1. Anasayfa
 2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Komagene Bayilik ve Franchise Maliyeti ve Kar Marjı

Komagene Bayilik ve Franchise Maliyeti ve Kar Marjı
1

Türkiye’nin en önemli çiğ köfte markaları arasında yer alan Komagene bayilik ve franchise sistemini aktif etmeye devam ediyor. Şirket halihazırda Türkiye’nin en çok tanınan etsiz çiğköfte markaları arasında yer alıyor.

2005 yılında çiğ köfte sektörüne giriş yapan Komagene, 12 yıldır Türkiye’nin 77 ilinde 1000’e yakın satış noktasında yer alıyor. Türkiye dışında da 8 farklı ülkede yer alan Komagene, yurt dışında da 26 şubeye ulaşmayı başarmış bir marka.

Türkiye’nin lider çiğ köfte markaları arasında yer alan Komagene’nin bayilik ve franchise sistemi ise tamamen net ve anlaşılabilir şartlara bağlı. Düşük yatırım bedeli ve yüksek kar marjı fırsatı sunan Komagene’nin bayiliğini almak isteyen girişimciler için 2 farklı seçenek sunuluyor.

Komagene, bayilik almak isteyen girişimcilerden isim hakkı bedeli ve kar marjı komisyonu almamaktadır. Yalnızca Komagene’nin bayilik sistemine dahil olmak için bir kereye mahsus yatırım bedelini ödemeniz gerekiyor. Bunun için 2 farklı paket var:

 1. Lüks Paket: 15.000 TL + KDV
 2. Delüks Paket: 25.000 TL + KDV

Bu paketlerde genel olarak alan büyüklüğü büyük önem arz ediyor. Eğer küçük bir dükkan alanınız varsa lüks paketi seçebilirsiniz. Ancak özellikle AVM veya Cadde mağazaları için Delüks paketini öneriyoruz.

BAYİLİK HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

 • Bayilik almak isteyen yatırımcılar 1 haftalığına İstanbul genel merkezinde 1 haftalık bilgilendirme seminerlerine katılırlar.
 • Bayilik almak isteyenlere profesyonel destek veriliyor.
 • Lokasyon analizi, mimari proje, şirket kurulumu konularında tam destek sağlanıyor.
 • Komagene Konseptini oluşturmak için ortalama 20.000 tl ile 35.000 tl arasında yatırım bütçesi gerekmektedir…
 • AVM’lerde dükkan ve stant başvurularını adayların kendisi yapıyor.
 • Çiğ köfte ve diğer yan ürünlerin tamamı genel merkezde üretiliyor.
 • Ürünler şehir dışına 2-3 haftada bir şirket araçları ve çeşitli lojistik firmaları ile gönderiliyor.
 • Bayide çalışacak personeli, bayi kendisi buluyor. Ancak personele gerekli eğitim genel merkezde veya bölge müdürlüklerinde veriliyor.
 • Bir şubenin açılması ortalama olarak 2 ila 4 hafta sürmekte.
 • Bir şubenin tüm açılışı Komagene tarafından yapılıyor. Bayi tamamen anahtar teslim olarak girişimciye veriliyor.
 • Komagene bayilerinde yalnızca Komagene markalı ürünler satılabiliyor. Şubede başka bir menü dışı ürün satılamaz.

BAYİLİK İLETİŞİM

YÖRPAŞ A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜK

Ofisim İstanbul Plazaları Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. No:20 B Blok Kat:8 Ofis No:44 Maltepe / İstanbul

Telefon: 0216 367 97 00

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Faks: 0216 417 38 80

Mail: komagene@komagene.com.tr

KMG: 0216 444 6 564

BAŞARI HİKAYELERİ

Kadir ALTINOK Konya Yaka – Kılıçarslan – Akşehir Franchisee

kadir-altinok
Komagene ilk Konya’ya geldiğinde açıkcası çok gülmüştüm ve bunların Konya’da ne işi var diye düşünmüştüm. Hiç iş yapacaklarını da sanmıyordum. Derken bir gün tesadüf eseri Komagene Kabak Tatlısı yedim ve gerçekten muhteşem bir lezzetti bayıldım. Hemen ertesi gün bir Komagene şubesine giderek Kabak Tatlısı ve Çiğ Köfte Dürüm aldım. Komagene müdavimliğim de böylece başlamış oldu. Artık iki günde bir olmasa da en fazla üç gün içinde sipariş veriyordum. 2010 yılında oturduğumuz evin altındaki dükkan boşaldığında aklıma ilk olarak ‘’burada bir Komagene açsam ve sadece biz yesek yeter ‘’ diye düşündüm ve Komagene Merkez Ofis’i arayarak şube açmak istediğimi ilettim. Yaptığımız görüşmeler sonucunda ilk şubemizi 20 gün içinde açtık. İlk zamanlar biraz zorlandık fakat 6 ay içinde bütün borçlarımı ödemiştim. Ardından ikinci ve üçüncü şubemi de açtım. 2010 yılında ‘’bu markanın Konya’da ne işi var ‘’ diye güldüğümü hatırlayan tanıdık ve akrabalarım beni alkışlıyordu. Aslında ben hala doğru yaptığımı düşünüyorum çünkü ben öncelikle markayı ve ürünü tanıdım ve emin olduktan sonra kendi şubemi açarak bu sefer müşterime sundum. Bu esnada hem çalışanlarımla hem de müşterimle olan ilişkilerimi güçlü tutmaya çalıştım. Aynı zamanda Komagene Yöneticilerinin verdiği yönlendirmelere hep açık oldum ve bu sayede şu an iyi para kazanıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Torku Bayilik - Franchise ve Doğrudan Satış

Recep MİHRİOĞLU Afyon Merkez – Afyon Adnan Menderes Franchisee

recep
Komagene ile ilk olarak 17 yaşındayken İzmir’deki bir Komagene şubesinde çiğ köfte yiyerek tanıştım. Sonrasında 2007 yılında bir şube açmaya karar verdim. Komagene’yi ilk açtığım yıllarda bisikletle sipariş dağıtırdım. Şu an 2 şube, 10 çalışan ve 6 kuryem ile birlikte hizmet vermeye devam ediyoruz.
Komagene sayesinde tabiri caizse eksiden başlayarak dükkan sahibi oldum. Geleceğe Komagene sayesinde umutla ve güvenle bakıyorum. Korkmadan yeni yatırımlara girebiliyorum. Komagene ile mutluyum çünkü her an bizimle iletişim halinde olan ve her problemimize çözüm odaklı yaklaşan Bölge Yöneticilerimiz var. Sevkiyat, ürün, kalite sıkıntısı olmayan proje.

Sedat ELİBOL Ankara Atapark Franchisee

SEDAT
Komagene ile tanışmadan önce hiç sevmediğim bir iş olan güvenlik Sektöründe çalışmaktaydım. Fakat devamlı kendi işimi yapma arzusuyla arayışlar içerisindeydim. Komagene ile tanışmam 2010 yılında gerçekleşti. Komagene ismini ilk olarak gazete reklamlarında görmüştüm. Sonra Komagene’nin o zamanlardaki sloganı olan “4000 yıllık lezzet” ve “Komagene” isminin farklılığı dikkatimi çekmişti. Bir gün bu merakımı yenmek için Komagene bayisine girdim. Dükkana girdiğimde kafamdaki Çiğ köfte anlayışı farklı bir boyut almıştı. O zamana kadar hiç böyle bir Çiğ Köfteci görmemiştim. Her ayrıntıda kurumsallık göze çarpıyordu. Yeni başlamakta olan bir sektörde Komagene markasının önde olduğunu ve ileride sektörün lideri olacağını o an sezmiştim. Dekoru, konsepti, lezzeti büyülemişti. İlk olarak dost ziyaretlerine giderken Çiğ köfte götürmeye başladım. Benim gibi bütün arkadaşlarım lezzete bayılmış, tam not vermişlerdi. Artık bu işi yapmaya karar vermiştim, hemen internetten bütün markaları incelemeye başladım. İncelemem sonucu Komagene internet ortamında da açık ara öndeydi. Belki 50 kişiye bu işi yapmayı düşündüğümü söyleyip fikrini aldım, bir kişi bile bu işi yap demedi ama karar vermiştim, bu işin hakkını vereceğime inanmıştım. Kimsenin lafına bakmadan Bölge Sorumlusunu aradım.

Düşüncelerim görüşmemde netleşti. “her zaman yeni sektörler çıkar birçok marka oluşur ama bir gün hepsi dökülür, sadece ilk olan ve işini iyi yapanlar ayakta kalır” diye düşündüm. Henüz 150 şubesi olan Komagene markası ile imzamızı attık. Sene 2015; o gün ki hasbihalimiz gerçek oldu, devamlı çalışan, yenilik üzerine yenilik üreten, bayilerinin isteklerini yerine getiren gelenekçi değil yenilikçi anlayış galip gelmişti. Diğer firmalar sabun gibi erirken Komagene’nin yıldızı parlamıştı. 150 şubeden 800 şubeye ulaştık. Vay be! dedik. İnandık, sabrettik, çalıştık ve başardık. Komagene benim kendimi ifade edebildiğim bir araçtır. Bu araç kötü olsaydı ben bunu müşteriye nasıl anlatırdım. Biz iyi bir işletme tarzı sergileyip hep müşteri memnuniyetine inandık. El işinde gösterdiğimiz özveriyi kendi işimizde neden göstermeyelim dedik ve işimizi aşkla yaptık. İşimizi de sevdik, müşterimizi de. Tebessümü yüzümüzden eksiltmedik. Komagene harıl harıl işine yatırım yapıp ürün geliştirirken, biz de aşkla ürünleri müşterilerimize sunduk. Büyük mutluluklar yaşadık. Düşünün müşteri size diyor ki “siz neden şu üründen satmıyorsunuz satsanız çok iyi olur” bizde Komagene’ye yazıyoruz şu ürünün üretilmesini istiyoruz. Sihirli değnek devreye giriyor, ürünler tezgahımızda. Bayi memnuniyeti 5 Yıldız, müşteri memnuniyeti 5 Yıldız. Bundan daha mutluluk verici bir şey olabilir mi? Şahsım adına söylemem gerekirse; Komagene’nin 2010 yılında 150 şubesi vardı şimdi ise 800 şubesi yani 5 kat büyümüş, şahsımın 2010 yılından bugüne satışı beş kat artmış. Yani Komagene ile uyumlu yapımız sayesinde 5 yılda 5 kat paralel bir şekilde büyümüşüz. Bu Büyümenin sonucunda hayal bile edemeyeceğim bir durum gerçekleşti kiracısı olduğum dükkanımı 10 ay önce bana göre büyük bir miktar olan 450 bin TL gibi bir rakama şükürler olsun ki satın aldım.

AYRICA

Karşılaştırma amacıyla Bayilik veren diğer çiğköfte markalarına mutlaka göz atmanızı öneriyoruz;

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. ben Katarda açmak istiyorum..nasıl bir yol izlemeliyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir