu sanal para yatırımcıların yeni gözdesi olmuş durumda. Sanal para piyasasında hacmi en yüksek olan coinler arasında yer alan Litecoin, kısa sürede yükselişe geçerek yatırımcılarını mutlu etmeyi başarmıştır. Ancak son dönemde Bitcoin’de yaşanan düşüşle birlikte Litecoin’de de aşağı yönlü kırılma yaşandı.

Litecoine Nasıl Yatırım Yapılır?

Litecoine yatırım yapmak isteyen yatırımcılar Türkiye coin piyasasını tercih edebilirler. Bu piyasa üzerinden elinizde bulunan nakit parayı sanal paraya çevirerek rahatlıkla litecoin alıp satabilmeniz mümkün. Bu sanal para piyasasına üye olurken mutlaka bir sanal cüzdan oluşturmanız gerekecek. Bu şekilde yatırımlarınızı olası saldırı ve risklerden koruyabilirsiniz. Hesabınızı oluşturduktan sonra havale yapmak istediğinizi bu platforma bildirmelisiniz. Sizlere gelen kod ile giriş yaptıktan sonra rahatlıkla para havalenizi gerçekleştirerek litecoin satın alabilirsiniz. Yatırımlarınızı Litecoin Türkiye borsası dışında da pek çok platformdan gerçekleştirebilirsiniz. Yatırımlarınız için mutlaka güvenilir borsaları tercih etmelisiniz. Bitfinex, Bittrex, Poloniex, Cex.io gibi güvenilir bir şekilde yatırım yapacağınız sanal para borsalarından Litecoin alım satımı gerçekleştirebilirsiniz.

Litecoin İle Bitcoin Arasındaki Farklar

Litecoin, Bitcoine oranla daha geniş bir işlem hacmine sahiptir ve blok zinciri ile üretilmiştir. Bu blok zinciri sayesinde gelecekte sizlere sıkıntı çıkartmayacak bir yatırımın garantisi veriliyor. Ayrıca onay süreleri de bitcoine nazaran çok daha hızlı gerçekleşiyor. Bitcoine olan talebin artması ile birlikte şuan piyasada 21 milyon bitcoin kaldığı düşünüldüğünde, bu bitcoinlerin tamamen bitmesi halinde halen piyasa da 46 milyon litecoin mevcut olacak. Bu da yatırımcıların daha çok litecoini tercih etmelerine sebep oluyor. Litecoin ile bitcoin arasındaki farklar nedir, denildiğinde en çok dikkat çeken fark kodlama yöntemleri oluyor. Daha hızlı işlem yapabileceğiniz bir kripto para olan Litecoin, üretim sayısının fazla oluşu ile de daha az riskli bir yatırımı sizlere sunuyor. 2018 yılının gelmesi ile birlikte artık tüm yatırımcılar bitcoin yerine Litecoine yatırım yapmayı tercih etmeye başladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir