1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Kredi Kartı ile Taksitli Vade Farksız Araba Almak

Kredi Kartı ile Taksitli Vade Farksız Araba Almak
0

Karlı İş Fikirleri’ne gelen sorulara da sık sık yanıt vermeye çalışıyoruz. Önceki gün Melih Altın’dan aldığımız “Kredi Kartı ile Taksitli Vade Farksız Araba Almak mümkün mü?” sorusu için ise çokça kişiye yardımcı olacağını düşündüğümüz için bir rehber hazırlamaya karar verdik. Rehberimiz 2017 yılı istatistiklerine göre hazırlanmıştır.

Soruya kısa ve net bir cevap vermek gerekirse eğer evet Kredi kartı ile taksitli ve vade farksız olarak otomobil alabilirsiniz, ancak bunlar için bilmeniz gereken bazı önemli bilgiler var.

RESMİ BAYİLERDE SATIŞ YOK
Öncelikle kredi kartı ile arabayı RESMİ BAYİLER satmıyor bilginize. Kredi kartı ile aracı ancak oto galericilerinden alabilirsiniz. Bu galericilerin çok büyük bir kısmı müşterilerine bu fırsatı tanımaktadır. Kredi kartı limitiniz eğer yetiyorsa dilediğiniz aracı genellikle taksitli ve vade farksız olarak galericilerden alabilirsiniz. Ancak bazı galericilerin küçük bir komisyon aldığını belirtelim. Örneğin 50 bin liralık bir aracı alacaksanız eğer galericiler taksitli ve vade farksız seçeneğini sunuyor ancak arabayı size 52-53 bin liraya satıyor.

AVANTAJLISINIZ
Aracı kredi ile almak yerine daha çok karlı olan bu yöntemde birkaç önemli avantajınız var. Çünkü araç kredilerinde aracınız rehinli oluyor ve krediniz bitmeden satmanız mümkün olmuyor. Ayrıca kredilerde faizler, kredi kartından daha yüksek ve son olarak aracı kredi ile aldığınız zaman kasko yapmalısınız ve ek kredi masraflarını da ödemek zorundasınız.

KOMİSYON ÖDERSİNİZ

KREDİ KARTI İLE ARABA ALMAK
KREDİ KARTI İLE ARABA ALMAK

Aracı kredi kartı ile almak ise size ek komisyon bedeli dışında bir sorun çıkartmaz ve bu komisyonu ise kredi kartınızın puan sisteminden de muhtemelen geri alırsınız. Bazı kartlar puan vermeyebiliyor, bunu bankanıza sorabilirsiniz.

Türkiye’nin hemen hemen 81 ilinde bulunan oto galericiler sitesinde bulunan herhangi bir galericiye girerseniz size bu konuda kesinlikle yardımcı olacaktır. Bu yöntem son 10 yıldır Türkiye’de sıklıkla kullanılıyor.

LİMİTİNİZ YETERSİZSE…
Ayrıca kredi kartı limitiniz yeterli değilse bu tür galeriler 1’den fazla kredi kartı da kabul etmektedir ve paranın bir kısmını da peşin verebilirsiniz. Yani aracı kredi kartı ile almak isterseniz birçok ek seçenek mevcut. Yalnız kredi kartınızın borcunu düzenli olarak ödemediğiniz zaman ise miktarın fazla olması nedeniyle yüksek faizlerle karşılaşabilirsiniz o nedenle ödemelerinizi düzenli olarak yapın.

İNTERNETTEN DE İLANLARA GÖZ ATABİLİRSİNİZ
Türkiye’de birçok ikinci el otomobil satış sitesi var. Bu sitelere sizler için göz attık ve kredi kartı ile satılan bazı araçları sizler için listeledik. İşte kredi kartı ile satılan bazı araçlar…

Kredi Kartı ile Taksitli Vade Farksız Araba Almak

Kredi Kartı ile Taksitli Vade Farksız Araba Almak

Kredi Kartı ile Taksitli Vade Farksız Araba Almak

SENETLE VADELİ ARABA ALMAK
Kredi kartınız yoksa senetle de vadeli araba almanız mümkün. Yalnız bu seçeneğin eskiye nazaran daha az galericide bulunduğunu belirtelim. Hatta birçok şehirde artık senetle araba alınacak yer kalmadığı belirtiliyor. Sadece üzerinize 4-5 araç yada ev, arsa varsa galericiler bu seçeneğe bir miktar sıcak bakabiliyor. Bu konuda hazırladığımız rehbere Senetle Vadeli Araba Almak adlı bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir