1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Kripto Paralar İle İşlem Yaparak Kazanın

Kripto Paralar İle İşlem Yaparak Kazanın
0

Kripto paralar son yıllarda oldukça popüler olmuş bir yatırım birimidir. Yalnızca yatırım değil ödeme sistemleri için de sıklıkla kullanılmaktadırlar.

Bilgisayar üzerinden oluşturulan şifreler ile güvenliği sağlanan kripto paralar hiçbir şekilde bir kuruma ya da bir ülkeye bağlı değildir. Bu yüzden de arada herhangi bir aracı olmadığından her ülkenin vatandaşı kripto paralara aynı yatırımı yapabilirler. Matematik temel alınarak şifrelenen bu paraların değeri günümüzde giderek artmakta. Özellikle geçtiğimiz yıl pek çok insan bu kripto para ile yatırımlarını kazanca dönüştürdü. Kripto paraların kim tarafından ortaya çıkarıldığı henüz kesin olarak bilinmese de Satoshi Nakamoto takma isimli bir grup tarafından üretildiği düşünülüyor. Bu para biriminin bir kaynağı ya da elle tutulur bir yatırım olmamasından dolayı ülkeler tarafından henüz yasal olarak kabul edilen bir yatırım değil. Fakat pek çok insan bu yatırım seçeneği ile oldukça büyük kazançlar elde ettiler. Özellikle bitcoine yatırım yapan kişiler kısa sürede kazançlarını katladılar.

Kripto Paraya Yatırım Yapmak Güvenli Mi?

Herhangi bir merkezi olmayan bu paraya yatırım yapmak güvenilir mi pek çok kişinin merak ettiği bir konu. Bu yeni yatırım dünyasından zarar görmemek için kişilerin mutlaka sanal bir cüzdan oluşturması gerekiyor. Sanal cüzdanlar ile yatırımlarınız güvence altına alınıyor. Fakat hiçbir şekilde sanal cüzdan oluşturmadan yapılan kripto para yatırımlarınızın herhangi bir şekilde güvencesi olmayacak. Çok fazla ilgi gören bu para birimi giderek büyüdüğü için oldukça fazla saldırıya maruz kalıyor. Bu tür risklerden uzak olmak için yatırımcıların mutlaka sanal cüzdan oluşturması gerekiyor. Kripto paraların güvenliği ise blockhain ismi ile bilinen teknoloji ile sağlanıyor. Kripto para güvenli mi, denildiğinde bu sanal paralara yatırımlarınız sanal cüzdana sahip olduğunuz sürece korunuyor.

Kripto Para Çeşitleri

Kripto paraların pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır. En çok tercih edilen ve bilinen çeşidi ise bitcoindir. Bitcoinin çok fazla talep görmesi üzerine bu para birimine ek olarak alt kripto paralar da ortaya çıkmıştır. Bunlar ise Altcoin, Litecoin, Gold bitcoin gibi sanal paralardır. Şu anda binlerce farklı kripto para mevcuttur ve yatırımcılar kısa sürede daha fazla gelir amaçlı olarak yeni çıkış gösteren kripto paralara da azımsanmayacak kadar çok ilgi göstermektedir.

Kripto paralarda ilgiyi asıl artıran etmen ise borsaya açılmaktır. Bir kripto paranın işlem görebilmesi için bağımsız bir piyasada işleme açılması gerekiyor. Bu kapsamda borsaya yeni açılacak bir kripto para birimine yatırım yapmak mantıklı olabilir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir