KOSGEB’den İmalat Sanayisine Destek

kosgeb

Türkiye’nin gelişmesi için en önemli sektörler arasında yer alan imalat sanayisinde hedefler büyütülürken, işletmeler için önemli destekler sağlayan KOSGEB’den de imalat sanayesine yeni bir destek geldi. KOSGEB tarafından hazırlanan yeni projeler ile birlikte imalat sanayisi için desteklerin kademeli olarak artırılması kararlaştırıldı.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Hazırlanan yeni proje ile birlikte KOSGEB tarafından imalat sanayisine ayrılan pay kademeli olarak yüzde 75’e çıkartılacak. Ayrıca öncelikli olarak belirlenen birçok sektörde de pay hızlı bir şekilde dönüştürülüp artırılacak.

UZUN VADELİ FAİZSİZ KREDİLER

KOSGEB tarafından daha önce verilen düşük orandaki hibeler yerine yeni projeler ile birlikte uzun vadeli faizsiz kredi modeline geçilecek. Böylelikle düşük orandaki destekler tamamen faizsiz ve çok uzun vadeli geri ödeme şartları ile sağlanacak. Böylelikle imalat sanayisinde yer alan firmalar kısa sürede önemli düzeyde nakit ihtiyaçlarını giderebilecek.

KOSGEB direkt nakit krediler dışında istihdam destekleri ile de imalat sanayisinin en önemli sorunlarından biri için de önemli destekler sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: KOSGEB ile İş Kuranlar

BANKALARDAN DESTEK ALINACAK

KOSGEB daha önce de olduğu gibi imalat sanayisinde yer alan firmaların daha fazla destek alabilmesi için bankalar ile anlaşmalar gerçekleştiriyordu. Yeni dönemde bu anlaşmaların sayısında artışlar planlanırken, imalat sanayisinde yer alan firmaların bankalardan daha hızlı ve daha cazip seçenekler ile kredi alabilmesi için önemli düzeyde çalışmalar gerçekleştirilecek.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık