1. Anasayfa
  2. Ekonomi

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Online Platforma Aktarılıyor

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Online Platforma Aktarılıyor
0

Türkiye’de girişimciler için en önemli kurum olan KOSGEB, girişimciliği artırmak amacıyla 81 ilde girişimcilik eğitimleri düzenliyor. Ancak bu eğitimler yerinde verildiği için zaman zaman aksaklıklar yaşanabiliyor ve çalışan, eğitim gören bireylerin bu eğitimlere katılması sorun oluşturuyordu. Bu kapsamda harekete geçen KOSGEB, Anadolu Üniversitesi ile ortak bir proje kapsamında girişimcilik eğitimi online platforma aktaracak.

KOSGEB’in geçtiğimiz yıllarda uygulamaya aldığı girişimcilik sertifikası programında bugüne kadar 1.5 milyon kişi ücretsiz eğitim aldı. Bu eğitimleri başarıyla tamamlayanlara Girişimcilik Sertifikası verildi ve KOSGEB’e proje sunarak hibe ve teşvik almaları sağlandı. KOSGEB, bu eğitimleri daha hızlı ve etkili bir şekilde sağlayabilmek amacıyla online eğitim programına geçiş yapacak.

KOSGEB tarafından açılan hizmet alımı duyurusunda, 1.5 milyon lira bedel ile KOSGEB’in online platformunun hazırlanması amaçlanıyor. Proje için teklifler 30 Mayıs tarihine kadar alınacak.

KOSGEB’in söz konusu projenin hazırlanması sonrasında 81 il ve ilçedeki yerinde girişimcilik eğitimlerini online platforma taşıması bekleniyor. Projenin ortalama hazırlanma süresi ise 3 ay olacak. Bu kapsamda 2019 yılının Temmuz aylarında KOSGEB’den online olarak eğitimi başarıyla tamamlayarak girişimcilik sertifikası almak mümkün olacak. KOSGEB’in kredi ve hibeleri hakkındaki bilgileri ise KOSGEB bölümümüzden ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

E-DEVLETTEN BAŞVURU

KOSGEB’in mevcut sisteminde yer alan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvuruları e-Devlet sistemi üzerinden yapılıyor. Şu anda 60’dan fazla şehirde girişimcilik eğitimleri için başvurular alınıyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir